HPV

Príspevok v téme: HPV
zhrozena

Az sa trasiem od placu, je mi strasne, akurat dosli vysledky z mojho pap testu a zistili, ze som bola vystavena virusu HPV. Okrem manzela a panica som nemala nikoho. Trapi ma obcasne svrbenie a palenie posvy. Co robit? Ako som sa mohla nakazit? Dostanem rakovinu? Vraj o rok mam prist na pap test zase...Mozeme sa s muzom este milovat? Treba pouzit kondom? Je mi priserne, paneboze, toto som necakala. Co povedat muzovi? Musi ist na vysetrenie aj on? Ma to on?

maca35

Ahoj Evelina,nepíšeš aké si mala výsledky z citologie,a kolko más rokov ale ked ti lekár odporučil konizáciu tak by si to mala podstupit a neriskovat.Ja som mala výsledky PAP II-III a tiež HPV vysokorizikové .pozitívne.,11.8 som podstúpilA SPOMÍNANÚ KONIZÁCIU KTOREJ SA NEMUSÍŠ BÁt,JE TO ZÁKROK KTORÝ SA ROBÍ V CELKOVEJ ANEST.a trvá 15 minut ,v nem.budeš tak 3 dni.kolkoskopiu som neabsolvovala,lebo vlastne konizáciou sa predrrakovinový stav odstráni,alebo na druhej strane sa skor zachytí rakovina krčku maternice,a odstráni sa celá maternica,ja si idem zajtra pre výsledky z histologie tak sa trochu bojim,sice mam 35 a 2 deti,ale ece by som chcela.takže naber odvahu a neboj sa nič to nie je..pa

evellina

Ahojte..ja som tu uz dlhsie nebola,lebo som odcestovala tentokrat do teplych krajin na dovolenku,chcem sa opytat,ci mi vie niekto poradit..pred tym ako som vycestovala na dovolenku,tak som bola u lekara a ten mi povedal,ze mi musia urobit konizaciu krcka maternice,ale ja som sa ho zabudla opytat,ci mi uz robili tu expertnu kolkoskopiu ci ako sa to vola,,,teda ja neviem ci mi to uz robili,lebo ja som to niekde tu citala,ze najprv lekar by mal urobit tu exper.kolkoskopiu a az potom ak su vysledky zle,tak by sa mala urobit konizacia,nevie mi niekto poradit,ci ta expert.kolkoskopia ci ako sa to vola,je na presne urcenie cisiel HPV???Lebo ak ta exper.kol. je len na to ,tak asi mi to uz robili ,lebo uz viem ze mam vysoko rizikove HPV...prosim poradte ak viete,lebo ja sa tej konizacie velmi bojim...dakujem..e

RNG

evelina, enzymy mozes brat tak dlho, ako ich potrebujes.
Enzymi su sucast stravy, nachadzaju sa v roznych surovych zeleninach a niektoruch ovociach
Ak mas dobre travenie, nepotrebujes ich vela. Ale starsi ludia a ludia so zhorsenym travenim potrebuju enzymi na stravenie jedla dodat extra,,inac maju nedostatok zivin aj pri perfektnej strave.

evellina

RNG..potrebujem este poradit,prosim ta...ked beriem enzymi,netreba mi urobit pauzu,mozem ich brat aj dlhodobo??..dakujem ..e

sishinka1

ahojte.ja mam neviem ci problem.svrbi ma a pred chvylou som zbadala,ze mam malu hrcu.co to moze byt?mohol by mi niekto pomoct?

cuca27

Margo, pises, ze tvoj partner bol na testoch HPV a ze vsetko bolo v poriadku. Mohla by si mi povedat na akych testoch presne bol? Zijem v zahranici a tu je zdravotnictvo na nizsej urovni nez u nas doma. Takze im musim povedat co vsetko chcem. Inak som po konizacii (mala som CIN III) a mam obavy, ze by som sa mohla opat nakazit. Ak moze aj niekto iny poradit budem len rada. Dakujem

RNG

zhrozena, prepac , ale taras.
www.indonal.sk
-odkaz odstránený-
www.pharma.sk

Indonal je ucinny prostriedok proti rakovinam, hlavne prs a krcka maternice. Na to je vyskumu akurat dost.
Inac co sa tyka "nabalovania", na Indonale sa "nabaluju " slovenske spolocnosti.
Inac nikto ti nekaze kupovat prave Indonal, zdrojov I3C a DIM je plno.

zhrozena

evellina, na tieto otazky ti musi odpovedat len lekar, uz robim tak, ze ked mi nieco je, idem k lekarom, ku ktorym mam doveru, uz si nezhanam info na nete...
ms5 virus z tela nezmizne, akurat sa asi u dcery momentalne prestal prejavovat. Ked si raz mala napr. herpes na pere a potom dlho nic, neznamena to, ze ten virus v sebe nemas, ale to, ze sa akurat neprejavuje aj navonok...
Vsetky tu pisete o lieku Indonal, zrejme je volnopredajny a americka firma sa chce nabalit na Slovensku:)) Ja mam ozaj spickovu gynekologicku a o Indonale sa vobec nezmienila. Opakujem, ze mam HPV, pap I (cize uplne ok). Je to len biznis rovnako ako s HPV vakcinou, to je vsetko...Virus nevylieci nic...Len sa prestane prejavovat navonok a to sa stane samo od seba...