Frontin, guajacuran

sovicka99

ahoj! ja mam tiez skusenosti s frontinom. neodporucam ho brat ak mate pred nejakou dolezitou udalostou. pre mna je to uplny utlmovac. vezmem si ho a som ako opita. som spomalena, mam spomalene reflexy. povedala by som ze je to skor liek na spanie, pretoze ked si ho vezmem nic ine ako spat nedokazem. takze pred dolezitymi udalostami tento liek vazne neodporucam!!!

kvanta

užívam frontin 0,25 už 5 rokov /nie pravidelne, len keď mám trému alebo som veľmi nerv§zna/ jedna krabička mi vydrží aj 2-3 mesiace, nemám pocit, že by to bol návykový liek

doubledog

guajacuran som si daval pred poslednym pracovnym pohovorom, aby som bol kludnejsi
pomohlo :)
ale jeho ucinok pre mna spociva skor v tom, ze uvolnuje svaly, mna raz rocne sekne pri chrbtici a tento liek mi velmi pomaha

1808

Zaujala ma rada farmaceutky, že sa treba obrátiť na lekára odborníka, nielen tak brať frontín. Tak ten odborný lekár - psychiater predpisuje mojej známej už asi 5 rokov práve tabletky frontín a ešte všelijaké iné. Podľa nej a môjho pozorovania je veľmi návykový a v prípade vysadenia/čo už aj vyskúšala/ sú pôvodné príznaky oveľa silnejšie a z nej už je pomaly troska. Je mi to ľúto.

feferon

ja frontin beriem pred nejakou udalosťou, lebo takéto veci zle znášam. Napr. mám stretnutie s niekym, alebo svatby, prac.pohovor... dokonca aj vodičák robím, tak pred jazdou si musím dať. Lebo inak sa trasiem a som zdrevenený. A toto mi uozaj pomáha. A vôbec som neni ospalý, ani reflexy mi to neznižuje. A nie som závislý, lebo v podstate si ho dávam tak dvakrát za mesiac.

Jaroslav..

Pre CCC.Toto nie je odbornik ktory ti pise pol roka Frontin ale blazon.Uvidis ako nahle ho vysadis co sa bude diat.Alprazolam je vysoko navykova latka a velmi efektna.Problem nastava aj pri postupnom vysadeni, Vracaju sa problemy pre ktore si to uzivala v silnejsej podobe.Nespavost, strach ,uskost atd.Pre zaujimavost 0.25 mg frontinu sa rovna 5mg diazepamu.Tak pozor toto je oficialny prepocet tohoto benzodiazepinu.

ccc

Ahoj ludia, ja uzivam Fronti už 2 mes.Ráno 1/4 z 0,5mg a večer polku.Pol roka som nemohla spať a lekarka mi stale tvrdila, že mam choré srdce (mam aritmiu),ale tu ma každy druhý človek.Mala som časté bušenie srdca.Až som natrafila na odborníka a predpisal mi Frontín, mam sa celkm fajn a hlavne konečne viem spať.Dufam, že ho čoskoro vysadím.Prajem aj vám vela odborníkov, lebo je ich strasne málo.

farmaceutka

Zavislost na Frontine sa prejavuje ako vsetky zavislosti potrebou zvysovat davky pre dosiahnutie ziaduceho ucinku a jeho nahle vysadenie bez postupneho znizovania sa prejavuje zosilnenim povodnych priznakov, pre ktore sa zacal uzivat-strach, napatie, uzkost, nespavost, niekedy tras, potenie a pod. Ak niekto uziva Frontin iba obcas, tak v podstate nevytvara zavislost, jedina nevyhoda je to, ze moze u ludi kvoli pozitivnemu ucinku na prejavy uzkosti vyvolavat sklon riesit vsetky bezne problemy spojene s psychickou nepohodou tabletkou. To sa bohuzial vo velkom deje najma u zien stredneho veku a starsich ludi, kde akekolvek psychicke problemy prakticki lekari s oblubou riesia nasadenim benzodiazepinov. Ak ma clovek taky psychicky problem, ze citi potrebu denne uzivat lieky typu Frontin, mal by sa obratit urcite na odbornika, pretoze benzodiazepiny z dlhodobeho hladiska este nikoho nevyliecili..