Točenie hlavy a závraty

karioll

k tej prvej casti ok,ved ja viem
k tej 2.po mesiaci je konrola,potom zhruba kazde 3 mesiace.ved sedis vo vlaku a ides,aky problem?

jajkafr

karioll
viacerý mi hovoria to, aby som radšej povedala to čo nemám je toho vážne asi menej :) Do týchto rôznych tém sa zapájam s tým aby som pomohla ľuďom, ktorý trpia rovnakými či podobnými príznakmi ako ja zistiť čo im je a tak začať ich liečbu.
BA je dosť ďaleko. Stále som na vážkach. Myslím si, že by mi tam pomohli, ale na druhej strane ak by som mala znova nejaký problém s astmou musela by som ísť do BA čo nieje len tu za kopcom. Bohužiaľ v mojom okolí neviem o žiadnom lekárovi, ktorý by mi vedel pomôcť zatiaľ ak sa žiaden nenájde a moja astma bude v štádiu zhoršovania tak tú tvoju možnosť určite využijem. Nechcem sa však zbytočne náhliť. Začal sa mi nový akademický rok a s ním aj množstvo povinností. Ešte neviem čo bude v škole a tiež nemám ešte stále stabilný rozvrh. Napíšem ti na tvoj mail, aby si mal kontakt aj ty na mňa a ak sa rozhodnem na 100% určite sa ti ozvem.

karioll

jajkafr
ty napis aku nemas chorobu,bude to jednoduchsie:(.kedze si mi nenapisala mail mam to chapat tak,ze nemas zaujem o to vysetrenie?ABY SOM sa zbytocne nesnazil

[zruseny12]

presne tak,clovek sa citi uplne inak...

takze ty vies presne, preco sa trati VAPNIK.../TO JE VELMI DOLEZITE/
TAK TI ZELAM VELA STASTIA ABY SA TI DARILO A NESKONCILA SI S TOU OSTEOPOROZOU,ABY SI SI TO UHLIDALA...

jajkafr

to hej je dobré keď natrafíš na dobrú lekárku, ktorá ti vie pomôcť a ktorá s tebou jedná ako s rovnocenným partnerom v prvom rade ako s človekom nie ako s diagnózou.
No a ten vápnik sa mi tratí pravdepodobne kvôli kortikoidom, ktoré užívam. Jeden z nežiadúcich účinkov je, že pri dlhodobej liečbe vysokými dávkami môže vzniknúť osteoporóza. Musím teda papať veľa potravín s obsahom vápnika, športovať ... aby som neskončila v starobe so zlomeninami :)

[zruseny12]

jasne,rozumiem,v prvom rade clovek musi sam chciet a vela veci musi podchopit o svojej chorobe atd.
a treba vela trpezlivosti a velka disciplina zohrava velku ulohu...to poznam,lebo ja som mala velmi velke problemi a scasti mozem povedat,ze som si pomohla aj sama...aj lekarka mi povedala,ze som pre seba velmi vela urobila...
a vsetko treba z rozumom robit...

[zruseny12]

takze ty si bola aj tam...
no,ale sak sa ti musi niekde tratit...vapnik...
ja som bola na denzitometriu/sice mala som aj odvapnene kosti/a hladala sa pricina...
tak aj tebe,ked aj len malo chyba,tak by bolo treba zistit priciny straty vapnika...
a jasne,ze vsetkeho vela skodi...

jajkafr

mariaa
niesom lekárka ako píšem, ale študovala som na zdravotke teraz na fakulte zdravotníctva. Čo-to som sa dozvedela v škole a čo som sa v škole nedozvedela tak som si to zistila rovnako ako ty z netu, kníh, časopisov... Ak má človek problém chytá sa všetkého.

jajkafr

mariaa
dlhodobo užívam inhalačné kortikoidy. Ortopéd ma kvôli bolestiam chrbta odoslal k reumatologičke či nejde náhodou o reumatoidnú artritídu. Natrafila som našťastie na reumatologičku, ktorá sa zaoberá aj osteoporózou a keď videla, ako dlho užívam kortikoidy hneď mi brala krv na minerály a poslala ma na denzitometriu. Všetko bolo vtedy v poriadku. Odporučila denzitometriu pri liečbe priebežne zopakovať. Keďže som nemala vápnik výrazne znížený odporučila mi ho doplniť len v strave. Ja som si však nasadila aj tabletky, ale neužívam ich dlhodobo aby som sa zas nepredávkovala vápnikom. Všetkého veľa škodí.