Zhorsenie skoliozy?? :(

Príspevok v téme: Zhorsenie skoliozy?? :(
chrbatikt

Ahojte, pred pol rokom mi ortoped diagnostikoval skoliozu. Viem o nej uz dlhsie, pretoze vzdy to moja obvodna lekarka len konstatovala a nikdy ma neposlala na odborne vysetrenie. Az raz som isla kvoli bolestivemu ramenu k ortopedovi, a ten ma poslal na rehabilitaciu. Absolvovala som asi 5 cviceni a potom mi nabehlo skuskove obdobie a uz som si na to nenasla cas/chut. Teraz pred troma tyzdnami sme mali v skole dost narocny tyzden, kde som 6 hodin denne stala na nohach v priestore, kde bola aj dost zima. Odvtedy ma zacali boliet svaly na pravej casti driekovej chrbtice. (skoliozu mam typu "C" orientovanu doprava medzi 12.tym hrudnikovym a 1. driekovym stavcom). Zda sa mi, akoby som tam mala stale napnute svaly a ked sa natiahnem na lavu stranu alebo si to stuhnute miesto pri nejakom pohybe natiahnem, tak ma to dost zaboli. Taktiez aj vecer ked si lahnem do postele, tak citim dost bolest, lebo vtedy sa mi to vzdy uvolni. Tiez mavam asi kazdy druhy den posledne 2 tyzdne bolesti hlavy, ktore mi vzdy zacinaju z krcnej chrbtice, lebo mam priserne stuhnute sijove svaly. Myslite si, ze to bude vsetko kvoli skolioze? pretoze ja ju nemam az taku vaznu, ze by som musela ist na operaciu...myslite, ze sa to moze az tak zhorsit? Budem vdacna za akukolvek radu, ci tip na cvik na uvolnenie svalov, dakujem velmi pekne.

macik78

Chrbatik: radsej beh vynechaj pri nom mas otrasy a zatazujes kolena a hlavne chrbticu ale ako sem tam moze byt. Mne pomaha joga, orbitrec-spevnuje chrbat, a hlavne plavanie-super vec na kondicku a na skoliozu. Bolesti nemavam pravidelne len ked dllllhhhho stojim alebo sedim. Vies skolioza v podstate choroba chrbata nie je ale choroba svalov ktore su oslabene a nedrzia ćhrbatik ako by mali. A inak ta fit lopta-super napad

chrbatikt

No postavu mam zatial ako tak stihlu, priberam len ked sedim doma a nic nerobim, ale nikdy nie nejak hrozne. Cize tebe cicenie pomaha hej? potom nemas ziadne bolesti? Lebo ja mam v poslednej dobe aj nejaku horsiu kondicku. Myslis, ze napriklad behanie by mi v tom pomohlo? Alebo by skor chrbtu skodilo?

macik78

a este jedna vec, neviem teda aku mas postavu ale snaz sa udrzat stihla, obezita ani ta najmensia neprospieva na chrbatik

macik78

podobne, tiez to zanedbavam a potom ked sa mi ozve chrbatik tak cvicim ako diva :-)), to je lahke povedat si idem cvicit ked ta nic neboli

chrbatikt

Mas pravdu, ved zanedlho by mi mala dojst aj fitlopta, takze budem sa na nej snazit. Nechcela by som mat este bolesti chrbta aj pri pripadnom tehotenstve :-DD
Ach jaj, musim prekonat lenivost.

macik78

nie ze pokusis sa!!! Moja zlata kazdy den cvic!! MOja rada a viem o com hovorim, vies ked budes chciet mat babatko moze to byt velmi bolestive a potom je uz neskoro nariekat preco som len necvicila... A ta bolest hlavy to je urcite z chrbtice..

chrbatikt

Fuh, tak to som rada, lebo som sa zlakla, ze by sa to mohlo nejak rapidnejsie zhorsit. Pokusim sa najst si cas na cvicenie. Dakujem ti za radu :)

macik78

ahoj ja mam 29 a zistili mi skoliozu v 17tke-cize dost neskoro uz sa nedalo nic robit... ale este som nastastie vyrastla.. Myslim si teda z mojich skusenosti by sa ti nemala uz vyrazne skolioza zmenit lebo uz nie si v tzv. rastovom obdobi. Ak ti mozem poradit ale nezanedbavaj to a cvic pravidelne iba tak sa vyhnes bolestiam v neskorsom veku...