Zvacsena uzlina na krku

netreba

Ďakujem i tak. :)
Budúci týždeň už konečne budem mať čas aj na seba, tak pôjdem za obvoďákom. Keby nemám tú uzlinu, tak by som tieto príznaky nebrala vážne, to svrbenie ma nijak výrazne neobmedzuje, únava sa dá zvládnuť kávou a úbytku na váhe sa predsa žena vždy poteší. :)

Kycera

Netreba,
mrzí ma, že Ti neviem pomôcť. Na toto ja už nestačím. Iné by bolo, ak by som Ťa mala po ruke, niečo by sme už spoločne vyšpekulovali.
Môžeš mať jednu, i viac dg. Mohla by si vyskúšať diagnostiku prístrojom Šalvia : www.alter-med.sk.
Budem Ti držať päste, aby si bola zdravá, a ak by mi prišlo niečo na um, ozvem sa Ti. : )

netreba

Na nič som neprišla, dva-tri dni som mala pokoj, už som sa tešila, že to ustúpilo a teraz zas, absolútne netuším, skúšala som to odsledovať, ale nenastupuje to po jedle, ani po sprche, ani oblečenie na to nemá vplyv.
Moč mám v poriadku...uzliny mám aj pod pazuchou, ale mini, tam sa aj väčšie považujú za fyziologické a tie tam mám už dlho. Prvýkrát, keď mi tú zväčšenú uzlinu na krku nahmatal, tak som videla na ňom, že znervóznel, lebo skutočne nemá znaky neškodnej uzliny, no potom aj po dobrých výsledkoch krvi a sona, tiež váhal, že čo ďalej, aj keď predtým ma utešoval, že v krvi by sa problém určite prejavil.

Kycera

Skús si prehmatať lymfatické uzliny aj na iných miestach. Moč Ti vyšetril?
Nemusíš mať všetky príznaky choroby, dokonca môžu byť atypické.
Môže za tým byť pečeň, žlčník, obličky, močový mechúr, štítna žľaza, krvné ochorenie, vírusy, baktérie, parazity, alergie,....

Ťažkosti vnútra tela sa Ti odrážajú na pokožke. Skús detox - pi veľa čistej vody, infrasauna, čistenie čriev,...
A skús si všímať, kedy to svrbenie nastupuje - jedlo, pitie, umývanie, oblečenie, zmena teplôt, vône, pachy,...
Zapisuj si to, možno aj sama niečo objavíš.

netreba

Cukrovka sa našťastie nepotvrdila :), obvodný zatiaľ o týchto pridružených príznakoch nevie, lebo začal s tým, že glykémiu som mala mierne nad hranicu, a že to treba ďalej dovyšetriť, tak som si hneď pomyslela, že tie príznaky by tomu aj odpovedali.

netreba

Pečeňové nie, len KO+diff., zápalové markery a biochemka. Svrbenie sa objavuje úplne nezávisle na jedle, alergia na nejakú drogériu by to tiež nemala byť, keďže telové mlieka nepoužívam a tiež som skúšala sa sprchovať len v čistej vode...na koži inak nič nevidno. Lieky ani doplnky neberiem žiadne.
Toto svrbenie a únava trvá zhruba len 2 týždne, cukrovka by tie príznaky aj vysvetľovala, len je divné, že tie úplne najtypickejšie príznaky nemám.

Kycera

Netreba,
pečeňové testy máš v poriadku? Žiadne alergie, intolerancie? Dnes končím, ale ak mi ešte niečo príde na um, ozvem sa Ti. Pi veľa vody, svrbenie zvládneš ochladzovaním. Ak berieš lieky, skontroluj letáčiky, aj doplnky.

netreba

Ja už chcem vedieť, čo mi je. Najnovšie je to podozrenie na cukrovku, v rodine ju však nikto nemal, nadváhu nemám, ani som nemala, vyšší vek tiež nie, jedine svrbenie tela, neskutočná únava, že bez poobedného spánku neviem fungovať a bezdôvodný úbytok na váhe za posledný čas. Uzlina tiež má taký rozmer, že o mm väčšia sa už odporúča vybrať, aj keď ostatné výsledky sú OK.