Potrat a tehotenstvo

brumik

prosím vás vie mi niekto poradiť ,aleboaspoň opísať čo ma čaká ak podstpim umelé prerušenie tehotenstva z genetických dôvodov v 5. mesiaci?? ako to prepanajana zvládnem?? čo ma čaká??

wero

ja so otehotnela po 3 rokoch a tiez som mala spont.potrat,potom kyretaz - strasneee!
znovu som otehot.po 7 mesiacoch a zasa potrat.bola som v pohode(zdravotne)
je to uz 2 roky,ale odvtedy mam strach

vivera

V roku 2004 som čakala štvorčatá, ktoré som potratila v 20. tt "lekárom pod nosom" a tiež bolo všetko podľa nich v poriadku. Teda potratila som spontánne len jedno bábo. Po dvoch dňoch mi urobili umelé prerušenie tehotenstva lekári, vraj mi stúpala príliš rýchlo horúčka a museli ma vyčistiť, aby sa infekcia nedostala do krv. obehu. Opäť tehotná som ostala do 4 mesiacov. Pritom o prvé bábo sme sa snažili skoro dva roky. O druhé sme sa nesnažili vôbec a podarilo sa na prvý krát. Je to u každej ženy individuálne a záleží od problému, v dôsledku ktorého nemôže žena otehotnieť. Ale treba veriť. Poznám ženy, ktorým lekár povedal, že deti mať nebudú a po 7 rokov sa im narodilo dieťaťko, bez lekárskej pomoci a liečby.

1Luckaaa

helenaxxx ako si zistila že je to mimomaternicové? lebo mne meškajú krámy a bolí ma pravý vaječník..doktorka povedala že tiež možem mať mimomaternicé.. problem je v tom že mám 16. rokov =(

pipina???

Lea,nechcem Ti brat ilúzie,ale nie všetko pojde hned na prvý krat.Ale aj tak Ti držím palce,ked sa rozhodneš mat dieta,aby Ti to vyšlo.

lea

Dakujem za vsetky prispevky. Uz som o cosi kludnejsia a dufam, ze fakt bez problemov otehotniem ked na to budem pripravena. :)

helenaxxx

my sme sa snazili o babo 3 roky a potom som zostala tehotna no az v 2 mesiaci mi zistili ze je to mimomaternicove....tak v decembri 2006 som bola na laparoskopiu :o( museli mi robit kyretaz a vsetko co sa toho tyka a odstranili mi aj jeden vajcovod.A v auguste 2007 som konecne po tom usili a bolestiach a sklamaniach zostala tehotna a v maji sa nam ma narodit krasne dievcatko......

zuzanat

no ja som tiez bola na umelom preruseni,zaciatkom roka 2006 a dost dlho sme s terajsim partnerom "zarabali"toto babetko ktore sa ma narodit v maji.vlastne vyse roka bez ochrany sme sa o to pokusali.myslim ze po potrate je cesta k tehotenstvu zlozitejsia