Dcera chce ostat v cudzine natrvalo

mimisek

Weva, ahaaa, preto je to tak drahe, aj my sme zvazovali kupu bytu vo velkomeste (10 milionov obyvatelov) a tam by sme dostali za cenu nasho domu jednoizbovy byt! Pozemok ziadny, ruch, susedia... Tak sme sa radsej rozhodli pre ten dom. Predtym sme si prenajimali.

Tak vam drzim palce, aj s malinkym aj s peniazkami!

jankaaaaaaaaa

ja ratam s tym ze v zahranici je to drahsie co sa tyka byvania aj cestovania, lenze platy su tiez vyssie, a samozrejme predtym nez som sa rozhodla ze odidem do zahranicia som si to prepocitala. a ako som spominala aj keby som v zahranici mala zit na takej financnej urovni ako na slovensku tak mi to je jedno, hlavne ze budem v zahranici

Weva

Wow, to znie skvele :) aj tak je to o tom vnutornom pocite - niekto je stastny i so skromnym bydlom a iny zavidi kazdemu aj nos medzi ocami!!!

U nas je problem ze nechceme moc z mesta von - sme take meststke typy a tam su ceny vysoke, plus ziadne potoky s lososami sa nekonaju :)

mimisek

Jasne, ja si to viem predstavit. Ani my tu nikoho nemame.
To poznam, kazdy vidi len americke platy a mysli si, ze naklady su slovenske:)
Zalezi od toho, kde chcete byvat (11 milionov za trojizbak je trochu prehnana cifra), my mame obrovsky dom, nasi sa v nom dlho nemohli zorientovat, v prepocte za 5 milionov, pri centre mesta, ale na tichej ulici, kde chodia povacsine len domaci, za domom potok plny lososov, tiahli v maji... Mali sme stastie. Pozerali sme aj na 10 milionove, ale tie boli v hlucnej casti ineho mesta a lepenkove.
My sme sa najskor rozhodli riesit byvanie, az potom zveladovat rodinku:) A chystame sa kupit si kus lesa, aby sme mali kde chodit na chatu:)

Weva

vsak babicky i radi pridu - tu a tam, ale nie je to take ako ked mas maminu v tom istom meste a nestihas z roboty tak Ti skoci malu postrazit kym sa vratis... Co narobime :)

A tie naklady - presne - proste povazujem za ferove aby si ludia nemysleli ze je to o velkych peniazoch. I naklady su velke - kto na SK plati 45.50 za elektricenku? Pre kazdeho clena rodiny... a podobne...

Byt sme zial museli menit, lebo predavali (ehm za 330.000 PLUS Belgicke dane, cize asi tak 380.000 povedzme a to bol prijemny 2 spalnovy z obyvackou, ale nic extra - no ja teda vyse 11 milionov za trojizbak nemam :) Takze zatial setrime a platime podnajom :(

mimisek

Weva, ved babicky mozu pricestovat, ked mozu do Ameriky, kludne aj k vam, Belgicko nie je na konci sveta. Vlastnite ten byt? My platime za dom 1800 eur...

Weva

rovnako by som podciarkla ze netreba vsetko vzdy vidiet cez peniaze - mne sa v cudzine dari dobre, ale kedze cakame babo a chceli sme vacsi byt tak platime najomne 1200 eur a plus energie a to si mozte byt isti ze to nie je palac so zahradou odohnany vysokym murom. Jasle a skolka, ci nejaky babysitting tu tiez stoja majland (cca 500 -600e na mesiac na dieta) a nemam tu babicky ktore by sa striedali a davami pozor na vnucata a podobne. Nestazujem sa, sama som si to vybrala, ale nie je to vzdy lahke.

ta3

Ako uz mnohi viete, ja zijem v Australii a nemozem sa zmierit s tym, ze ludia na Slovensku musia driet na kumulovanych funkciach za absolutnu mizeriu a este zazivat teror a ponizovanie od sefov, nic nezvelicujem, na Slovensku som to vsetko zazila na vlastnej kozi, ved tam som mala nizsiu zivotnu uroven ako inzinierka ako tu, kde som na podpore, ved tam bol uz aj telefon v niektorych rodinach luxusom, v zime som skrtila radiatory a sedili sme v zime, detom som kupila par kuskov ovocia, aj jogurt, ale pre mna uz nevyslo, 30 rokov som mala soferak, ale na auto a benzin by som sa nezmohla do konca zivota, tu si na podpore jazdim autom kazdy den, nehladujem a este aj usetrim, je to hanba Slovensku, preto ja povzbudzujem ludi, aby odisli za lepsim zivotom, poznam mladeho chlapca, bol jednym z mojich podriadenych, ktory 22 rocny odisiel do Nemecka asi v 2004 a pritom nevedel ziadnu cudziu rec, dnes cca po 6-7 rokoch sa ma dobre, nasiel si priatelku a mozno je uz aj zenaty, takze kto ma guraz, dokaze sa postavit na vlastne nohy v cudzej krajine aj bez toho, aby ovladal rec, zaciatky su tazke, zacina sa tvrdou manualnou pracou, ale po par rokoch je to o celkom inom ako na Slovensku, mnohi tu operovali s tym, ze Slovak v cudzine robi podradnu pracu, no ale aspon zarobi, ved na Slovensku vacsina ludi nie je v o nic lepsom postaveni, robia otrokov za minimalnu mzdu a este su aj terorizovani, vlastenectvo je pekna vlastnost, ale zial z nej Slovak doma rodinu neuzivi

mimisek

Som velmi rodinne zamerana, rodicov milujem. Bolo tazke odist, ale ked mi bolo tazko, hovorila som, ze vydrzim, uz kvoli nim. Oplatilo sa. Vonku zijem 8 rokov a rodicov som pozvala k sebe na navstevu. Dopriala som im vsetkeho, velmi ma tesi, ze som nieco v zivote dokazala a mozem urobit stastnych aj rodicov...