ROZVOD ???

Príspevok v téme: ROZVOD ???
otazka

som zena s jednym dietatom, vydata 11 rokov a uvazujem nad rozvodom. muz je stale lenivejsi, vyvolava hadky a v poslednom case sa zacal kamaratit s alkoholom. vysedava pri telke a do rodinneho rozpoctu prispieva minimalne. byvame vsak v rodinnom dome, odkial moja dcera nechce odist. aj mne sa tu paci. jedine muzove plus je to, ze ked sa nahodou nieco pokazi, vie to opravit. ale aj to iba vtedy, ked uz hrozi vazna havaria. inak sa o nic nestara a dom pomaly chatra. jedine, coho sa bojim, ze si po rozvode nebudem s takymi mimoriadnymi situaciami vediet poradit. ma niekto z vas skusenost s rozvodom? je vam po rozvode lepsie, alebo to lutujete? ako zvladaju zeny muzske prace po rozvode?

ywetta16

skusila si zmenu? :) Preco hned hovoris o rozvode?Neviem aku dobu zijes v takomto polozeni,ale rozvod je len utek a automaticky hadzeme vinu na partnera.Ver mi som raz rozvedena,ale vtedy som si utek neuvedomovala.Zacni od seba so zmenou,trebars tym,ze sa zacnes mat rada :)zmenis sa ty a zmenia sa aj okolnosti okolo teba uvidis... aspon skus podla toho ako pises nemas co stratit :) drzim palce

radca

To je tazke takto radit. Tvoj nazor moze byt "zaujaty" a neobjektivny. Museli by sme asi poznat aj nazor tvojho muza a dcery, aby sa dalo posudit, co by bolo pre teba a pre vsetkych najvhodnejsie.

seda

ohon, no to je pekna, kolka empatia...
ty si myslis, ze ked si niekoho vezmes, ze sa nezmeni? ze bude navzdy taky isty?
otazka...tvoj muz by potreboval popohnat, nakopnut, neboj sa zahrat na furiu, ide o vela, o tvoj i o dcerin zivot, nech sa rozhybe a alkohol ako konicka mu zrus

ohon

a to si nevedela skor, ze si beries leniveho muza? tvojej dcere nevadi, ze sa chces rozviest? ja by som este radsej porozmyslal nad tym, ako ho pritiahnut k robote. zahradka ho nebavi? nemate ziadne spolocne zaujmy? vies, rozvod je asi uz krajne riesenie. clovek by mal rozmyslat pre svadbou koho si vlastne berie. nemate tama nejaku manzelsku poradnu? to by mozno chcelo odbornika.