MARTIN_242 kuk sem:-)

Príspevok v téme: MARTIN_242 kuk sem:-)
kacicka

ahoj, citam, ze dost vela radis na fore ohladom chudnutia a zdraveho zivotneho stylu. Velmi chcem schudnut, 5 dni sa snazim nejest sladke a ani ve,mi nezdrave jedla, chodim kazdy den na korcule na hodku a plavat na hodku. Ale potreovala by som niekoho, kto by mi poradil, ako sa stravovat, a podobne- mat niekoho "nad sebou", takeho pomocnika. Neujal by si sa ma???

tinka228

Ahojky Martin: ďakujem za podporu. Dnes som mala zase dôvod na úsmev pri pohľade na displej váhy.
Otázka na dnes znie :-)) - Je hrianka dietnejšia ako "normálny" chlieb?

Martin_242

tinka228: No to je ťažké, keď jeden chce schudnúť a druhý sa napcháva akoby mal pásomnicu.
Obdivujem Ťa.
S tou zeleninou to je aj môj prípad, ale prekonávam sa a každý deň zjem aspoň 2 kúsky tej vláknitej hrôzy...
Nech sa nerehoce, radšej mu fakt zapchaj ústa bôčikom :)

Martin_242

evcca: Och, ja sa momentálne už len udržiavam, aby som už príliš neschudol, ale možno to niekomu pomôže:

1. jedlo 5:30 - 250 ml 0,5% mlieka + 15g proteínového prípravku, 5g kazeinátu vápenatého a 5g pšeničného proteínu.

2. jedlo 7:15 - 100g chlieb, 55g nízkotučného syra Karička Fitness, 65g tuniak vo vlastnej štave, 20g tvrdý 13% syr, zelenina.

3.jedlo 10:30 - nízkotučný tvaroh 125g, piškóty 40g, detská výživa 95g.

4.jedlo 12:15 - kuracie prsia 100g, ryža 200g, zelenina, polievka

5.jedlo - 16:00 - 70g chlieb, dusená šunka 50g, 35g nízkotučný syr, zelenina, 250ml mlieka

(18:00 - 19:00 tréning)

6.jedlo - 19:00 - 250 ml 0,5% mlieka + 15g proteínového prípravku, 5g kazeinátu vápenatého, 5g pšeničného proteínu, 30g glukózy, banán.

7.jedlo - 20:15 - nízkotučný jogurt 125g, banán, bánovecké sýrečky 33g.

8.jedlo - 22:00 - nízkotučný tvaroh 125g, trošku škoricového cukru, džemu alebo nutely na ochutenie, bánovecké sýrečky 33g a šup spať :)

tinka228

No môj mužík sa teda prejedá aj za mňa :-)). Má však tú výhodu, že si to môže dovoliť. Pri výške 170 cm váži 68-9 kg. Ako sme spolu, tak sa mi podarilo naučiť ho jesť aj zeleninu aj ovocie, aj cestovinu a "zdravšie" jedlá. Kým býval s rodičmi tak to boli samé klobásky, pečené bôčiky, údené kolienka,... Je pravda, že sa zo mňa a môjho snaženia sa rehoce, no ale čo už s ním :-)). Zvykne večerať tak 2 - 3x, dnes už má prvú večeru za sebou - veľkú hydinovú paštétu + 2 paradajky (to som ho donútila ja)+ 3 biele rožky. O takú hodinu, tipujem, bude znovu jesť. A ja sa musím na neho dívať. No nezabi ho!!! :-))

Martin_242

Ahoj Tinka!
Nuž, náš žalúdok je veľmi pekne prepojený s mozgom a keď je žalúdok plný, dá mozku signál, aby upozornil telo, že má dosť, čo ale neplatí pre ľudí, ktorí stravu zhltnú za 38 sekúnd, pretože žalúdok má oneskorené reakcie.
Najlepší indikátor či sa prejedáš alebo nie je predsa Tvoja osobná váha, na ktorú sa tak často staviaš, takže mkanžela kopni do zadku a nech Ťa podporuje a nerýpe s takými otázkami :)
Ja Ti rozhodne držím palce!
To prejedanie skús na manželovi, bude taká testovacia osoba...

Martin_242

Hodím sem zopár tipov pre ektomorfov:

Viete, že známy Pribináček má 1000 kJ v 100g? Dobrota je to, že? Tak ak chcete pribrať, zaradťe ho do jedálnička.

Viete, že toľko ospevované a po štíhlosti túžiacimi dievčatami používané ovocné Müsli a Corn Flakes majú okolo 1500 kJ? O nejakom použití v diéte nemôže byť ani reči, pri priberaní rozhodne áno! Neznamená to, že ak je niekde "Fit" alebo "Línia" že to musí byť nízkokalorický výrobok, nenechajte sa oklamať.

Viete, že bôčiková paštéta má 2200 kJ? Prečo si ju nenatrite v poriadnej vrstve na chleba?

A prečo si k nej nedať čabajskú klobásku 2200 kJ?

Viete, že akékoľvek orechy okrem gaštanov majú takmer 3000 kJ? naviac ich tuk je zdravý, tak prečo ich už teraz nejete, zatiaľ čo si tu prezeráte témy?

A čo tak dať si k tomu nejakú čokoládovú sušienku cca 2000 kJ?

Zabite to slaninou 3200 kJ a môžete ísť kľudne spať.

Neverte, že sa nedá pribrať, ja ako bývalý Somálec s pásomnicou viem, o čom píšem...

tinka228

Ahoj Martin: je to nefér niekto chce pribrať a ja chcem schudnúť :-))). Začalo sa mi znovu dariť, síce ako v lete na saniach, ale ide to.
Mám na teba zase :-) otázku. S mužom sa nevieme dohodnúť čo to znamená "neprejedať sa". Kde je podľa teba hranica, kedy sa už človek prejedá?

tinka228

Ahoj Siskaa: ďakujem za upozornenie. Mne ale pred tým od ananásu nikdy nebývalo zle. Myslím však, že to bude asi tým, že som ho pred tým nezjedla nikdy celý. Až teraz v diéte. A po celom ananáse som presne mala také kŕče ako píšeš, že sa to ledva dalo vydržať. A už ho jesť nebudem vôbec lebo sa mi aj tak zhnusil. A Martin mi poradil, čím ho môžem nahradiť, takže pohoda.

Martin_242

suns: Ahoj, niektoré ženy zvyknú pribrať do pŕs, ale väčšina priberie viac na bokoch, stehnách a bruchu.
Musíš vyskúšať sama na sebe, veď si veľmi štíhla, niet sa čoho báť.
Platí to, čo som napísal nižšie, jesť jesť a jesť, sústavne a neustále.
Nemusí to byť nutne z nezdravej stravy, dá sa to aj konzumáciou vyváženej stravy, len tej treba zjesť podstatne viac, ak sú na to peniaze...
Skús napríklad denne ku každému jedlu (dúfam, že ich je aspoň 5)zjesť jeden banán, asi Ti to nebude chutiť, ale banán je vysokokalorický a dobre sa z nich priberá.
Ja keď chcem pribrať, mám svoj recept: začnem jesť veľa chleba a kilo banánov denne a za dva týždne mám o 5 kíl viac.
Poprípade si dávaj aj iné kalorické ovocie ako datle či avokádo.
Alebo si kúp fruktózu a používaj ju namiesto bežného cukru, tá sa totiž zvykne takmer celá (ak sa jej prijme naraz väčšie množstvo teda od 20g vyššie) vstrebať a premeniť na tuk.