Je mi zle a mala som HP ..pomozete?

dealbreaker

ahojte...volam sa jana. pred nedavnom som prezila nie az taky otrasny ale pre mna velmi tazky zazitok. priatel sa so mnou rozisiel....ale nevycitam mu to lebo on prezival a este stale preziva najhorsie obdobie svojho zivota, stratil milovaneho cloveka....len nie o tom som chcela poradit ale o mojich problemoch so zaludkom. neviem ci je to koli tomu ze mi chyba priatel alebo je to zo zdravotnych problemov, len je to niekedy fakt neznesitelne. co sa tyka krcov, zvracania...zvracania hlavne z toho ked pocujem ako sa niekto hada, a v tej chvili sa mi aj poriadne toci hlava. su tam aj nejake pocity uzkosti. a zle mi byva najma ked si zapalim. takze uvazujem ze by to nemalo byt len koli tomu ze som smutna z rozchodu. nemozem pit kavu je jedno aku, ci je s mliekom alebo nie, alebo zalievana alebo nesca. zle mi prichadza aj ked niekto rozprava o jedle, najma o mastnom, pecenom....atd. som nevedela co mam robit tak som si dokonca spravila aj tehotensky test. ten neukazal ze by to bolo v tom ze som tehotna. vyznie to mozno hlupo ale uistit sa treba vo vsetkom co prichadza do uvahy. pred 2 dnami som zacala pit aj caj, ktory ako zdalo prvy krat tak mi ukludnil zaludok ale teraz uz nepomaha, ani ziadne tabletky...napriklad orenzym...tie uz vobec nepomahaju. najlepsie sa citim ked nic nejem ale po case sa mi aj z toho zacne tocit hlava. skuste mi prosim poradit ze co by to mohlo byt...viem ze treba ist na vysetrenie zaludka hlavne....ale viem aj to ze ked som v klude a porozpravam sa s niekym s kludnym hlasom tak ma bolesti a pocit na vracanie na nejaku dobu prejde. neviem. poradte ze v com to moze byt, dakujem

ele

hp, ale s tým zinkom opatrne, neužívaj ho na lačný žalúdok, lebo ti bude zle. Skús ten medovkový čaj a na hojenie slizníc je dobre piť repíkový čaj. Prípadne v lekárni si kúp niečo na upokojenie. Treba aby sa žalúdok upokojil.

andrewk

Aj ja chodim do skoly, teda idem do posledneho rocnika na vyske, a pritom pracujem. Ale nestazujem sa :)
Dik RNG za kazdu radu, dneska som tak myslel nato, spojil som to vsetko dohromady.
Problem je podla mna v tom, ze zaludok je oka, kyselina je oka, vsetko je oka, pokial by sme sa spravne stravovali. Tam je pricina tych problemov. Pokial by sme jedli malo a casto, zaludok by tu potravu stihol bez problemov spracovat, ale my jeme vela a casto, a zaludok je pretazeny, preto chce vyrobit vela kyseliny aby zvladol to mnozstvo jedla, ale potom to vela kyseliny nerobi dobre. Aspon to je moj nazor. Vsade kde pridete, do restauracie, hocikde, davaju velke porcie. Ale oni tym nemyslia na nase zdravie ale nato, ako co najefektivnejsie zarobit. Tak ako je v tej diete, co som tu uviedol, napisane, treba jest po malych porciach a castejsie a pred spanim uz vobec. Podla mna sa s tym zaludok zrovna. Aspon to je moj nazor.
Hp, ked ti je zle furt, skus jeste len suchare alebo rohliky, z toho ti nemoze byt zle. Sama musis prist nato, co ti nerobi dobre a co ti robi.
Skus si najblizsie dat ten citron, co som tu pisal, mozes aj cely s vodou a vypit to. Malo by ti to pomoct.

RNG

Protizapalovych je viac, nielen medovka(melissa oficinalis) Jeden z najsilnejsich je curcumin(turmeric) a jeho pribuzny Dumbier. Ale najprospesnejsie pre zaludok je vytazok zo sladovky hladkoplodej, DGL.
Zialbohu,to je ale len potlacanie symptomov, nie adresovanie priciny(virusy, bakterie, kvasinky)
Ale uz som dost na tuto temu napesal, kto chce, moze vyskusat co radim(mam to od lekarov, nie vycicane z prsta a mne a mnohym inym to pomaha, nezarucujem, ze to pomoze kazdemu), kto nechce, nech len pokracuje s chemickymi liekmi , co mu predpisu lekari na potlacenie kyselin donekonecna, lebo sa zda, ze to problem nevyriesi,, problem zostava a treba brat skodlivu chemiu celozivotne, na prospech farmaceutickeho priemyslu.
"Sayonara, adieu, good bye" na tuto temu.

