pomoc svokra

Príspevok v téme: pomoc svokra
megan

Ahpjte ľudkovia, prosím má niekto tiež stresy so svojich svokrovcov? Tí moji sú naozaj hnusní. Neustále ma psychicky týrajú. Všetko to začalo tým, že sa môj manžel od nich odsťahoval z východu na západ. Nevedia mu to odpustiť. Navonok sa tvária, že ma amjú radi, ale skutočnosť je úplne iná. Som z nich už mimo, všetko čo robím je zlé.Snažím sa hlavne kvôly manželovi s nimi vychádzať a ešte ani raz som im nepovedala svoju mienku, keď ma urážajú. Poznáte aj vy taký pocit?

lilinka

super téma....tak moja svokra to je tiež riadna ...bývame v jednom dome ale ja sa s nou vôbec nebavím, kôli tomu aká je a minule sa ma opýtala prečo ju tak nenávidím...:o))) som sa len zasmiala, nepomôže tu nič iba ignorácia...no čo iné ak si ona myslí, že spím s jej mužem, teda mojím svokrom????

Anka902

rodicia mojho byvaleho manzela tiez chceli rozhodovat a usmernovat nas zivot.Najprv som cusala potom som si energicky povedala svoj nazor a bol pokoj respektovali to.Vychadzali sme vzdy v pohode ale manzelstvo mi aj tak nevyslo.Ale vzdy ked som mala nieco prikre na jazyku pomyslela som si ze aj ja budem raz svokra. A uz rok som tiez svokra, nestaram sa nevypytujem sa a viem len to co mi chcu a povedia sami.Malo by platit co sa nepaci tebe nerob druhemu.Slovo svokra by sa malo nahradit nejakym inym prijemnejsim,mna moj zat oslovuje krstnym menom a tyka mi a je to tak dobre.

Aťa

Megan, Zizi, dievčence ahojte! Megan...sestrina svokra býva 200 km od nicha dopadlo to takto...držím Ti palce, aby si svoj vzťah udržala...BOJUJ! Zizi určite si so svojim priateľom šťastná...a nech Vám to stale dobre "klape". A ako to dopadne u mojej sestry? Neviem, neviem, možno sa jej manžel spamätá a prehodnotí priority...v čo dúfam a verím.

zizi

ZENY!!!!!!!!!!!!!! SVOKROVCI SU PLEVEL ,AKO JA NIE SOM VYDATA ALE RODICIA MôJHO PRIATELA KTOREHO SOM MALA 7 ROKOV MA NEZNASALI ASI ALEBO URCITE TO NEBOLO TAKE AKE TO MA MEGAN ALEBO ATKINA SESTRA ALE BOLO TO HROZNE A JA SOM SI POVEDALA DOSť NEBUDEM SA VTIERAT STARYM PAPRDOM A FURT SA NA NICH BLBO USMIEVAT AJ KED ICH NEZNASAM .....A ABY MNE NIEKTO POVEDAL V MOJOM BYTE ZE SI TAM BUDE ROBIT CO ON CHCE TAK TAKU ESTE NEHRALI A ANI NEBUDU ATKA JE MI TVOJEJ SESTRY LUTO NAOZAJ VLASTNE VSETKYCH KTORY MAJU TAKTO DEBILNE SVOKRY A SVOKROV A DEBILNYCH MANZELOV KTORY SI NEVEDIA OTVORIť TIE USTA A POVEDAT ZE S JEHO ZENOU TAK NIKTO NEBUDE ZAOBCHADZAT....MAM NOVEHO PRIATELA ROZVEDENOHO JE UZASNY SME SPOLU DLHO NOSI MA NA RUKACH JEHO RODICIA POVEDALI ZE MA NECHCU VIDIET LEBO MA ODSTRELIA A MOJ MILACIK IM POVEDAL ZE TAKTO O MNE ROZPRAVAT NEBUDU LEBO SI TO NEPRAJE A NEBUDE K NIM CHODIT NA NAVSTEVU A éONI DRZIA ZOBAKY ALE PRE NICH JE DOLEZITEJSIA EX NEVESTA AKO ICH SYN ALE MY SA MAME RADI A NECH NAM VYLEZU NA HRB A ZAS MOJ DRAHY JE U MOJICH RODICOV VARENY A PECENY A SUPER.....BABY DRZTE SA A NEDAJTE SA TERORIZOVAT STAROU SENILNOU ZENOU A ROZTRASENYM DEDOM .

megan

Aťka
Je mi veľmi ľúto tvojej sestry. Ja dúfam, že nám sa niečo také nestane. Môj muž je zatiaľ viac menej na mojej strane, ale svokra sa mu snaží akože otvoriť oči. Mám jedno šťastie, že bývajú tak ďaleko, lebo viem že ak by sme bývali pri sebe tak ja už by som bola rozvedená. Držím tvojej sestre palce, aby sa im podarilo manželstvo zachrániť ( keď sa ešte ľúbia ).

