Možem ísť do solárka ked berem antibiotika?

samko r.

Ak si dobre pamätám, v letáčiku ATB je vyslovene zakázané zdržiavať sa na slnku, opaľovať a všetko čo so slnkom súvisí. Solárko je obdobné nie?

Laura S

ja mam s antibiotikami a solariom 2 zle skusenosti. Pri prvej som takmer odpadla, jednoducho som odtial musela vyjst skor, lebo mi prislo zle a druha skusenost je taka, ze ma solarko spalilo aj napriek tomu, ze ho navstevujem pravidelne a kvoli antibiotikam som isla iba na par minut.
Takze moja rada je, neopalujte sa v solariu, ked uzivate antibiotika!!!!!

Alternativa

Pocuvaj tych, co Ti tu radia. Dobrat antibiotika neznamena nemat ich v organizme. Je to o terapeuticky ucinnych hladinach, ktore sa roznou rychlostou znizuju. Ale urcite zjedenim poslednej tabletky mas ucinnu latku este par dni v sebe, cize aj moja rada je : sobota bez solarka

sonnja

chces povedat, ze nevydrzis neist do solarka???? to su zvlastne potreby, urcite este pockaj, znizilo by ti to ucinok antibiotik a mohol by si sa vyhadzat, potom by si uz len bol krasavec

janko.

ale ja už njesom chorý...len musim ic dobrat aby mi sa mi nevratilo...mal som len zapalene hrdlo cico...a v sobotu chcem ist uz do solarka po 2 tyzdnoch..akurat v sobotu zoberem poslednu tak ci mi to dako nezaskodi lebo mam aj vysoky tlak ale to by nemalo vadit....??????????????????

radsej nie

nie.niektore antibiotika zvysuju citlivost koze na svetlo a slnko/i umele//napr.ciprofloxacin, ofloxacin a ostatne z tejto rady, takisto doxyxyclin a ostatne tetracycliny.po oziareni moze vzniknut velmi neprijemny kozny zapal, az nekroza koze.a okre toho, ak si chora, zostan doma,kvoli rozsirovaniu infekciu.