Syndrom drazdiveho creva

NeviemNeviem

rng trochu som neporozumel tomuto

Takze rada, ze pri crohne a hnackach a ulceroznej kolitide sa treba vyhybat mikrovlakninam je nielenze mylna, ale silne zavadzajuca a skodliva pacientom.

mikrovlaknina je asi ine nez vlaknina ze? takze pri hnačkach je psylium bezpečne.. a prosim ta chcem sa ta opytat čo by si mi odporučil.. hnačky som uz zastavil len behom dna idem aj tri krat neak sa toho domna nevstrebava.. nato su asi neni rady hm..? dakujem..
bayva ja som syry uplne vylučil kedze som sa dozvedel ze sposobuju plesne a kedze mlieko mi škodi.. tie jogurty mi tiez az tak neškodia no postupne ssom si všimol ked ich jedaval som ze zrieduju.. tak som aj tie vylučil, tet mam dost doplnkov ako aloe psylium probiotika a bečko tak uvidim necham natoto čas.. čo to spravi .. neskor dakedy vyskušam ten kefir ak ho zozeniem v lekarni

batavya

ten kefir sa pije postupne, najskor by si mal zacat par lyzicami, nech si telo zvykne, inak ta moze prehnat abo boliet hlava ci brucho, ja pijavam uz teraz tak dva deci pred spanim a pohoda. Hmm v potravinach, ja som si minule kupila v lidli vanilkovy kefir a nic sa mi z neho nestalo, ale myslim ze taky z obchodu obsahuje laktozu.
Mne nejak syry a mliecne vyrobky nevadia, iba ciste mlieko.
Ja tie ibs generica probiotika beriem uz asi siestu skatulku, raz som ich striedala s lactoform probiotikami, ale tie sa mi nepacili, parkrat ma prehnalo ked som ich brala, tak som sa zase vratila k tymto ibs generica.

RNG

Pri hnackach sa odporucaju absorbenty a jeden z najlepsich absorbentov su rozne mikrovlakniny. Tie su zaroven aj potrava(prebiotikum) pre nase uzitocne probiotika, co nam pomahaju travit, vyrabaju vitaminy a az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, tj aj pre creva.
Takze rada, ze pri crohne a hnackach a ulceroznej kolitide sa treba vyhybat mikrovlakninam je nielenze mylna, ale silne zavadzajuca a skodliva pacientom.

NeviemNeviem

martin ja by ich tiez chcel, len teraz mam tri druhy tak zatial nebuem kupovat no neskor sa nato pozrem lepšie.. ked teda ich objednaš tak mi daš aspom indicie..

batayva jaj no hej treba asi prestiedat ale pišu nanich ze nazačiatok treba dve denne dva tyzdne a potom jednu len po dvoch tyzdnoch dojdu kedze ich je tam 30 tak ja som kupil este jedno balenie..
momentalne je mi ok no asi je to všetkym dokopi, teda ta strava ma neuspokojuje ak kedysi.. hm no aj tak mam obavi stoho kefiru bo raz som ho kupil ale iba v potravinach neviem to bol asi iny.. ze? lebo ten mi neprospel..
hm no ja teda asi taztko stejto stravi priberem :)))
a hej aj ja berem to psylium uz tak iba s pravidla hned rano a večer ked ma napadne na hnačky to isto neskodi mozno ked sa prezenie to treba postupne s menšimi davkami..

batavya

a Sissa skus ich brat spolu s psylliom, mne velmi pomohlo, teraz ho uz beriem len obcas. Aj ked sa vseobecne pri hnackach neodporuca vlaknina, u mna to bol pravy opak, asi to zase je nejaky blud, ze sa vlaknina pri hnackach nema jest.

batavya

ja som bola s tymi generica ibs probiotikami spokojna, ale chceem prestriedat. neviem neviem ja som myslela ze tie ibs generica beries, nie biopron. ta tibetska huba neobsahuje vobec laktozu, tie kefirove hrudky sa nou zivia, takze vysledny kefir ju uz neobsahuje.
ja som zase pribrala, ah jaj, ja by som zase chcela schudnut troska..

MartinCBR

biopron 9 teraz beriem ale nejake zázraky s toho necítim, chcel by som probiotika tie s toho fóra RNG ale neviem to tam pozrieť stále ma to hodí na prihlásenie, hm divne objednávanie

RNG

Casto rozsirovany blud, aj dokonca medzi lekarmi.
Lactobacily su kultury, ktore z roznych latok kvasenim produkuju pre telo nevyhnutnu kyselinu mliecnu.
To s laktozou nema nic spolocne okrem podobneho mena.

Alergia na kyselinu mliecnu neexistuje, kedze kyselina mliecna je zakladna latka pri vyrobe a prenose energie v tele.
A to plati uz od tych najprimitivnejsich cervov caz po cicavce, tj aj nas.

NeviemNeviem

Niekde som čital ze pri intolerancii laktozi by sa nemali laktobacili jest .. neviete mi ktomu niekto niečo povedat či je to neaky blud ?

NeviemNeviem

mne je ako tiez fajin hnačky su uz neni iba zeby dačo začnem zle jest prejedat sa.. abo keby asi mliečne dam niečo..
akurat mi uz iba vadi to ze nepriberam a ked pojem aj viac toho tak viac krat ma to otravuje.. alkohol som sa odvazil a veru veru uz to neni ak pred rokom ked to bolo pohode .. fakt ten alkohol urychluje te pohyby čreva abo čo.. uz je odskušane.. škoda no miloval som pifko
šalatik som dal bez majonezi a syry som ani nejedol aj ked mali sme taku fajin roladu hm..
a ta tibetska huba nema vsebe neake mliečne veci? tiez som sa nanu pytal lebo som nevedel očo ide ..
a ja biopron 9 neberiem ale skusim a ten dakedy.. ked zas budu peniaze, lebo je ich celkom dost druhov, ake mate skusenosti stym biopronom 9? ja beriem probiotika generica dva tyzdne a myslim ze maju pozitivny učinok, robili nane taky prieskum a niektorym ludom pomohli tak nwm este mam profiotika - fix.. tie su tiez kvalitne je pisane ze su odolne aj voči kyseline aj maju ten obal dobry aby sa tam uchovali tie kulturi bla bla hh a este mam dake laktobacili fotre ktore uzivam občas no neviem nevyznam sa tak .. toto su vačšinou všetko laktobacilove probiotika a neviem či netreba neake ine.. boli kupene na sr nemam skusenosti s kupovanim cez net