16 rokov a samé zákazy

Príspevok v téme: 16 rokov a samé zákazy
hm-

Je normálne, že baba má 16 rokov a rodičia jej zakazujú aby šla von s chalanom,keď je chorá aby ju prišiel pozrieť?Zakazujú jej to v tom zmysle, že jej nedovolia byť s ním každý deň možno len 2-3 krát do týždňa a dosť, je to normálne?A popri tom tvrdia,že to je pre jej dobro.Kamarátky k nej môžu chodiť koľko chcejú ale jej chalan vôbec.Je to normálne?

hm-

lenže toto mi povedali pred 4 mesaicmi od vtedy názor nezmenili. A asi nie to nepôjde lebo som varj moc mladá na to.

natalkaa

No tak to je fajn, to uz chce len cas.. Spytaj sa rodicov, ci by si si ho nemohla priviest domov, predstavit im ho, pokecat si vsetci spolu, aby ho spoznali. Uz ste to skusali?

hm-

Má 17.je o pár mesiacov starší ako ja.Nie je ale taký že fajčí,pije atď. Je to veľmi slušný chalan dokonca ani nenadáva.

natalkaa

Mimochodom kolko ma priatel rokov? To si tusim este nespominala... u mna to je aj o to lahsie, ze je to uz dospely muz, uvedomuje si mnoho veci, nie je to nejaky "pubertiak" ktory pije za kazdym kutikom a ja sa zveziem s nim. Nefajci,nepije,nedroguje,nic. Jednoducho rodicom sa paci. A aj keby sa nieco stalo, teraz vies na co narazam, dokaze niest nasledky za to co spravil, dokaze sa postarat aj o peniaze, o vsetko. Myslim, ze aj tieto veci velmi rozhoduju.

natalkaa

Cim castejsie ste spolu, tym viac si chybate, na seba myslite, tym viac sa nedokazes sustredit napr.na skolu, navazujes sa nanho. Viac sa pritahujete, viac sanci ze sa spolu vyspite. Mne toto stale vraveli rodicia. Ale priatel casto chodieva ku nam, stale sa spolu rozpravaju, smeju, az si niekedy pripadam ako 5.koleso na voze. Zacali mu doverovat tak pripustili viac. Rodicia sa o Teba boja, viem, ze aj o mna, tak sa s snazim vsetko robit preto, aby sa nemali coho. Tu neplati co oko nevidi, to srdce neboli.Skutocne sa treba snazit ukazat im, ze je na Vas maximalny spolah. Nie je to lahke.

hm-

chce aby som mu vysvetlila prečo ma nemôžu pustiť no aj to neviem. Mne iba povedia že oni si to neželajú aby som sa teraz flákala, že mám len 16. Povedia to čo vy. Ale musia mať nejaký dôvod prečo nechcú aby som s ním chodila.A on chce ten dôvod počuť

natalkaa

No bohuzial, nic sa potom neda robit, darmo priatel chce castejsie. Skus to este raz u rodicov ak chces, ale podla mna ked budes starsia bude to lepsie.

hm-

prehovárala som našich.Chceli aby sme boli spolu 1 krát za týždeňa prehovorila som ich na tie 3 razi. No jemu to nestačí

natalkaa

Skus sa s nim porozpravat, jednoducho vasi Ti to nepovolia a nechces si robit doma problemy. Mal by to pochopit, ak Ta skutocne lubi. Skusala si sa rozpravat aj s Vasimi?

hm-

on to spravil s vlastnej vôle, že sa všetkého vzdal. ja som mu vravela že to nechcem. On povedal, že chce byť stále so mnou nech sa deje čokoľvek a hľavne preto, že ja nemôžem ísť von tak on bude robiť všetko aby mohol byť so mnou