aťka

Megan, to čo píšeš prežíva moja sestra. Bývali kúsok od manžel. rodičov, ďaleko od jej rodičov.Mala problém otehotnieť, keď sa to podarilo, museli jej urobiť interupciu. Veľmi ťažko to znášala, do toho ju svokrovci miesto podpory zadupávali, kde sa dalo. Sestra tak zdravotne upadla, že musela isť do nemocnice. Keď sa odtiaľ vrátila, presťahovali sa k našim rodičom...kde sestra po dvoch mesiacoch otehotnela..a má krásne dievčatko.ˇAle príbeh pokračuje. Pokiaľ bývali u našich, bolo všetko Ok.Bývali tam dva roky a s manželom sa nikdy nehádali. Jeho rodičia chodili k nám každý mesiac na dva dni, celá rodina/ aj s druhým synom, jeho ženou a deťmi/ale slušne. Potom sestra s mužom kúpili dom, presťahovali sa ...a peklo začalo znova. Ako náhle prišli svokrovci na návštevu, rýpali do nej, nadávali jej...manžel sa jej nikdy nezastal. Dokonca švagor jej povedal, že si u nej doma on bude robiť čo chce a ona mu nebude rozkazovať....Momentálne sa sestre manželstvo rozpadá...zle sa mi to píše, ale asi sú pred rozvodom. Naša \"strana\" sa do ich vzťahu vôbec nemieša, to si musia vyriešiť sami, iba sme im navrhli, nech to vyriešia tak, že nech k nim nechodí ani jedna strana, nech si žijú sami pre seba. Ale jej manžel uznáva len svoju mamu a nesúhlasil s tým. Keď si predstavím, ako sa mali radi..a vďaka svokrovcom sa ich vzťah rozpadá, je mi ich ľúto. Naozaj neviem, ako to dopadne...
A ešte odkaz pre Dašku: ver mi,je lepšie, keď svokrovci ani nevedia, že žijete, ako keby sa Ti mali starať a miešať do života. Ale chápem Ťa v tom, že je Ti ľúto, keď vidíš ako sa venujú cudzím a vlastné vnúčatá sú im ukradnuté.Veď tie detičky za nič nemôžu. To je asi pre mamu veľmi ťažké. Prečítaj si môj príspevok a porovnaj - kto je na tom lepšie - Ty či moja sestra, akí svokrovci sú \"lepší\". Ahoj.

megan

Zdravím všetkých čo napísali pár slov...som si istá, že každá máte v niečom pravdu. Asi by som mala tej svojej akože mame už povedať čo si o nich naozaj myslím a možno by ma začali rešpektovať alebo by mi dali aspoň pokoj- i keď táto možnosť asi nehrozí. Myslím si, že aj tým že som v neustálom strese z toho, že som pre nich neni dosť dobrá sa mi nedarí otehotnieť, bo v poslednej dobe je aj toto jedna z vecí pre ktoré som v ich nemilosti. Psychika robí hrozne veľa a ja sa niekedy cítim fakt príšerne.

dáša

Buď rada, že aspoň vieš, že ich máš. Moji svokrovci nás úplne ignorujú. Niekedy nevieme o sebe aj mesiace. Dokonca jediné 2 vnúčatá navštívia iba na narodeniny resp. meniny a to bývame od seba asi 5 km. Mala som snahu chodiť ja k nim, ale vždy som počúvala len o ich susedoch (majú susedov v našom veku) a dokonca pri akejkoľvek rodinnej oslave sú aj susedia.O susedovom synovi vedia všetko, pečú mu koláče a na vnúčatá sa ani nespýtajú.Nemôžem povedať, že by nás nemali radi, ale zdá sa mi, že ich vôbec nezaujímame, alebo sa nám len nechcú starať do života.

damaxy

A dalšia vec moja aj ty aj ja sme za nevesty.Nevesty kradnú synov.Lenže nevesta môže byt aj dalšou dcérou,ked by chceli.Máš tažkú cestu pred sebou a ked ti môžem poradit spoločnú domácnost a časté návštevy,stopni.Oj mohla by som písat aj celý den.Kludne sa príd poradit,ja som si odžila svoje.

damaxy

ano poznáme.Hlavne je to preto,že oni delia stále ludí na deti,my,a naši rodičia.Ked toto prekonajú a naučia sa jednat dospelo s každým kto dosiahne dospelost tak bude dobre.Niektorí starkí nepochopili,že vek nie je rozhodujúci ale úcta a heslo ži a nechaj žit.A ked to nechápu oni je to na vás dvoch aký život a aký vztah si vypestujete.No slušné správanie a úcta na prvom mieste.Nielen voči nim ale aj sebe.