vyrastok na chrbtici + futbal....da sa to?

Príspevok v téme: vyrastok na chrbtici + futbal....da sa to?
smilik

Mam 14 rokov a akurat mi zistili ze mam výrastok na chrbtici. Ale moja naj. záľuba je futbal. Aj ho hram. Teda hravala som. Ale mama mi zakazala. Strasne ma to vzalo. Da sa oj problem s chrbticou riesit? Naozaj to zak vadi pri futbale? nechcem ostat na voziku ale nerada bysom sa vzdala sportu. Pomozte alebo odporucte mi odbornika. Ďakujem

panča

www.zdravie.sk

len nech je to pokope..a ozaj este ma cosi napadlo, ked mojej dcere nasli vyrastok na kolene, povedalai jej, ze mam skoro uzatvorene rastove strbiny..ked prestane rast, prestane rast aj vyrastok, inak jej hrozi vazna operacia..chcela robit thajsky box a lekar sa len divil, ze je to surove pre dievca..ale nezakazal

panča

wewe
futbal hraju aj astmatici-urcite sa ho kvoli tomu nevzdavaj. Beries antihistaminika ? (lebo moje decko berie lieky na alergiu, na vyzivu kolena a vsetko mozne a zije a hraje...)

wewe

Som celoročný alergik a milujem fucik aj ho hrávam.Momentálne ma chytajú nepríjemné kašle a nádcha a iné veci... ale neviem sa ho zriect , dá sa to zvládnut??,aby som mohla dalej hrat, či sa ho mám zriec ked som alergik na peľ??poradte mi diky ...

panča

(preto sa treba poradit s lekarom -on vie, v akom je to stave. Ci je to len nieco co rastie a nezavadzia, alebo moze na nieco tlacit, napr. nejaky nerv. Odbornik -ortoped alebo chirurg.Ale skor ortoped)

vecernica

ten vyrastok ti zrentgenuju, a uvidi sa ci sa da odstranit ci je to treba. Velice teoreticky by mohol sposobit ze ti nieco pri pade udere narusi miechu.ale vravim ze je to velic velice malo pravdepodobne.na ktorom stavci ho mas? bude to riesit ortoped/ panca ma pravdu jeho sa spytaj aj pred mamou aby to aj ona pocula

panča

kto ti zistil ten vyrastok , aky lekar? pojdes este na nejake vysetrenia, alebo na kontrolu ? podla mna je najlepsie opytat sa priamo u lekara. Ak povie on, ze STOP- treba zvazit, ci to stoji za riskovanie( my sme s dcerou zazili taku ortopedku, ze som odchadzala s placom..zakazala jej vsetko. Potom som sa dozvedela ze preventivne..Dcera vsak nenechala ziaden zo sportov, inak tiez hra fotbal :)). No ak ti lekar povie, ze v pohode, tak hraj dalej