Nocne krce v lytkach

Príspevok v téme: Nocne krce v lytkach
suri

Ahojte. CHcela by som sa vás opýtať čo mi môže byť. Mám dve deti, postavu xxl a v poslednom čase v noci, no hlavne nadránom ma chytajú prekliato drsné krče do lýtok. Ako si mám pomôcť??? Keď to príde, tak sa kotĺam po posteli od bolesti, lebo to chcem rýchlo narovnať i keď bolí a potom je dobre. Strašne ma to otravuje. Ďakujem

kajobb

Veruze aj mna obcas potrapia krce v lytkach v noci alebo nadranom.Niekedy ma to zobudi inokedy ma to prepadne ked sa v posteli rano pretahujem skor ako vyleziem z postele.Krce pridu ako blesk z jasneho neba a intenzita bolesti niekedy mensia ale niekedy teda riadna bolest,to sa len tak vykrucam ako na skripci a mam pocit ze mi ide roztrhnut sval v lytku.Potomto vykone ma lytko boli aj zo dva dni este.Kedze ja nie som na lieky a chemiu tak sa snazim predchadzat tomu hlavne strecingom a roztahovanim svalov a hlavne ked ma to prepadne tak hned na zaciatkoch sa treba hrabat z postele von a v stoji to prejde ovela rychlejsie ako ked clovek lezi,aspon mne to pomaha.Dolezite je aj ked ste este v polospanku ihned vstat a mozno aj vy budete trpiet menej ked vas to uz prepadne.Tolko moja skusenost,hadam niekomu pomoze aj ked kazde telo,organizmus reaguje inak.

muchacc

Cviciacim ludom (posilnovanie) sa celkom odporuca uzivat ZMA.
Skuste si to najst na internete v nejakom shope.
Obsahuje to symbioticke davky mineralov Magnezium, Zinok, B6.

Prospieva regeneracii a zabranuje krcom.

- mira

Je to z nedostatku minerálov spôsobeného príjmom cukru a zároveň z oslabenia čriev z tej istej príčiny plus z mlieka a mliečnych výrobkov.

Bobči

V posledných týždňoch nadránom ma zobudia kŕče na lýtku pravej nohy a potom dopoludnia pri chôdzi ako keby tiež,ale len v malinkej miere a krátko.Mám 72 rokov,čo to môže byť?Ďakujem za odpoveď

mačita

Milá SURi, viem čo je zvíjať sa v kŕčových bolestiach lýtok. Prešla som tým a neustále hľadala, ako sa z toho dostať, alebo zmierniť intenzitu kŕčov. Najskôr som si uvedomila, že najmä pri raňajšom prebudení sa nesmiem prudko ponaťahovať. Vtedy tie hrozné kŕče naskakujú. Ale naskakujú aj pri prudkom otáčaní sa počas spánku. Treba na to myslieť hneď pri prebudení. Potom som si kúpila v lekárni "Stop kŕčom", čo je obohatenie svalstva najmä horčíkom. Po určitej dobe som sa týmto postupom strašných kŕčov v nohách zbavila a funguje to.

Skarface

mne na kŕče pomohol vitamín B12 a hlavne precvičovanie(aspoň jednoduchý strečing) partii v ktorých som kŕče mal...u mňa stehná a tak isto lýtka.

whiteblaze

zdravim ja mam 15 rokov a tieto krce v litkach ma zacali trapit zaciatkom tochto mesiaca a neska v noci som mal az dva krce za sebou ....