Hemangiom na peceni kto poradi?

martuska2604

Neviem či mi to zle odhadli, ale som bola aj na CT vyšetrení, ešte idem na konzultácie, operovať by ma mali 29.9. v Banskej Bystrici mám 43 rokov.

zuzuzu

Kolko mas rokov Martuska?Je mozne ze aj pre tym to nebol oblickovy kamen ale uz nador a ze zle to odhadli lekari.Snad ti to budu robit v laparoskopii co by nemalo byt az take strasne nie? Drzim ti palce.Ak ides v Bratislave na onkol tak pocula som len same chvaly

martuska2604

Ešte k tej pečeni hovorí sa, že nebolí, ale ja už asi dva tri roky pociťujem pichanie a tlak v pravom boku nie stále, ale keď to tralo dlhšie a bola som za obvodnou tak mi povedala, aby som sin kúpila espumisan na trávenie.

martuska2604

Pred rokom som mala často zápal obličiek bola som na sono zistili mi obličkový kameň a teraz po roku som išla na kontrolné sono, keď mi zistili už zhubný nádor veľkosti 4,5 cm.

zuzuzu

ako sa vobec na ten hemangiom a tumor prislo? ako viem pecen a tumory nebolia,,mylim sa?
inak tiez som nazoru ked netreba neoperovat

martuska2604

Mne tiež tento týždeň zistili TU pravého laloka pečene typu hemangiom a nádor na ľavej obličke. K tomu hemangiomu - sestra ho tiež mala operovali ju v r.2001 v Prahe, potom nastala recidíva v r.2005 opať sa jej vrátil. Mne písali na CT 2,8 cm ale to sú rozšírené cievy v pečeni, takže keď už pečeň tlačí na okolité orgány tak vtedy sa robí resekcia. Mňa tiež čaká operácia obličky, ešte o pečeni sa rozhodne o týždeň.

RNG

a co si myslis, co ti s tym lekari vedia spravit?Vyoperovat?Vyrewzat kus pecene s predpokladom ze sa to zahoji a bude to lepsie ako teraz?Ked ti nesposobuje ten hemagiom ziadny problem?
A asi ho mas od narodenia?

IVKAq

pocuj RNG a nemoze sa mi nieco stat ked je ten moj hemangiom velky 4,5 cm???je to dost velke nie???z coho to vlasne vznika pocula som ze su to aj cievky akoby polepene navzajom len neviem ci to v takejto mojej velkosti neni nebezpecne...

IVKAq

no diky za rady ale mna uz objednali ze uz nemozem cakat ci sa mi rozpustia pretoze sa mi vytvaraju velmi rychlo a mam ich uz plny zlcnik takze mam uz problem so vsetkym co zjem...no diky za radu aby som si nedala do tej mojej pecienky alias hemangiomu sprtat.ten zlcnik mi var tak chybat nebude ale starosti mi robil ten hemangiom takze vdaka tebe viem ze si s nim nemam nic dat robit tak este raz dik...

RNG

Snad este najdes v mojich obchodoch chancu piedru aj sylimarin(milk thistle).
Davka na chancu piedru je lyzica do pol litra vody, povarit 10 minut , odstat niekolko hopdin zakryte, zliat, nefiltrovat ochutit a pit postupne cez den.
Sylimarin brat 3x200 mg alebo sleduj plny protokol dr Berksona uvedeny tu uz mnohokrat