Uštipnutie hmyzom

anna r

neviem ci ma nieco postipalo nepametam si vzdy len v noci sa cela vyhadzem az take akozepluzgliere cez den mi to zmizne a noci zasa chodim po lekaroch a nic skusila som liecitela aten povedal ze je to pecen muselo ma nieco postipat poradte prosim

lulu22

mňa v stredu poštípala včela na chodidlo a žihadlo mi bolo vybraté..ešte v ten večer som normálne korčulovala, nič ma nebolelo, až v piatok doobeda mi to začalo napúchať a červenať, tak som šla do lekárne a tam mi dali mastičku a tablety-že na alergiu..v sobotu už som to mala odpuchnuté a mám tam "len" veľký červený flak. Ale zase moju mamu niečo poštípalo na horné viečko a chudera vyzerá ako zbitá :/ dala si tie tablety, čo ja, aj si to potiera, lenže výsledok žiadny-stále to má také isté. že mala včealu vo vlasoch, lenže žihadlo nenašla..

janca05

AHOJTE V PIATOK MA NIECO STIPLO DO NOHY A UZ DRUHY DEN MAM NA TOM MIESTE PLUZGIER,NEVIETE MI POVEDAT Z COHO BY TO MOHLO BYT,A CO MA TO MOHLO STIPNUT.DAKUJEM

Ivka 1

V kazdom pripade zajtra chod k lekarovi, mozu to byt borelie.Je potrebne vybrat ATB a po dvoch - troch tyzdnoch dat urobit testy na pritomnost borelii. V dnesnej dobe je toho akosi moc, ked nie klieste tak iny hmyz.

:)

ahoj, chcela som sa opýtať pred týždňom sme boli v Maďarsku a tam som stúpila asi na včelu mala som to trochu opuchnuté ale prešlo to, ale teraz po týždni ma to veľmi svrbí a štípe a je to napuchnuté. Prikladám si na to studený obklad a mastičku po štipnutí hmyzom už je to 3 deň ale ešte sa tieto príznaky opakujú.čo mám robiť?

RNG

Nielen klieste, ale aj iny bodavy hmyz prenasa boreliozu a rozne virusy a dokonca parazity.
Na druhej strane rozne organicke rozpustidla su tiez jedovate a mozu sposobit podobne priznaky.