Zdurené lymfatické uzliny

Príspevok v téme: Zdurené lymfatické uzliny
wicked

Dobrý deň,chcela by som s aopýtať,najmä odborníka alebo niekoho kto sa do toho vyzná.Už dlhšiu dobu(cca 4 mesiace) mám zväčšené lymfatické uzliny na krku,pochodila som s tým kopec doktorov,lebo som už bola s nervami na dne,krv,usg,krčiarka atď...všade ma ubezpečovali,že to je ok,ja som im vysvetľovala,že sa bojím či nemám lymfóm a smiali sa zo mňa že to by som mala iné uzliny ako teraz,omnoho väčšie...moje sú do 6mm,to mi povedala na USG doktorka a že to je zanedbateľná veľkosť.Ale ja neviem z čoho to môže byť,oni sa totižto ani nezväčšujú,občas mám pocit že sú menšie,mäkkšie,občas zasa nie.Akokeby sa stále menili.Mám však ten problém,že mi rastú zuby múdrosti a na oboch ďasnách sa mi urobili zdúreniny,ktoré sa mi nedajú nahmatať vnútri úst cez ďasno ale až úplne dole čeľuste ako veľmi bolestivé hrče,ukazovala som to aj jednej známej čo je doktorka aj mamine a povedali že mám asi hnis v ďasne.Občas ma šialene bolia zuby,celé sa tlačia jeden cez druhý,tak teraz neviem či tie uzliny nemôžu byť z toho,kedže mi rastú tie zuby múdrosti,počula som,že kopec ľudí s tým má strašné problémy a musia im ich aj vytrhnúť,lebo nemajú miesto v ďasne a rastú jeden pod druhý.Neviem fakt už čo mám robiť,nič iné mi už nenapadá,z čoho mám tie uzliny,mala by som asi zájsť za zubárkou nech mi urobí kompletný RTG chrupu a potom sa zistí.Ale tie uzliny mám iba vpredu na krku,vzadu nemám žiadnu,sú drobné,že nevyčnievajú,nie sú voľným okom viditeľné,jedine ak si ich prehmatám poriadne a sú hlavne pod sánkou.Vopred ďakujem za pomoc.

Martrin

Mam zvetsene uzliny na krku nemozem poriadne prehltat a stale sa mi zvetsuju neviem co mam v takomto pripade robit mam aj stoho strach mam 48 rokou

NiQuSa1

ahojte ja mam zvecsene uzliny a dost ma to boli ked prehltnem...mam horucku 39..bojim sa....a hovori sa ze ked nekoho bolia uzliny tak je to dobre lebo keby vas neboleli mozte mat rakovinu

petulka222

DOBRY DEN. prosim vas ja mam taky problem .pod pazou som si nahmatala taku hrcku.bola som na vysetreny usg ja prsnikov a a aj paze to som mala poriadku a pani doktorka vravela ze tu hrcka moze byt s holenia pod pazuchou.tak som si povedala ze fajn dobre ze aspon ze tak .to bolo dva roky dozadu.teras rano som sa zobudila a ako kazdi den si kontrolujem prisia a zrazu som nahmatala tu istu uzlinu ktora uz bola zvättcena červena bolestiva na dotik .prosim poradte mi co mam robit .bojim sa aby to nbolo nieco zhubne.ak ma niekto podobny problem prosim ozvy te sa mi. DAKUJEM.

RNG

marikaw, moze to byt plesnova infekcia kombinovana s viralnou a vtedy antibiotika rozhodne nezaberaju. Odporucujem roztok GSE, koloidnu striebornu vodu a oreganovy olej(dostanes ako Candimin)