Vodičák jazdy

Príspevok v téme: Vodičák jazdy
melon

Ahoj,,mam 19 rokov robim si vodičak najpr som si myslel že jazda to je v pohode a robil som si starosti s učením.A zvrtlo sa to naopak.Robim si testy a večinou nad tých 50 bodov spravím.Mal som už Piatu jazdu a ja hodinu pred tím sračka na záchode,srdce mi strašne bije je mi na vracanie je to niečo strašne som asi psichicky narušeny.Intštruktor mi povedal že to ešte nezačíl že spím za volantom On povie doprava ja idem dolava Uplne mimo nesledujem značky,neviem kto ma prednosť NIČ.A po jazde som nenormalne unaveny normalne ma viečka tažia.A pritom teoreticky to všetko viem! Tak potom kde je problem 5 jazda a mne robí problem sa vobec pohnuť.Nikdy sa to nenaučím :( som debil vo všetkom :(

melon

Ja som ešte donedávna nikdy ani len volant v ruke nedržal.Potom ked sme šli na prvu jazdu na parkovisko Tam som sa vobec zoznamoval ako to vlastne funguje A druha jazda BUM iný instruktor ide sa na cestu.Bolo mi neopisatelne lava noha na spojke mi len tak nadskakovala ale mal som stoho este fajn pocit.Teraz Piatu jazdu som sa citil uplne ako keby som prvy krat sadol za volant proste vyhukany že kte čo ako...No budem si veriť a aj ked psichika sa tažko ovlada.Mamina kamaratka ked si robila vodičak hovorila že to prežila na hokých čokoladach vždy pred jazdou si dala a vraj to pomáha.
Ps:ja tiež pevne verím že nesutalim opakovaným jazdenia sa to zvladnuť tá Ale tažko sa ktomu dostať 15 jazd je pre mňa malo.Na teoriu je čas stale doma,všade len ta prax sa tažko naberá ked este aj instruktory su debili

melon

Ja som ešte donedávna nikdy ani len volant v ruke nedržal.Potom ked sme šli na prvu jazdu na parkovisko Tam som sa vobec zoznamoval ako to vlastne funguje A druha jazda BUM iný instruktor ide sa na cestu.Bolo mi neopisatelne lava noha na spojke mi len tak nadskakovala ale mal som stoho este fajn pocit.Teraz Piatu jazdu som sa citil uplne ako keby som prvy krat sadol za volant proste vyhukany že kte čo ako...No budem si veriť a aj ked psichika sa tažko ovlada.Mamina kamaratka ked si robila vodičak hovorila že to prežila na hokých čokoladach vždy pred jazdou si dala a vraj to pomáha.
Ps:ja tiež pevne verím že nesutalim opakovaným jazdenia sa to zvladnuť tá Ale tažko sa ktomu dostať 15 jazd je pre mňa malo.Na teoriu je čast stale doma,všade len ta prax sa tažko naberá ked este aj instruktory su debili

mikri

No ja ked som sa ucila tak som mala takeho inštruktoka čo len vrieskal a to bola sranda. Ale zvladla som to. Všetko sa da naučiť a chce to len tréning a nachytať zručnosť. A na ostaných sa vybodnite veď ste v autoškole, každý vie čítať...
K tomu jazdeniu po skúškach... Ja som začala jazdiť až po 8 rokoch!!! Úplne som všetko zabudla a tak ma manžel zobral na taku zastrčenu cestu kde prejde 1 auto za hodinu a tam som sa učila rozbiehať. Keď som si už precvičila brzda spojka plyn a radenie tak sme isli na taky kopcek kde už vôbec nič nechodí a tam som sa zasa učila rozbiehať na kopci.... No a potom som ho presvedčila aby sme išli v nedeľu na križovatky a bolo to o.k. málo áut a dalo sa. A mne tiež zo 4 krát skapalo auto na križovažke a kruháči... Aj to sa stáva... A teraz už jazdím po Slovensku... Všetko sa dá a hlavne keď už budete jazdiť buďte normálni a kroťte vášne a vyhýbajte sa agresívnej jazde...
Prajem šťastné šoférovanie bez nehôd... a radšej sa uhnite blbcovi čo si myslí že má silné auto...

