Alkoholizmus

jaja

to mám doma ja ja, s takým alkoholikom sa nedá nič robiť, pokiaľ fakt nepadne totálne na hubu, ale nejako to vydržím /musím/ adúfam, že čoskoro spadne na svoje dno.

lenkabbb

ak mas blyzkeho alkoholika, tak kazdopadne ti dam jednu radu.nikdy na neho nekric a nenadavaj mu lebo to je zbytocne on si to na zaklade toho kricania atd neuvedomi.treba aby sa ten clovek siel liecit az tam si to uvedomi ze nerobi dobre a ze je alkoholik.a tiez mu treba vysvetlit ze on neublizuje ani tak sebe ale VSETKYM OKOLO SEBA.treba mu dat najavo ze ti ludia okolo trpia a ak mu na nich aspon trosku zalezi tak nech sa s tym len pokusi prestat, lebo ho ti blyzki opustia.

rencita

Presne tak ako tu niektorý povedali alkoholika neprinutiš ktomu aby povedal že je alkoholikom .Alokoholici totižto nemajú pocit že sú alkoholikmi majú pocit že si občasne vypijú (čiže každych 10 , 15 min.) a tym to hasne .Pokial alkoholik sám nezačne mať potrebu priznať si túto závažnu chorobu pripadne sa liečiť nič snim nemožeš spraviť je to velmi ťažke ochorenie viažuce sa jednak na psychickú stránku človeka a potom aj na fyzickú nakolko pri alkoholizme pomaly odchadzaju všetky funkcie organou a tak podobne .

leerka

alkoholika neprinutis k tomu , aby sa siel liecit...lebo on si to nepripusti.. my sme mali v rodine vyse 30 rokov alkoholika a kym nepadla na uplne dno, tak sa liecit nesla,,, vzdy to bola chyba inych, len jej nie, jednoducho si to nepriznala.... a potom prisiel ten strasny pad, a ona vedela ze jej nic ine nezostava, lebo stracala rodinu, deti,,, nepomahali vyhrazky, prosenie, nic... az ten pad na dno.... teraz je uz zase pri nas a uz 3 roky sa drzi, dali sme jej dalssiu sancu a vie ze ju nemoze premarnit....

s33

tak az som to dobre pochopil tak niekto z tvpojej rodiny je zrejme alkoholik.toto ti nezavidim je to pre teba urcite tazke .Ak je to jeden z tvojich rodicov tak by som ti odpor ucil len jedno: POSTAHUJ VSETKY NAJSMUTNEJSIE OBRAZKY ALKOHOLIKOV, CO DOKAZE SPOSOVIUT ALKOHOL V RODINE A V ZIVOTE, ... SPRAVIT NEJAKE APON 3-4 MINUTOVE VIDEO S PEKNOU SMUTNOU HUDBOU V STYLE ZE TA DOST TRAPI AKY JE TEN ALKOHOLIK .Neviem aky si stary ale ja byt na tvojom mieste tak spravim to video dam ho na CD, necham ho na stole s dopisom nech si to pozre a odisiel by som aspon na 2 dni niekomu znamemu a neozyval sa... takymto sposobom ho ssnad donutis sa nad seebou zamysliet .... viem mozno niektorym sa taketo riesenie bude zdat nevytzrele ... ale alkohlika tazko donutis zamyslet sa nad sebou ! tak mi napis ci si to tak skusil na emal
drzim ti palce a JE TO LEN MOJ NAZOR KTORI NEMUSIS ROBIT !!!

zajka

alkoholikovi neprikážeš nepiť ,jediné čo můžem poradit,čo robím ja ked, je úpne namol vybavim detoxikáciu,tá trvá 5 a viac dní a potom sa snažiř prehovoriř na liečenie alebo ambulantnú liečbu,ale vždy je to o tom ,že musia oni chcieť ináč to nejde.

ptolemaia

prosim poradte niekto, uz sa to neda vydrzat. :( ked niekto v rodine pije uz od rana a poobede je na tom tak ze nevladze stat na nohach :( viem, ze liecebne pre alkohlikov su na doborovolnej baze samotnych alkoholikov, ale ako docielit aby si to priznal a chcel sa liecit???

ptolemaia

no ved toho sa bojim ze nic ine nam neostava len cakat.. :( rozbija to rodinu. a neviem dokedy to ztakto pojde a neviem co bude ak sa to bude este zhorsovat