Tras rúk

Príspevok v téme: Tras rúk
janka155

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť o mojom probléme. Nezaradila by som ho vyslovene do sociálnej fóbie, lebo nie pri všetkých ľu´doch sa mi to stáva. Asi dva roky mám problém, že som príliš nervózna z niektorých vecí a potom mi strašne bije srdce, potím sa a trasú sa mi ruky. A čo ma najviac znepokojuje, že sa mi trasú napr. aj pri obede s rodinou. Predtým to bolo horšie, mierne som sa naučila to ovládať psychikou, ale aj tak si v niektorých situáciách neviem pomôcť. Napr. keď mi niečo donesie doručovacia služba, tak sa ledva trasľavo podpíšem na papier a srdce mi ide vyskočiť. Ale rozprávať sa z ľuďmi nemám problém. Má niekto podobné skúsenosti? A ako sa to dá riešiť? Strašne mi to obmedzuje život

[zruseny12]

kikakika...skus sa poradit s RNG v jeho teme...ked to mas od mala,a lieky nepotrebujes na ukludnenie...XANAX je tusim AD...
aj ja mam TETANIU,tiez mi neurol.chcela predpisat AD,ale ja som odmietla,beriem len doplnky...trasenie ruk sa vytratilo,ale ak ich vela namaham,tak sa zacnu triast,alebo ked som hladna a nenajem sa,tiez sa trasu...
nestaci brat len jeden doplnok,treba viac a aj zistit pricinu preco mas TETANIU...

kikakika2

Ahojte, mne sa trasú ruky už od mala, nielen keď som v strese, ale stále :( Bola som s tým u neurologičky, neurobila mi žiadne vyšetrenia, len na mňa pozrela, niečo poklepkala a tak a ihneď mi napísala, že mám spazmofilnú neuropathiu, čiže tetaniu... predpísala mi magne B6 a Xanax na upokojenie. Dosť ma vtedy nahnevala, pretože lieky na upokojenie nepotrebujem, teda sa aspoň na to necítim :) Idem tam kuknuť v piatok ešte s tým, že užívam vitamínky pilne, ale nič sa nezmenilo... Skúsim ju poprosiť, nech mi povie, kde je príčina :) potom napíšem. Andrejka430 - úplne ťa chápem... tiež by som to chcela vyriešiť na stálo, nech som ako normálni ľudia.

andrejka430

ahoj janka. viem presne aky to je pocit. Ja mam ten isty problem,ale nedokazem ho vyriesit. Robim asistentku v jednej velkej firme, do firmy nam chodia velmi vyznamni ludia zo zahranicia ale aj z celeho Slovenska. Stale sa ich musim ist pytat co im mozem priniest na pitie. A ked im nesiem napr. kavu alebo cajik tak sa mi tak nenormalne trasu ruky, salka len tak strngoce a ja mam stale obavy,ze ich pooblievam. Som z toho zufala,pretoze nepoznam ziadny sposob ako to zastavit.

jamilla12

no a co,,ked sa roztrasu ruky, vecinou sa to stane tak 60 percent ludom obcas. Tak povedz ,,no trasu sa mi ruky a neviem preco,,a hotovo,,a usmej sa.ZIADNE LIEKY pre pana jana,,co z blbosti robite problem

miso

aj ja mam presne taky isty problem ako to janka opisala...stitnu zlazu mam f poriadku...je to hrozne...strasne ma to obmedzuje...aj f skole alebo na rodinnych oslavach alebo aj s kamosmi vonku ked sme niekde f bare...

lubos555

janka, ja som mal presne taky isty problem.. tiez len pri urcitych ludoch a situaciach. (ked sme isli na obec so spoluziakmi/ckami, tiez sa mi triasli riadne ruky:D), a neskor aj samemu pri jedle. Som si vzdy vravel, ze mne sa netrasu ruky od psychiky, len sa mi trasu a potom som este viac nervozny, ale ked som na to nemyslel tak bolo v celku ok, ale ked sa mi triasli, tak som musel na to mysliet..
Ako som si dal dokopy travenie, zacal sa lepsie stravovat a par doplnkou popapal,
nemam problem s trasenim, iba pri moc vypetych situaciach a to je tak raz za mesiac, horcik a vitaminy B su skvele na to... ak teda nemas daky iny zdravotny problem, urcite ti chybaju v tele mineraly a vitaminy..

RNG

alebo je to hyperventilacna tetania. Skus B-12 pod jazyk(sublingual) a pripadne nejake mineraly, najlepsie dobru zmes na kosti.
Alebo silny Stress-B. Ak by ti ani to nezabralo dost, pozri do tem na nervove problemy(tetania, hyperventilacna tetanie, fobie, panicke utoky, depresia, bipolarne..)
Vacsine pomoze pri utokoch zobrat St Johns Wort, alebo SAM-e, GABA, a na choliny , vlastne hlavne na cistenie ciev, odporucam kazdemu brat lecitin.