CELIAKIA

Príspevok v téme: CELIAKIA
veronika líšková

Dobrý deň, píšem znova, mám celiakiu a chcem sa Vás opýtať či je nejaká web.stránka kde by som si našla celý jedal. lístok vhodný pre mňa, čo možem a čo nemožem jesť??? mám rada sldkosti, ale v zložení potrav. produktoch sú látky aróma, kys.citronová, rumová esencia, ktoré by nemali celiatici prímať, chcem vedieť, či tie stopové prvky, ktoré sa nachádzajú v napr. Deli tyčinke by mohli mi uškodiť??? Kde sa takéto veci o celiakii dozviem??? Za každú radu Vám vopred všetkým Ďakujem. Veja.

inga22

Dobrý deň,

poprosím o radu. Už cca 5 rokov mám problémy so žalúdkom, nafukovaním, plynatosťou a nepravidelnou stolicou. K lekárke som chodila pravidelne, absolvovala som aj gastroskopiu. Žiadny názle. Avšak po 18 roku veku som mala patriť pod gastroenterológa pre dospelých, kde som na prehliadke už nebola. Moje potiaže mierne ustúpili, žalúdok ma bolieval neustále, ale nie v tak častých intervaloch.

Poslednú dobu (cca 2-3 mesiace) mám takmer denne nafúknuté brucho, plynatosť a trpím zápchou. Čítala som rôzne články a mám podozrenie na celiakiu. Ktovie, možno si to už iba namýšľam, ale som zúfala z toho neustáleho nafúknutého brucha a bolestiach ním sprevádzajúcich, taktiež zápcha.
Snažím sa stravovať zdravo, zelenina, ovocie, celozrnné pečivo, vyhýbam sa mastným jedlám. Čokoľvek zjem, vždy ma nafúkne.
Cca o mesiac som objednaná na vyšetrenie - gastroskopiu.
Len sa chcem spýtať ľudí, ktorí trpia práve celiakou, akým spôsobom sa im prejavovala? Ja nemám žiadne hnačky, ako som sa dočítala čo je jeden zo znakov. Som zmätená, naozaj už neviem čo dať do úst, aby som sa cítila fajn.

Ďakujem pekne za akékoľvek rady.

mary-anne

tak ja si objednavam napriklad z netu , celiaticke sladkosti. ale dostat aj v obchodom, alebo v lekarni. no cisto bezlepkove maju znak- preskrtnuty psenicny klasok v kruzku. ale kludne aj milku mozem , alebo ine coko, ale skor take drahsie,lebo v tych lacnejsich je tiez napchaty psenicny skrob

usiko

baby, potrebovala by som poradit...chcem sa kamaratke za nieco odvdacit ckokoladou alebo niecim cokoladovym. ona ma ale celiakiu a chcem kupi nieco vhodne pre celiatikov, ale neviem, co...zatial co som pozerala, nikde nebolo napisane ze je to vhodne pre celiatikov a ja nechce nieco pokazit......

ma tam byt nejaky znak alebo co? alebo ake cokoladky mate osvedcene? dakujem

sassanka1

beb- tie vsetky diagnozy to viem, ale to je ked nebudem tu dietu drzat vobec, teda hlavne tie horsie pripady, ale ked len takto obcas?
a upecene osie hniezdo z mojej muky uz nie je take , ako z normalnej muky a mam rada len take! ale dik za tip. to viem aj sama!

beb

Ahoj, no možno sa nič nemôže stať hneď. Ale ,ak držíš diétu, máš celiakiu, tak je škoda takto si zase ničiť črevo, ktorému zase istý čas potrvá, kým sa dá do normálneho stavu. Pokiaľ ja viem následky pri neliečenej celiakii sú od bolestí brucha, zlého trávenia, anémiu, osteoporózu, neplodnosť, psychické diagnózy až p rakovinu. Nechcem strašiť, píšem len, čo som čítala. A napokon, osie hniezda si môžeš upiecť aj sama.

sassanka

zaujimalo by ma, co sa mi moze stat, ked zjem obcas nieco s mukou? vcera som mala hroznu chut na osie hniezdo, zjedla som hned dve :( proste, niekedy sa neviem vobec ovladat, ked mam takuto chut. aj ked viem,ze by som nemala.
ozaj len obcas sa mi stane, ze "zhresim" takto.
a prosim, nepiste mi obvinenia voci mne, viem, ze to nesmiem.som si toho vedoma.