Predkožka u 9 mesačného chlapčeka

Príspevok v téme: Predkožka u 9 mesačného chlapčeka
tinka228

Prosím vás mamičky, tie čo máte synčekov, môžte mi poradiť? Dnes som bola s malým v poradni a doktorke som spomenula, že malému sa čím ďalej tým menej dá stiahnuť predkožka. Tak sa mu na to pozrela a veľmi jemne a šetrne mu to naťahovala dovtedy, kým mu ju nestiahla. Vyzeralo to dosť nepríjemne, malého trochu cuklo, ale krvička mu netiekla. Na otázku, či to tak mám robiť doma aj ja mi povedala, že až "tak" nemusím. Lenže teraz pri kúpaní som mu to skúšala pretiahnuť a bez problémov mu to ide celé. Mám to robiť každý deň? Ak mám pravdu povedať, neskúšala som to stiahnuť "nadoraz" pokiaľ to ide. Keď ja som taký jemný človek a nedokázala som mu to skúmať dlhšie. Neviem povedať, či ho to bolelo, ale tváril sa pri tom dosť nepohodlne. Chcela by som len radu, či to treba robiť pravidelne každý deň, či mu tým nespôsobujem bolesť, či to mám robiť "nadoraz" (alebo stačí, keď len trošku vyjde žaluď). Možno vám pripadajú moje otázky hlúpe, ale je to moje prvé dieťatko a nemá mi kto poradiť. Ďakujem.

tinka228

Ďakujem ženy za podporu. Malému sme nič nerobili nasilu. Ani doktorka nie. Ona keď sa mu to pokúšala, asi bola aj sama prekvapená, že mu to odrazu, dosť ľahko pretiahla. Keď mu to robím doma neplače, len je taký "nervóznejší".
Nellka: nech to palomino myslela ako chcela, tak takú "sprostosť" (s tou blankou) napísať nemusela.

asdf

nechápem, prečo ste nepodstúpili obriezku - potom aspoň nie sú takéto problémy. No a v dospelosti je obrezaný penis krajší ako neobrezaný.

úsmev

Ano,aj ja radím sťahovať, u nás to robil malému môj manžel, mám troch chlapcov, takže je to potrebné,ak by išla aj tročku krvička, nevadí,náš malý aj plakal niekedy,ale ozaj predídeš tým neskorším kpmplikáciám.

nellka

Takže, čo ja viem, treba jemne preťahovať, nie nasilu, len pokiaľ to ide, najlepšie pri každom kúpaní. Čo je zakázané, je preťahovať nasilu- vznikne opuch, problém s močením atď a je to vlastne zbytočné, pretože raz to pôjde. Dokonca ja keď sa to zapáli, tak sa to len vyplachuje sondou, proste nemalo by s to nasilu. Tak to asi myslela Palomino.
Ale pokiaľ to ide, ako píšeš, tak je to len dobre, pretože tam žiadne násilie nevyvíjaš, čiže mu nemôžeš ublížiť.

tinka228

To čo máš za choré nápady. To mu mám nechať predkožku zase prirásť??? A potom ho trápiť ešte väčmi?

radana

Palomino,co to tu placas?Mas syna?Pokial viem,tak nie,tak s tym nemas ziadne skusenosti.My sme boli s tym problemom s malym u lekarky,ked mal maly necely rok.Poslali nas na chirurgiu a tam mu to lekar NA SILU stiahol a potom sme to nejaky cas umyvali v harmanceku a pri kazdom kupani sme mu predkozku vzdy jemne stiahli a hned dali spat hore.A MA TO V PORIADKU PALOMINO.A pri druhom synovi mu to lekarka pozerala,ked mal ani nie pol roka a vzdy pri kupani sme to opakovali,jak nam doktorka kazala a MA TO TIEZ V PORIADKU!Takze tinka pri kazdom kupani to treba malemu jemnucko stiahnut-nie nasilu.

palomino

tak ty si nedas povedat, ze malemu dietatku sa na pipika siahat nema, co? Keby si mala dcerku, tak by si jej otvarala blanku, aby mohla dobre neskor menstruovat??????????????

tinka228

Ďakujem veľmi pekne za rady. Dnes pri kúpaní bola u nás aj moja sestra (zdravotná sestra, bohužiaľ býva v inom meste) a videla ako to malému vyzerá. Povedala, že to mám v pohode. Len som sa zľakla lebo, keď som mu stiahla predkožku, tak to nechcelo ísť naspäť. Po chvíľke sa nám to však podarilo. Ďakujem vám ešte raz a budem to robiť poctivo každý deň. Nerada by som, aby nám to prirástlo a násilne preťahovali na urológii.

palomino

Co ja viem, predkozka sa nema stahovat aspon do troch rokov...Tot rada jedneho z najlepsich americkych pediatrov. A nema sa to potom robit nasilu, ale vo vode a trosku, v ziadnom pripade to nema sposobit bolest!!!!!! Malemu babatku nestahovat!!!!!