pomoooc..help..hilf....SOS.......pomozte....surnee

Príspevok v téme: pomoooc..help..hilf....SOS.......pomozte....surnee
smilik

Mam 14 rokov a akurat mi zistili ze mam výrastok na chrbtici. Ale moja naj. záľuba je futbal. Aj ho hram. Teda hravala som. Ale mama mi zakazala. Strasne ma to vzalo. Da sa oj problem s chrbticou riesit? Naozaj to zak vadi pri futbale? nechcem ostat na voziku ale nerada bysom sa vzdala sportu. Pomozte alebo odporucte mi odbornika. Ďakujem

.........

aj ja mam vyrastky na chrbtici, obcas bolia jak ... ale dokonca mi kazali cvicit, posilnit svaly aby sa chrbtica odlahcila, ale to fakt zavisi kde a aky velky ten vyrastok mas, treba sa poradit s lekarom

Dr jajboli

Máš aj nejaké výrazné bolesti od toho výrastku? Ak áno, neviem, odkiaľ si, ale dobrí neurochirurgovia sú v BB alebo v NZ, bolo by ísť na CT a ísť sa poradiť k lekárovi. Myslím si, že nezáleží na tom, čo robíš, pokiaľ to fyzicky znášaš. Stačí však nepatrný pohyb a môže nastať problé, bolesť jak hovädo, ale to sa ti predsa môže stať hocikedy, ba aj doma, v meste, proste hocikde a hocikedy. Skús to riešiť s lekárom, ty si ešte vo vývoji, rastieš a tak, a možno ti za to mamka bráni vo futbale, aby si si ešte viac neublížila. Držím ti palce