hp

andrewk:aj ja pijem tu fatru(ale nie je dobre ju pit stale tak ako i ine mineralky)a pijem i neperlive vody.Skusim ten medovkovy caj a zinok.A na tu psychiku by ste mi co odporucili?

gp

andrewk:na celiakiu mi ziadne vysetrenia nerobili ani na nic ine len sa ma pytali kedy mi byva zle ci po jedle alebo pred jedlom a tak no ja neviem niekedy mi je zle po jedle niekedy pred jedlom niekedy mi je zle a zaroven pocitujem aj hlad.Da sa povedat ze mne je zle stale.A s tym stresom no neviem ja chodim do skoly takze mozno z toho(hoci si to az tak nemyslim) pretoze teraz som mala prazdniny ziadny stres a predsa mi byva zle.

andrewk

Dakujem za vysvetlenie RNG, ale ked vravis ze rannu nevolnost ma na svedomi navrat obsahu zaludka z criev naspat do zaludka, ako je potom mozne, ze po uziti lieku (napr. Lanzul) problemy prestanu, ked prave podla tvojej teorie by to malo byt naopak.
Strava sa vrati naspat z criev do zaludku, robi tam problemy, z toho je nevolnost. Zoberies si Lanzul, ktory znizuje mnozstvo kyseliny v zaludku, cize este menej kyseliny budes mat, ktora by chranila pred tymi bakteriami, cize by mi malo byt vlastne este horsie.
A okrem toho, zle mi bolo aj rano pred gastrofibroskopickym vysetrenim, a zaludok som mal prazdny, kedze kamera ukazala prazdny zaludok a zapalenu sliznicu.
Rad by som tomu pochopil, ale je to zlozitejsie. Nestudoval som medicinu.
Pre ele, ano, zaludocne problemy maju dost casto pricinu v psychike a preto prave hp radim pit medovkovy caj, ktory neposobi dobre len na zaludok, ale aj celkovo upokojuje organizmus.

ele

hp, ako píšeš v jednom príspevku, že sa ti stáva, že niekde ideš, stane sa že sa ti rozbúši srdce, potia sa ti ruky a zostane ti zle. Môže to mať aj psychickú príčinu, nevylučuj ani túto možnosť. Treba pridať aj niečo na upokojenie.

RNG

andrewk, zaludocne kyselinu sa vyrabaju v hornej casti zaludka v parietalnych bunkach. Akekolvek napadnutie zaludocnych stien, od virusov, cez hnilobne bakteria az po HT moze poskodit parietalne bunky, ktore potom nefunguju naplno a nevyrobia dost kyselin. A tro ma plno ludi, hlavne starsich. A prave ti sa stazuju velmi casto na palu
Vsetko v tele sa postupne zhorsuje a spomaluje vekom a ako to, ze nikoho nenapadlo, ze ani parietalne bunky odrazu s pokrocilejsim vekom nemozu mat vyssiu vykonnost ako za mlada?
Ranajsia nevolnost byva casto z refluxu z criev. Pri zlom traveni a pomalom pohybe stolice kvasenie so zaludku pokracuje v creve a kvasne plynu niekedy vytlacia spat z criev do zaludka cast obsahu, co je sprevadzane nevolnostou.
Preto radim nielen Betain HCl na napravenie zaludocneho travenia ale aj enzymi na napravenie crevneho travenia a vlakniny na lepsi pohyb(peristaltiku) stolice a samozrejme probiotika, lebo zle travenie podpori rozmnozovanie skodlivych bakterii v traviacom trakte na ukor dobrych probiotik.

andrewk

Oka, ved nieco na tom urcite bude, s liekmi to tiez netreba prehanat, ten lanzul momentalne uz aj tak neberiem.
Ale potom mam otazku, od coho mi byvalo rano zle, na vracanie, ked tam v zaludku uz urcite ziadna potrava nebola? A problemy mi nezacali po uzivani Lanzulu, ale predtym, tak co to spustilo ked travenie by som mal mat predtym v poriadku?
Ja sa len snazim povedat, ze je podla somarina kupovat tristo roznych produktov, ked radsej mozem kupit jednu fatru, ktora mi tie mineraly ponukne takisto.
Este pre hp: skus jest banany, cital som viacero clankov, ze su dobre na obnovu spravneho prostredia v zaludku.