staromodne nazory maminy..uz sa to neda vydrzat :O(

Príspevok v téme: staromodne nazory maminy..uz sa to neda vydrzat :O(
sunnysweetie

ahojte
ja som uz nakomplet zufala :(
vcera som sa "opovazila" spat u priatela s ktorym chodim 6rokov, ja mam 23rokov,on skoro 25r.,ale kedze obaja studujeme - ja som vo 4.roc.na VS a on sa rozhodol pokracovat v doktorandskom studiu..nemame financie na vlastne byvanie..zatial nam to takto vyhovuje..

ale ja to uz nemozem vydrzat..mamina mi tu za usami vycita, ze preco som u nich spala..ze ked si vsetko zjeme pred svadbou,potom si ma chlapec ani nevezme a opusti ma..

ale ja potrebujem z casu na cas u neho spat..pritulit sa, citit jeho blizkost..
myslim si,ze jeho rodicia to neodcudzuju..nie su taki staromodni ako moja mamina..

stale mi vycita..a tvrdi,ze to este budem lutovat..

teraz mi vyhadzuje na oci,ze nech sa vydam a nech spolu byvame..ale byt mi kupit nemoze-nema z coho..tak ako sa mam osamostatnit..vydat..ked studujem aj ja,aj priatel..a z toho doktorandskeho platu moc vyskakovat nemoze :(

neradte mi,ze sa s nou mam porozpravat..ja sa s nou o tom rozpravam uz 6rokov..

ci je chyba vo mne?mala som cakat so sexom do svadby..nemam u nich spavat..lebo potom vyzeram ako "cundra"?
stale pocuvam..co na to povedia ini..
ale to mna nezaujima..

poradte prosim..najradsej by som treskla dverami a odisla..ale nemam kam..
jemino,este rok to musim vydrzat,ale nie som si ista,ze to vydrzim..

sunnysweetie

mamina ho pozna..ma ho rada a vie, ze ma miluje..
ale aj tak to nechce chapat..
chcem to riesit..ale neviem ako..prave preto som sem napisala..
pomohol by mi mozno niekto, kto sa nachadzal,al.nachadza v pod.situacii

lurika

no ono mi to pride tak, ze ci ja alebo vtipalka ti nieco poradi, podrzi, tak sa ti to nepaci..a stale sa vratis aj tak k tomu stavu, ktory mas teraz ale ti nevyhovuje ale zmenit ho nechces..tak neviem co vlastne chces. proste myslim ze mas v tom vsetkom jasno, aj so studiom aj s byvanim, sporenim a nie vyhadzovanim na privat,a ze mamka si nezvykne..a nevies co mas robit, ale nic ine robit okrem toho ako to je teraz neches. takze to len pekne vydrz, nejak sa odreagovavaj a hlavne rozpravaj sa o tom so svojim chlapcom, obcas ho pozvi k vam domov na caj, aj s maminou, nech vidi ze je slusny a ze ta ma rad..vsak to uz ty najlepsie vies.

zuzka*

nepomoze asi nic ine nez vydrzat...mozno by ste sa mohli zasnubit a tvoja mamka by to videla inak...aj ja ked som isla prvykrat na noc k priatelovi, tak nebola dvakrat nadsna a to este byvam od priatela asi 200m, ale sceny kvoli tomu nikdy nerobila, jednoducho si na to aj s ocom zvykli a beru to uz viac menej normalne, ved sme spolu uz pomaly 5 rokov a viac menej cakaju uz na to, kedy sa vezmeme ...ta bytova otazka, je ale asi horsie riesitelna, takze Vam neostava nic ine len uver alebo setrit a setrit....mala by si sa aj s priatelom o tom porozpravat ak ta to tak velmi trapi

sunnysweetie

lurika..ale ked to mamina nepochopila za 6r.,uz to nepochopi..
lebo ona sa vydavala za prveho chlapa svojho zivota..po roku chodenia..vies..
takze tak

lurika

no vidis, tak vpodstate si si sama zodpovedala svoju otazku a mas v tom podstate jasno, chcete a potrebujete obaja studovat a na privat minat peniaze nechcete, lebo je rozumnejsie si ich usporit na spolocne byvanie..co je vsetko uplne jasne a rozumne, takze treba to len vydrzat, mamka si postupne zvykne ved jej nic ine nezostane, a ten rocik uz vydrzite..co je to proti tym vsetkym ostatnym spolocnym rokom co Vas este len cakaju.takze vela zdaru prajem

sunnysweetie

vtipalka..priatel sa rozhodol pre PhD. a ja som ho v tom podporila..nikdy nevies,kedy sa ti dalsi titul zide..ale nejde o to..

