Chripka alebo crevna chripka? Neviem co s tym :(

Príspevok v téme: Chripka alebo crevna chripka? Neviem co s tym :(
stando001

Asi pred 2,5 tyzdnom som dostal nejaku virozu, mozno z prechladnutia, mozno som to niekde chytil. Bolelo ma hrdlo, hlava, koncatiny, oci, proste cely som sa citil zle, ako ked na mna ide chripka. Domacim liecenim paralenom plus a pod. to ustupilo do cca tyzdna. Uz pocas tej choroby sa mi moc nechcelo jedavat, tak som jedol ovela menej. Bohuzial sa to nejako dostalo na traviaci trakt, pretoze odvtedy mi bublalo v bruchu, mal som caste a smradlave vetry hadam aj tyzden, az som siel k doktorovi. On mi odporucil vysadit mliecne vyrobky a celozrnne veci (asi 3 mesiace jem skoro kazde rano acidko s vlockami alebo musli, dost syrov) ze mozno neviem dobre stravit laktozu a potom to tak naduva a smrdi. Docela to pomohlo, uz na druhy den som vetry skoro nemal. Ale zase sa objavil pocit ze sa neviem vyprazdnit, nieco ako zapcha, pocit nadutosti, citil som sa zle. Postupne sa to zmiernilo, dal aj som pouzil regulax rastlinnu kocku, najskor 1 celu a potom 1/2 a 1/2 a uz mam dobry pocit.

Problem je ze stale obcas na mna pride taky pocit zapaleneho hrdla, zacne ma boliet hlava a koncatiny (nohy hlavne), je mi teplo a chce sa mi spat (priznaky ako zacinajuca chripka) a k tomu mam neprijemny pocit na zaludku, mierna plynatost, bublanie v bruchu.

Neviem ci to ustane. Co to moze byt? Je to nejaky virus v crevach? Zjest mozem hocico, nevraciam, hnacky nie su. Jem psyllium + som zacal Jamieson Digestive enzymes a teraz som si kupil este aj Hylak Forte.

stando001

Tak je tomu mesiac co som bol u gastroenterologa a vzali mi tie vzorky sliznice zaludka a krvi, dnes mi povedali, ze ziadny naznak nejakeho zapalu tam nie je, vyzera to OK.

Mne sa stav za ten mesiac zlepsil, ze mozem jest 3x denne v podstate hocico, len skoro kazdy den, pripadne kazdy druhy (mozno v zavislosti na tom co zjem) mam uz po obede alebo az po veceri taky pocit tazkeho "creva", ako keby som tam mal nieco take drazdive. Hnacky nemam. Vecer, alebo aj cez den ma dost casto naduva a "bubla to vo mne - asi tie plyny, tak ze to je normalne pocut ked je ticho a citim to v bruchu stale".

Neviem co s tym. Osobne sa mi moc k doktorovi uz nechce.

Beriem uz vyse mesiaca aloe vera stavu rano a probiotika kazdy den plus aj nejake tie traviace enzymy. Betain HCL som skusal par dni, ale nerobilo mi to skoro nic, povedal by som ze sa mi zdalo ze ma potom "picha v pravom boku, tam pri slepaku" alebo som mal potom drazdivu stolicu, ze ma potom stipalo v zadku. Tak som Betain prestal brat.

Mate niekto nejaky napad co by to mohlo byt? Hlavne ked je to aj u mojej priatelky od toho isteho casu ked sme mali chripku-prechladnutie? A uz to trva asi 2 mesiace, len sa to o polovicu zlepsilo.

stando001

No, tak uz mi dnes prisiel ten Betaine HCL, je to tento: -odkaz odstránený-

Dal som si obed a k tomu jedna tableta, na veceru si dam tiez asi jednu. Zatial tazko povedat ci to nieco robi, lebo zrovna poslednych par dni som sa citil lepsie ako predtym, takmer bez problemov.

V podstate uz som asi 2-3 dni nemal nejake neprijemne pocity (predtym po obede alebo vecer) tak uvidim. Skusim to par dni jest, co to povie.

saskiasi

Ivka, a ake su to???
RNG, samento je vilcacory? a tie veci na to zaberu? aj olivove listy?na chlamydie a prosim ta pekne, zabera to iste aj na MYKOPLAZMY? popripade na ureaplazmy?
stale ale neviem, ci su to vobec bakterie!!!ivka, tak naco ATB? nerozumiem tomu :(

Ivka 1

Je veľmi dobrá aj kombinácia prírodných
antibiotik,nám sa to osvedčilo u baktérií,ktorých sme sa nemohli zbaviť
dva roky.

RNG

Saskia, ja odporucam len potravinove doplnky, a tie podla definicie nesmu mat ziadne zle ucinky, tak ako potraviny, samozrejme brane v odporucenych davkach, lebo predavkovat sa da aj voda.
Na chlamidie som spomenul kombinaciu GSE a Samento, pripadne aj extrakt z olivoveho listu.
Chlamidie su mimoriadne tazko vyhubit, lebo menia formu a vedia sa vyborne maskovat.
Tema uz bezala viackrat a je castou aj "autoimunnych chorob"

saskiasi

RNG prosim ta daju sa dacim ucinnym a neskodnym od teba ci inak odstranit chlamydie z tela celkovo? a to tak respiracne ako aj z traviaceho traktu ak niekde v tele su? lekari ich bezne nezistuju...

stando001

No, tak som tam zavolal a v tom obchode v Lucenci ho mali na sklade, tak mi to dnes poslielaju. Dam vediet potom ci nam to pomohlo.