klíma - čo si o nej myslíte?

Príspevok v téme: klíma - čo si o nej myslíte?
barbinka

Včera som bola v nákupnom centre v Avione aj s bratom a obidvoch nás dnes bolí hrdlo. a to sa mi nestalo prvýkrát, vždy keď mám na blízko klímu, tak ma začne hrdlo hneď bolieť. mne klíma vôbec nechýba, tak prečo ostatní ľudia ju tak preferujú. myslíte si, že je to zdravé? podľa mňa určite nie, myslím, že to škodí aj kĺbom.

barbinka

tak, tak individuálne. každému škodí niečo iné. ako tu už písala fraisee, ona je srdciarka a škodia jej horúčavy, tak mne zasa škodí klíma a na to slnku by som vydržala radšej.

jancecka

ahoj Barbi, tak aj ja ti napíšem svoj názor, ale bude opačný ako tvoj D: my v práci klímu nemáme, je to dosť zle, lebo mi býva ťažko, a dosť a uspáva ma to tu, v aute bez klímy v lete sa nedá, darmo si otvorím okno, keď prúdi na mňa zvonku teplý vzduch, mne zle klíma nerobí, a to môže byť nastavená aj na 15 stupňov, ale zato, kamoške, mame, svokre, proste ostatným ľuďom škodí podobne ako tebe. Hneď im tečie z nosu, a bolí ich hrdlo. Čiže je to podľa mňa idividuálne :D

palomino

Mne klima dost zneprijemnuje zivot v lete, lebo ti, co ju nastavuju, si nas myslia s mrazenymi kurencami. Vo vlaku, v obchodoch, autobusoch je taka priserna zima, ze tuzim po paperovke... nechapem, preco to vytnu na plne obratky.

barbinka

fraisee: no tak ja nemám problémy so srdcom, ale ber do úvahy aj to, že sú aj ľudia, ktorí majú iné problémy. nikdy nebude dobre. len si myslím, že tá klíma by mala byť robená tak, že nech každý uzná za vhodné, či ju chce. nie že ju natiahnu po celej firme a nikto sa nikoho neopýta, že či ju chce. proste ju natiahnu a je. človek, ktorý s tým má problémy má proste smolu.

fraisee

barbie: mas pravdu ked je vonku dusno, ja nevyleziem do mesta, lebo to moj organizmus jednoducho nezvladne. neviem preco tu klimu tak odmietas, dovody som ti uz uviedla, myslim ze su dost jasne, niektori z nas nie su schopni fungovat bez klimy no ty by si najradsej asi vsetky zatrhla, ved nech ludia odpadnu, ale budu mat zdrave krize.

j

Ale snazim sa klimu obmedzovat na najmensie mozne zlo... Aj v aute si nastavim na 22-24 stupnov, ked je horuco vonku. Niekto si da na 17-19, tak to by ma vystrelo, keby som vystupila do 30-stupnoveho tepla.

j

Ja si uz neviem predstavit zivot bez klimatizacie...ale robi mi zle :(, hlavne na dutiny(bolest hlavy, hrdlo, nos), niekedy som zachripnuta. A hlavne mi slzia oci. Aj v niektorych obchodnych domoch mi to velmi vadi, najma v Carrefoure. Ale ako vravim, bez klimy by som neprezila.. :(

barbinka

ucha aj áno, ale pokiaľ je otvorené jedno okno , tak prievan nebude. a toho oka, haa. som mala jačmeň na oku tak 6 rokov dozadu a doktorka mi povedala, že z prievanu, ale odvtedy som to nemala. ako proste mne ta klíma nerobí dobre, niekomu úplne vyhovuje, ale mne nie. ja si dokážem život bez nej predstaviť.