Gyn. vysetrenie "panny"

Príspevok v téme: Gyn. vysetrenie "panny"
lilooo

ahojte,absolvovala som svoje prve vysetrenie u gynekologa. Zobral mi aj vyter z krcku maternice. Vsetky vysetrenia robil cez posvu,aj ked som zdoraznila, ze som este pohlavny styk nemala. Robil to pomocou kliestikou(kt. boli dost velke a aj to dost bolelo), nasledujuci vytok bol taky ruzovkasty.Je mozne, aby mi doktor pretrhol panensku blanu????!!!!!Teda moze prebiehat aj u panny vysetrenie cez posvu, alebo iba vylucne cez konecnik??Zacinam byt z toho dost nervozna :-(

lilooo

...potrebujem teda pocut, ze taketo vysetrenie je mozne, a ze doktor vie ako velmi tie kliestiky(alebo ako to nazvat) ma otvorit, aby ju neposkodil...

lilooo

....no fakt sa z toho idem zblaznit...hadam by si nedovolil ju "len tak pretrhnut"??!!Mam 22 rokov a dost si "panenstvo" vazim ..a ak zistim, ze mi ju pretrhol......mozno mas pravdu a nie je to len o "tej blane" de vsak o princip!!!!

gertra

mna ako pannu tiez vysetroval vaginalne, ani sa ma nespytal ci som panna. Ja som sa nad tym ani nezamyslala, ved pannenstvo je o niecom inom, urcite nie o blane.

aduliena

Nemalo by to tak byť, aj keď v poslednej dobe stále častejšie počúvam prípady, keď gynekológ vyšetroval normálne....