podviazanie vajecnikov

Príspevok v téme: podviazanie vajecnikov
vanilka1100

ahojte,mam 38 rokov a beriem lieky na cievy a tiez na posilennie srdcovej chlopne. z tohoto dovodu uz nesmiem uzivat HAK. rozmyslam o podviazani vajecnikov.prosim,ktora ste podstupila takyto zakrok teraz niekedy,podelte sa o skusenosti.zaujima ma,ci je potom menstruacia normalna a tiez ci sa tento zakrok hradi a v akej vyske. dakujem

liliano

mila aluska dakujem ti za tvoj nazor ale ja si myslim ze sa to da aj ked lekari hovoria ze ne ale podla mna by sa to malo dat lebo ked to podviazali tak by sa to malo aj dat naspet hlavne keby od toho zalezalo zdravie pacienta keby som mala neake tazkosti tak podla mna by to museli odviazat a ja mam take slabe zavraty a zdravotne som na tom super tak podla mna by to mohlo byt iba z tych vajecnikov nic ine som si nedala nikdy spravit ale este nechapem preco sa mi to stalo po 4rokoch aj menstruacia mi dost meska a mam ju iba 2az3dni amala som ju 6az 7dni dakujem ti za tvoju uprimnost ale ked som si ich dala podviazat tak som nemala poriadne kde byvat a mam vlastne deti 4 a dufam ze sa tu najde aj taka ktora si to dala odviazat za odpoved vopred dakujem

aluska

denz len tak pre zaujimavost, precitaj si posledne 2 vety :

Pod sterilizáciou rozumieme výkon, ktorého cieľom je zabrániť reprodukcii. U žien ide o podviazanie alebo prestrihnutie vaječníkov, aby sa spermie nemohli dostať k vajíčku. Sterilizácia mužov sa nazýva vasektómia. Chirurgická sterilizácia sa považuje za nevratnú. Niekedy by bolo možné chirurgicky zvrátiť vasektómiu alebo podviazanie vaječníkov, je to však náročný a drahý zákrok a vo väčšine prípadov sa nepodarí. Z tohto dôvodu si sterilizáciu volia ľudia, ktorí už deti so 100% istotou nechcú.

Denz

? Mohla by sa znova obnoviť plodnosť ženy po podviazaní vaječníkov?
+ Áno, ale je potrebná refertilizačná operácia. „Podviazanie vaječníkov“ - sterilizácia, nie je zákrok na vaječníkoch, ale na vajíčkovodoch, čiže ide vlastne o „podviazanie vajíčkovodov“. Sterilizácia spočíva v prerušení priechodnosti vajíčkovodov, a to buď tepelným účinkom elektrického prúdu (elektrodiatermokoagulácia), alebo preťatím skalpelom a následným podviazaním preťatých koncov stehom. Podstata refertilizačnej operácie (obnovujúcej priechodnosť vajíčkovodov) spočíva v odstránení prerušených alebo preťatých častí vajíčkovodov a v novom spojení týchto koncov. Operácia však nemusí zaručiť úspešné otehotnenie. Navyše sa zvyšuje riziko mimomaternicovej tehotnosti v operovaných vajíčkovodoch.

naspäť
Zatiaľ nebol pridaný žiaden príspevok.

aluska

lilanao nie som sice doktor ale na 100% viem ze podviazanie vajecnikov je NEZVRATNA operacia...to sa neda len ze odviazat...marne dufas...smola..mala si na to mysliet pred zakrokom..teraz ti uz nikdo nepomoze

lilanao

a chcela by som na moju otazku odpoved od lekara ked som si dala podviazat vajecniki cisarkim porodom chcela by som si ich dat odviazat mam take mensie problrmy toci sa mi hlava a mam len 2az 3 dni menstuaciu mam deti 4 ale by som este chcela dakujem

lilianao

mala som iba jeden cisarski rez a nemala som vlastny dom tak preto som sa rozhodla ale teraz mam a menstruacia mi teraz zacala neako raplovat mam ju len 2dni uz 3mesiac a hlava sa mi dost toci dala som si zmerat tlak a mam ho ok tak asi to bude z tich vajecnikov si to myslim a rada by som vedela kolko sa za to asi plati keby som si ich chcela dat odviazat pokial mam silne srdce aby ma mohli uspat dakujem va,m vopred za odpoved

aknitka

podľa mňa je to nezvratná operácia lebo čo ja viem tak vajcovody sa nielen podviažu ale aj prestrihnú. a navyše koľko si mala cisárskych rezov?

lilianao

a ja sa chcem opitat ci sa daju odviazat vajecniki ked som si ich dala podviazat cez cisarski rez a mam take mensie prblemy teraz by som este chcela mat det mam ich 4 a este aspon 2deti chcem mam32r a lutujem ze som si ich dala podviazat lebo chcem mat este deti napiste mi ked ste si to dali uz odvizat prosim nemam az take problemi ale mam take slabe zavraty pred menstruaciou vopred dakujem lili