nic si z toho nerob

ved si mal len piatu jazdu, neboj, vsetko sa naucis :) aj ja som mala podobne problemy, kazdemu sa stanu nejake trapasy, ale nesmies si to tak pripustat. ja som mala skusky z autoskoly len teraz nedavno, dokonca 1 den po statniciach, a aj ked mi to prakticky az tak neslo, teoriu som napisala na plny pocet. musis proste sam sebe dat cas, a uvidis, ze to skor alebo neskor pojde, hlavu hore :)
PS: aj mne sa casto stavalo, ze som namiesto dolava odbocila doprava, a dokonca aj na skuske :)

rada

ty sa bojis asi toho instruktora... inak pamatam si, ze aj ja som sa potila a mala taky strach. Po jazde cely chrbat mokry. Raz na mna krical a ja som sa potom neovladla a poprosila ho, ze ci nemoze zmenit na mna taktiku, ze mam z neho tremu. A odvtedy bol na mna mily. Ked sa mi zastavilo auto v kruhovom objazde, tak povedal: kluuuud, mame cas. Odvtedy je to pohodka. Treba mozno najst aj kamaratsky vztah s instruktorom, aby si bol volnejsi.

gabrielik

Niekedy sa stane, ze v cloveku sa objavi neprekonatelny strach.Je to ako trema, ked clovek nemoze rozpravat pred publikom, radsej by umrel ako vystupil na podium, ale stava sa to aj v skole, ked mas taku tremu, ze z nauceneho uciva nedokazes ani ceknut.
Potreboval by si zvlast dobreho ucitela, ktory by ta vedel z tejto tremy dostat. Mala som stastie poznat jedneho takeho ucitela s velkym "U". Chvilu som k nemu chodila na kondicne jazdy a naucil ma nebat sa za volantom.
Som ale z Kosic, tak ak niesi odtialto, tak inak neviem.

miselka

no ja mam zase taky problem, minuly rok som si robila vodicak a mam ho. no ja sa bojim sadnut si do auta. zodpovednost za cele auto a pod..ze to nezvladnem a tak, preto ani nejazdim

tulik

a nemas nikoho, kto by to s tebou skusil? napriklad ja mam hrozny nenormalny strach z predstavy, ze vyjdem na cestu - zatial som bola len na trenazeroch. Ale uz sa to blizi a ja mam strasny strach, ze zabijem seba aj instruktora nejakou blbostou :-) Hoci priatel ma uz dlho uci soferovat na roznych plochach a cviciskach a teraz, ked mam za sebou trenazery, tak som ho sama poprosila, ci by na pol hodku so mnou autom nesiel a skusila som to..Ale tiez mam strach. A nemas nejaky skryty problem? Trebar ci ste nemali nejaku nehodu v rodine a tak.. ci to nie je psychicky problem. Ak mas nejakych kamaratov s autom, popros ich, zajdi si s nimi na cvicisko, to je uplne ine, ked ta uci kamarat a ked instruktor, mozno ti to pomoze sa osmelit. Ked mas hnacky, to je jasne psychicky problem, kedy si v strese a potom jasne, ze sa uz vobec nesustredis.

Dr jajboli

nie si debil, len máš strach taký vnútorný. Povedz si jednoducho, že " dnes idem na to, chce sa mi a viem to na 100%" Hádam nebudú baby lepšie ako ja? ako ich budem voziť? Predýchaj to, zajedz si niečo predtým, napi sa a smelo vykroč. To má každý taký strach. Ja zase keď vystúpim z auta, sa začnem celá klepať a to mám ovela viac rokov ako ty. Takže neboj sa, dokážeš to a vôbec nie si psychicky narušený.Buď smelý a nesmieš myslieť celý deň na to, že Júj, dnes mám jazdu, ale hurá, dnes mám jazdu!