Vysoka hodnota crp u dietata

Príspevok v téme: Vysoka hodnota crp u dietata
Lenka_

Dobry den! Ospravedlnujem sa, ak tu tato tema uz je, ale nikde som ju nenasla. Moja 11 rocna neter ma velmi vysoku hodnotu crp v krvi(26), uz tyzden teploty, boli ju hlava a zanasa do stran. Sedimentacia je ok. Doktorka tvrdi, ze nevie z coho to moze byt a treba to nechat riadne prepuknut, az sa zisti co to je. Naozaj neviete o nejakom inom postupe, pripadne ma upokojit, ze to nie je nic vazne? retoze dobry pocit z toho absolutne nemam...

jablonka

ak je hodnota crp 26, svedci to o virusovej infekcii. ak by bola hodnota vyssia ako 40 mg/l, jednalo by sa o bakterialnu infekciu, vtedy by bolo nevyhnutne nasadit antibiotika. pri virusoch to nie je nevyhnutne, az v pripade, ak by zasahovali do dolnych dychacich ciest. detsky organizmus netreba zvykat na antibiotika a potom naopak posilnovat probiotikami, treba vyuzivat prirodzenu obranyschopnost a posilnovat ju.

ifka

no,normalny postup je taky,ze v pripade tvojej dcery treba nasadit antibiotika,lebo cakat,ze co prepukne,je hovadina.v konecnom dosledku aj tak antibiotika dcera dostane.a bude sa to len dlhsie vliect.

bambino

Ešte toto som tu o crp našla: C-reaktívny proteín stanovujeme v sére. Je zápalovým parametrom, tzn. jeho hodnoty vyššie ako 10 mg/l hovoria o prítomnosti dlhšie prebiehajúceho zápalu v organizme.
Fyziologické hodnoty:

Dospelí: 0,07 – 8,2 mg/l
Význam vyšetrenia:

Nešpecifický indikátor infekcie a zápalu.

Sledovanie efektívnosti liečby antibiotikami alebo protizápalovými liekmi.

Pomáha pri diagnostike reumatoidnej artritíde a reumatickej horúčke.
Zvýšené hodnoty nájdeme pri:

Reumatoidnej artritíde.

Reumatickej horúčke.

Systémovom lupus erythematosus.

Bakteriálnej sepse.

Tuberkulóze.

Pneumokokovej pneumónii (zápale pľúc vyvolanom pneumokokmi).

Crohnovej chorobe.

Infarkte myokardu.

Faktory skresľujúce výsledok:

Užívanie hormonálnej antikoncepcie.

Vnútromaternicové teliesko.

Hemolýza (rozpad červených krviniek).
Uverejnené: 01/05/2006

bambino

ahoj, crp - c-reaktívny proteín svedčí o nejakom zápalovom procese v tele. Ak je dieťa choré, bolo by fajn, keby mu lekárka urobila aj výtery z hrdla a z nosa, či nemá nejakého bacila.