zranenie na oku-co s tym??Surne..

Príspevok v téme: zranenie na oku-co s tym??Surne..
skulko

Ahoj, chcela by som poprosit o par informacii, priatel ma poskriabanu rohovku na oku, dali mu lieky..Chcem sa spytat, kolko trva kym sa to zranenie uplne zahoji a kolko trva kym si bude moc na to oko opatovne dat sosovku?Nehrozia nejake nasledky, napr. syndrom sucheho oka..atd.?Je mozne pri takomto zraneni chodit normalne von, alebo je lespie par dni byt iba doma, aby sa predislo pripadnemu zapalu?Dakujem za kazdu odpoved..Surne..

skulko

A teraz mam este dilemu-s priatelom spolu nezijeme-myslela som ze rovno z prace pojdem zajtra za nim..aspon aby som mu zdvihla naladu, a on nechce..ze chce byt sam a nechce nikoho vidiet..Viem ze ho to velmi trapi, aj ked on o tom nehovori a ma obavy, a vtedy sa vzdy uzatvara (ja to volam ze stahuje do ulity) a teraz neviem ci to mam respektovat alebo ist za nim a "prerazit tu jeho stenu"..Nechcem aby tam sedel doma a utapal sa v depke a obavach..ale zase nemozem robit veci proti jeho voli..Tak neviem ci ho mam nechat tak alebo ist aj ked povedal aby som nechodila?

jablonkaa

hlavne nech teraz vobec nedava sosovky, dufam ze to nerobi, nech si da aspon mesiac pauzu. podla mna moze von, mnoho ludi netusi, ale v interieroch je ovela viac skodlivych mikroorganizmov a tiez dost prachu. sterilne prostredie urcite nema doma. a ked bude mat von okuliare, aspon je mensia sanca, ze mu tam vojde nejaky prach.

skulko

co sa tyka toho zapalu spojiviek co ma(l)predtym..mal predpisane kvapky a vobec mu nezaberali, nemohol sa toho zbavit..Minuly tyzden si bol akurat predpisat kvapky na zapal..

skulko

dostal dve maste a jedny kvapky, predpokladam ze kvapky su antibioticke..Neviem nevidela som ich..Pondelok ho urcite vyslem k tomu lekarovi..Viem, ze nevies, ale myslis ze je vhodne aby "behal po vonku"ci radsej bol par dni doma s tym okom?Mam z toho stres..mam o neho strach..

jablonkaa

kazdopadne, nech ide v pondelok na kontrolu k lekarovi. bolest moze rozoznat aj laik, ale na to, ci je rohovka zahojena sa musi lekar pozriet strbinovou lampou. aspon k optikovi, odkial berie sosovky. to uz je podla mna vela na tie oci, aby ich len tak zanedbaval.
a ake lieky dostal? nejake lokalne gely alebo maste? alebo celkove, peroralne? su to antibiotika?

skulko

jeho lekarka tam nebola, bol u zastupujuceho..a priatel nie je 2x ukecany, takze sa nepytal..ja len viem ze znamej lekar zakazal chodit prve 3 dni po zraneni von..aby sa jej tam nedostal prach, nejake mikrociastocky..atd. ..Ako bude vediet ze to ma uz uplne zahojene.?Ze ho to nebude boliet ci ako?Lekar mu povedal ze ak to bude pretrvavat, aby prisiel pondelok na kontrolu--ak bude pretrvavat co?Bolest,zranenie..?Viem ze to sa mal spytat on tam, ale bohuzial..Vtip je este taky, ze ma zapal spojiviek na tom oku co sa mu to stalo akurat..Moze aj to nejako prihorsit hojenie alebo tak?Alebo to s tym nesuvisi?Dakujem..

jablonkaa

ak berie uz lieky, mozno antibiotika, nemal by dostat zapal rohovky alebo duhovky. ak lekar vyslovene nezakazal, tak moze von. rozhodne vsak, nech do uplneho vyliecenia nenosi sosovky, to je vazne hazard. moze sa mu zle zahojit rohovka a zjazvit sa - taka jazva trvale prekaza pri videni. alebo ozaj dostat silny zapal az zakalenie rohovky. potom uz by nasledovala len transplantacia od mrtveho darcu. treba byt opatrny.

Ivka 1

Skulko dobry je aj Aloe activator,veľmi dobre pôsobí na hojací proces v oku a aj ako prevencia pred zápalmi. Viac info na
maile ak budeš chcieť.

skulko

jarcia..mozes napisat viac?Lutein ma..betakaroten kupime..este co take je dobre na oci?Ake mas skusenosti so zranenia,i na oku?Ako to myslis?Ze sa to zle hoji ci ako?