Puchnutie prstov na rukách

Fallo

RNG- ja stale neviem co su tie MSM a podobne skratky co pouzivas :(
Je to aloe vera???
skus to podat zrozumitelnejsie pls.

RNG

Puchnutie je casto zo zleho lymfatickeho toky alebo niekedy dokonca ako zapal z mechanickeho pretazenia.
Niekedy na to pomoze brat MSM alebo si natierat ruky s kremom z obsahom MSM.

MSM je univerzalne polarne rozpustidlo(methyl sulfonyl methane) zaroven zdroj siry a protizapalova latka. Je to prirodne latka a pouziva sa casto pri klbovych problemoch a zapaloch.MSM Krem sa da aj vyrobit podomacky pridanim prasku MSM do roznych kremov, ktore obsahuju az 80% vody.
MSM je vodorozpustny a da sa urobit az 15% roztok vo vode a tym sa natierat alebo ten pridat do kremov.

Pritizapalove su aj curcumin, dumbier, bromelain, serrapeptaza a ine enzymi.

Samozrejme netreba zabudnut na vodu a teplo, oboje podporuju cirkulaciu a cistenie tela

natuska

Ivka 1 a Jajkafr

Ivka pracujem vo fabrike kde sa napriklad balia krabicky na dezerty a podobne..
Jajkafr; a to aj je alergia na chlad?no rukavice veru musim mat, skusal som ich aj v praci, ale dost mi tam prekazaju.a prave v robote mi vzdy zacnu puchnut.dalo by sa s takou alergiou nieco robit.doktorke uz neviem,co mam povedat.brala mi aj krv a vysledky boli ok,tak to viac neriesila

jajkafr

natuska
nemôže to byť alergia na chlad? Skús nosiť v zime rukavice a snaž sa ruky nevystavovať chladu ak to prejde môže ísť o alergiu

natuska

Vie mi niekto poradit? puchnu mi prsty na pravej ruke (4 okrem palca).Stava sa mi to na jesen a v zime, ked je chladno. vtedy puchnu do strasnych rozmerov,ze ich nemozem ani ohnut.v praci to az tak nepocitujem, ale ked pridem domov tak mi v nich akoby brni, horia a strasne svrbia.ked mam volno tak odpuchnu. a naopak na jar a v lete mam s nimi pokoj.lekarka ma neriesi...nevie co to je..a ja ledva pracujem