1 baktéria prenášaná slinami spôsobujúca kopec ťažkostí

Príspevok v téme: 1 baktéria prenášaná slinami spôsobujúca kopec ťažkostí
azathoth

Akokoľvek strelene to môže znieť, som presvedčený, že som chytil infekciu, ktorá mi zapríčiňuje nasledovné problémy - vyblednutie, opuchnutie tváre, zapálená pera pokrytá bielym povlakom, pálenie v žalúdku, riedke stolice, zožltnutie zubov, pachuť v ústach, svrbenie, štípanie očí, pri manuálnej práci alebo športe sa dostaví vyčerpanosť drasticky skôr, než bývalo zvykom, neplynulé pohyby, zadrhávanie horných aj dolných končatín. Keď tvrdím doktorom, že som si stopercentne istý, že tieto ťažkosti spolu súvisia, pozerajú na mňa ako na blázna. Z testov mi nebolo zistené prakticky nič, až na vysušené oči, taktiež ústna dutina, podráždený žalúdok, alerie na všetko možné, pričom mi alergie nikdy pred tým dokázané neboli. Od doby, kedy mi začali všetky tieto problémy (doslova zo dňa na deň)by sa môj život dal prirovnať k plávaniu v bazéne v rifliach, ktoré si však nemôžem vyzliesť lebo sú na zámok. Kľúč od neho je vo zväzku ďalších rôznych kľúčov, čo sú v držaní plavčíka, ktorý nepovažuje moje potiaže za tak závažné, aby sa unúval nájsť ten správny klúč. Tak mi aspoň hodí záchranné koleso, ktoré však v konečnom dôsledku nič nevyrieši, pri najlepšom pár problémov potlačí. Pre menej chápavých si dovolím vysvetliť symboliku. bazén - život, plávanie - žitie, rifle - chromta (infekcia, hovorte tomu jak chcete), plavčík - doktori, hľadanie klúča - poriadne detailné testy, nie len rozbor krvi, kľúč - nájdenie príčiny poprípade správna medikácia, záchranné koleso sa dá charakterizovať ako všetky tie bežné maste, kvapky, čo nevyliečia ani prd, etc... Nečakám, že mi niekto dokáže poradiť, skôr by ma zaujímali vaše názory, či si myslíte, že nejaký takýto humus tohoto typu skutočne dokáže existovať v prírode bez toho, aby bol preukázaný a identifikovaný alebo je to všetko iba súhra okolností

[zruseny12]

no,nie ja som na to prisla/ze som v stresse atd./ bola som na alternat.liecbe a podla krvi mi to zistil lekar...

[zruseny12]

nie nepodstupila,ale mala som ist...na to aj gasroent.ma poslala na imunologiu,ale obvodna ma neposlala..ale,ja som na to prisla, co mi je bola som v miernom stresse,tak to nemusi byt celiakia i ked mam take priznaky ako ty,vies kolko chorob ma rovnake priznaky?ja som bola len do hlbky 17cm/do hrubeho creva a mala som dost/mne zrejme stres pokazil travenie...ale presne to som zazivala, co ty tu popisujes...uz je to na 90% ok...ale stale si uz musim davat pozor a ja na fora,nechodim bedakat...len pisem svoje skusenosti...nic ine...

fidorka

mariaa, ja práveže nemám zlé trávenie, aspoň sa mi to tak zdá, lebo môžem zjesť "aj klince" a necítim nejakú ťažobu, i keď je pravda, že mlieko a mliečne výrobky ma občas preženu... takže u mńa to bude pravdepodobne niečo iné nie celiakia

azathoth

maria, ty mi nevrav, že si nepodstúpila tieto vyšetrenia, iba preto, lebo sa ich bojíš. To nemyslíš vážne, nechceš sa čo najbližšie dostať k pôvodu tvojich ťažkostí? Ja si veľmi rád nechám vsunúť hocijako dlhú hadicu do riti, nech aspoň viem na čom som, namiesto toho, aby som do konca života písaval po fórumoch ako mi je zle a neviem ani prečo. Hodinové utrpenie pri vyšetrení, ti môže zlepšiť celý tvoj nasledovný život

[zruseny12]

jeden clovek raz na fore tu pisal-ZLE TRAVENIE ZNAMENA SMRT-/nejak tak to znelo/... a je to pravda,ked cloveku zle travi,telo postupne odumiera a vsetky organi...a ked mu nedas ,co potrebuje umieras za ziva...

[zruseny12]

mne osobne pomohlo acidofilne mlieko a nejem mastne jedla...ale,podotykam ja nemam CELIAKIU...POTVRDENU,ale mam problemi s travenim/a tiez som tak trpela ako azathoth...ja som zase stratila vela vapnika-mam mierne odvapnene kosti mam tetaniu-z nedostatku vapnika,osteochondrozu,spondiozu,esovitu skoliozu...ako pisal on...zuby sa mi vyslovene drobili...vlasy sa mi pokazili/znicili/ked prejdes temi vsade pomaly som aj ja...lebo tym ako som tratila vit.a miner.vsetko mi odchadzalo...mam nedostatok vit.B jednoducho vsetko trpi...a mala som stravu pestru...a aj tak to vsetko islo do haja...

azathoth

Fidorka, psychológovia a psychiatri by podľa mňa mali byť zahrnutí k alternatívnej liečbe a nie ako výhovorku, na ktorú sa neschopní lekári odvolávajú, keď nevedia zistiť pravú príčinu problémov. S celiakou poradiť neviem, lebo som v tom nový, aj keď ,hehe, ťažkosti mávam štvrtým rokom. Vo väčšine prípadov sa treba obracať na alergoimunológov a obvodných lekárov používať iba ako zdroj vstupeniek k nim, tí nikdy neporadia a nič nenájdu. Aj keď imunológovia tiež, bohužel, poväčšinou nevidia v problémoch súvislosti.

[zruseny12]

ja osobne tiez nemam potvrdenu,nech ti poradi azathoth,ale tiez mam take presne priznaky atd.len ja mam uz aj ine zdr.problemi a presne tak som sa niekedy citila ako to popisoval azthoth...tak preto ho chapem...je to hrozny pocit...ked clovek takto trpi a nevie, co mu je...prajem ti fidorka,aby ti pomohlo nieco...ja som mala ist na teke vysetrenie,ale nezvladla by som to tak som si povedala,ze si pomozem sama...a dari sa na 90%,ale aj par lekar.mi pomohlo pred necelymi dvome rokmi,pisem to tu casto,ako pokazeny gramofon,stale dookola...