Lieky na spanie

PharmRoman

Osvedčený recept na nespavosť:

Magnézium v kombinácií s medovkovým čajom, alebo čajom s valeriany lekárskej (pri valeriáne pozor na interakcie s inými liekmi!)

Dávkovanie: 2 šumivé tablety magnézia (500mg) a jedna šálka čaju.

Vysvetlenie: Magnézium nemá v indikáciách uvedenú nespavosť avšak je to dôležitý katión, ktorý sa zúčastňuje na rôznych systémoch (metabolické, pochody svalovej kontrakcie a nervovej transmisie. Pre spánok je dôležitá myorelaxácia (uvoľnenie svaltsva), ktorú magnézium poskytuje.

Valeriána má vďaka obsaovým látkam sedatívny účinok rovnako aj medovka.

Výhodou tejto kombinácie je hlavne to že nevzniká návyk.

Kombinácia je overená u niekoľkých starších pacientoch, ktorí dokonca prišli poďakovať, že tak dobre sa už dávno nevyspali.

xirenka1

Ahojte,tiez mam velke problemy zo spankom,asi 7 mesiacou beriem zopiclon a teraz mi doktorka povedala ze ho mam vysadit pomocou kventiaxu a orfiril longu,avsak neda sa mi zaspat,a ked si nedam zopiclon,druhy den mam ovela vetsie depky ako ked si to dam.Myslite ze som od zopiclonu zavistla?

pan d.

Nech ti predpise liek, na ktorom nebudes zavisla, to je cele. Spanok si vsak ustraz, aby si nedopadla zle. Jeden bol na psychiatrii len kvoli spanku.

akret

Prosim vas,mozete mi niekto pomoct a poradit.Mam problemy so spankom uz dlhu dobu,bemozem vobec spat,uzivam rozne lieky na spanie,ale uz stale musim zvysovat davky,ktore su uz nenormalne a aj tak mi to niekedy nezabera,,,,mam pocit,ze som na nich zavisla,ale bez nich som na tom este horsie...prosim poradte mi....lebo ja uz neviem ako dalej.

RNG

Benosen obsahuje spravne latky, ale zialbohu asi primalo.Takze na ucinok treba zobrat ovela viac nez Walmark odporuca.
A treba si uvedomit ako so vsetkym, ze nie kazdemu vobec zaberie.

mižu

ahojte poradi mi niekto uz 3dni nemozem zaspat kupila som si take lieky na spanie na prirodnej baze benosen.uz som z toho dost nervozna.dakujem

RNG

Chronicka nespavost je niecim sposobena a to sa da adresovat aj potravinovymi doplnkami, nielen skodlivymi navykovymi chemikaliami, ktore neviem cim mozu "vyliecit" ked len umelo navadzaju spanok a inac telo zamoruju.
Nizke hladiny dopaminu to mozu sposobit(doplnok L-dopa)
nizke hladiny serotoninu sa daju napravit napr 5-HTP(polotovar na serotonin)
zo serotininu si telo vyraba melatonin, hormon spanku a prinajhorsom sa da aj tento doplnit priamo tesne pred spanim
Casto ludia nevedia spat pre stress, nedostatok slnecneho svetla cez den a nedostatok tmy v noci, co je potrebne na vylucovane melatoninu v mozgu na utlmenie cinnosti.
Tu pomaha destresovanie, ci uz mechanicke(cvicenie, prechadzky meditacia) alebo rozne doplnky ako stress B
zmes mineralov/ mineralova zmes na kosti,
pripadne ukludnujuce a usoavajuce byliny, ako napr valerian, chmel pastierska kapsicka, passiflora a podobne.
Ukludnuje napr aj L-theanine, aminokyselina zo zeleneho caju v davkach 2x200 mg minimum,
tak isto zdroj GABA, ktory prenikne cez mozgovu krvnu barieru(Picamilon, zlucenina GABA a B-3)
GABA totiz sice ukludni telo/svalstvo, ale sama sa nedostava cez krvnu mozgovu barieru.