len ja nemam ako riesit nasu vzniknutu situaciu..

viem,ze moja mamina nie je jedina..
ale mne srdce krvaca..
to robim az take zle veci..
je to prirodzene..neviem,keby sa flakam vzdy s inym a ona nevie,kde..to je ine..ale ona vie, s kym som,kde som
a ze sa milujeme..

za nu by sme sa urcite nerozisli..to nie..

ona je dobra..len ako keby si este nezvykla,ze som dospela..ach jaj

strasne ma to mrzi..

privat?a na co..co zarobime..odkladame na byt alebo dom..na co vyhadzovat peniazky na privat..
ten rok to musime nejako vydrzat :(

lurika

ahoj zufalec:-))
no nie ze by som ti vedela daku pozitivnu radu dat, ale realne z toho vychadza ze jednine to musis ten rocik este vydrzat kym dostudujes, a snazit sa to vydrzat /to ze je to tvoja mama, ktora sa starala a stara o teba a ma pocit ze co ti ona hovori je spravne je fakt, a taka je skoro kazda mama/, alebo neviem v akom meste byvate, studujete, ci si spolu nemozete najst podnajom a ty popri skole chodit na brigadu???vela ludi co chodia na VS, byvaju v dakom prenajatom byte ale zvacsa v BA kde je mnoho prilezitosti pracovat popri skole...tak neviem. ale ber to tak, ze nie si prva s takouto maminou, moja to tiez tazko predychala ked ma moj frajer na noc "uniesol" mimo domu..a to som mala 23 :-))

vtipalka

Neviem, co viac ti poradit, mozno to, ze keby ste sa aspon predbezne zasnubili, mamke by to tak neklalo oci a ty si jej vravela, ze s nim spis? Ci len tak dedukuje?

vtipalka

Hm, nemas to lahke, nasi su odo mna starsi skoro o 40 rokov, ale take "hefty" nemaju...kazdy je ale iny. Zacala som mat vaznejsi vztah, ked som mala 19, domov som chodila aj o pol tretej rano - nepijem, nefajcim, to sme sa s vtedajsim priatelom muchlovali v aute a bolo to ok, nasi mi verili. Byvali sme spolu niekolko mesiacov, to uz mamka trochu popindavala, ze sa mame zobrat, ked takto chceme...Ocko nikdy v zivote ani slovo. S byvalym som sa vyspala po 5tich mesiacoch od zaciatku chodenia, o 4 mesiace neskor sme sa zasnubili, to sa potom do nas zastarela jeho "uzasna manicka", robila mi zo zivota peklo, tak po dvoch rokoch vztahu sme sa rozisli. Nelutujem to. Mala som to stastie, ze bol o 4 roky starsi, akurat koncil vysku, zacal si prenajimat byt, tak financne by to bolo u nas ok. Teraz som uz vydata, za o 11 rokov starsieho muza, tiez sme spolu zili skoro 5 rokov "na hromadke", ale daleko od Slovenska, tak som hadam nebyvala v hoteli:) Vdaka tomu, ze je manzel starsi, mame peniaze, dom, ja studujem...Rovesnik ti poviem nie je nic moc. Neviem, preco sa tvoj priatel vydal do doktorandskych vod, ked nechce ucit na vyske, tento titul je zbytocny, vo firme ti ho nikto nezaplati viac len kvoli Phd. Robit popri tom nemoze?
Urcite ta priatel nenecha preto, ze s nim spavas! Svadba by bola hlupost, kedze nemate kde byvat a u tvojich rodicov asi nic moc, co? Spavas u jeho rodicov? Je to na nom, aby sa rozhupal, je starsi a muz, mal by nieco vymysliet. Lebo sa este nedajboze vdaka tvojej mamke rozidete...Na to pozor.