samovražda? ja ju nechcem !

Príspevok v téme: samovražda? ja ju nechcem !
budem mať 17

posledný pol rok myslím na zamovraždu. Mám 16 onedlho 17 a mám pocit, že môj život stráca zmysel. Všetko strácam, niečo sa stane samé, niečo si zaviním ja. ďalej už nedokážem. Nitko si to na mne nevšimol tajím svoje pocity ale vo vnútry som znechutený všetkým. Viem že potrebujem psychiatra ale hambím sa ísť k nemu dozvedia sa to rodičia...Čo robiť poradíte mi tu na tomto fóre? ja nechcem zomrieť ale iné východisko už nevidím

ivuša

ku psychiatrovi potrebujes vymenny listok, ale k psychologovy by si teoreticky nemusel mat, nie je lekar...a ked aj nahodou treba ten listok, chod ku lekarke a vypytaj si ho, nemusis jej konkretne vysvetlovat preco a ani rodicia o tom nemusia vediet...
ked sa ti zdaju tvoji rovesnici primitivny, hladaj kamosov medzi starsimi... spominal si ze mas rad sport, chodievaj sportovat, to je super cinnost, tvoria sa ti endorfiny, velmi dolezite :)) ..hned sa budes citit lepsie.. a to, ze nemozes robit sport vrcholovo ej mozno len tvoej plus, neznicis si klby, a mozes sportovat kedy ty chces, kedy to tebe vyhovuje a mas na to naladu a nie v tedy, ked mas trening a musis tam ist, aj ked sa ti neche...

budem mať 17

ja sa vraciam späť dosť často. Aj to čo som si myslel, že som prekonal sa objaví znovu- v mojej hlave.Priateľku strácam a nedás a stým už nič spraviť.S rodičmi už ani nekomunikujem skoro. V škole v triede sa so mnou bavia ale ja nemám moc záujem sa baviť s nimi. Možno je to tým, že som asi vzdelaný a nemám cuť sa baviť o témach ako je sex, kto sa ako opil a podobne. To čo robia moji rovesníci ja nemusím. Niekexy mám pocit akoby som pohŕdal ľúdmi v mojom okolí. ľudia ktorých si vážim sú asi len moji učitaľa v škole.Viem, že toto moje správanie je hlúpe možno arogantné ale skúšal som to zmeniť nejde to.
Možno naozaj potrebujem psychiatra. Ale koľko stojí? dá sa to tak aby to nevedeli rodičia? a musím máť výmenný lístok od obvodného?

nelutuj sa

nebud zatvoreny doma lebo potom ta to nuti len premyslat. najdi si nieco co ta bavi (myslim, ze mas toho dost) a venuj sa tomu. a vsetko bude lepsie.

ivuša

no vitaj v klube, ja mam tiez pocit, ze furt sa pohybujem v zacarovanom kruhu a cyklicky opakujem tie iste chyby...ael treba sa od niecoho odpichnut...hmm..co by si chcel v zivote dokazat?...ked uz sme pri tom, povatsina z nas, co tu piseme sme tiez len bezni smrtelnici, co si zijeme svoj bezny zivot s mnohymi starostami a radostami... treba si stanovit ciel a ist za nim, nevzdavat sa pri malom naznaku, ze sa ti nieco nedari..

nelutuj sa

nevracaj sa spat. neotacaj sa za tym co bolo chod dalej. a to, ked si povies ze nic nedokazes naozaj nedokazes. musis si povedat dokazem a chcem. vsetko je to o pozitivnom mysleni. a na kocku, kt. mas nebud tiez az prilis tvrdy, inak si ju neudrzis. ak nie je taka, nemusis sa bat ze si ju rozmaznas. a hlavne aj s nou komunikuj o vsetkom.

budem mať 17

to že mám akné s tým som sa ako tak zmieril. Čo mi najviac vadí? asi to, že v živote nič nedokážem, že budem len jeden z mnohých.Túžim po láske ale viem, že ju strácam. Nedokážem sa počiť zo svojich chýb aj keď ma posúnú ďalej prídu tie isté ale vo vetšom rozsahu

nelutuj sa

budem mat 17
zdas sa mi az moc schopny chalan na svoj vek. si rozumny, no tvoja velka chyba a nedostatok nie su tvoje akne, tie sa vekom stratia (alebo pripravkami), ale to ze sa lutujes. prestan to robit a z kazdej situacie, ktora sa ti prihodi, nech je akokolvek zla si zober ponaucenie a nech ta posunie dalej. a prestan sa lutovat. uvidis, ze to dokazes. ja som robil to iste. zlom vaz :))

ivuša

a co ti najviac vadi? ...co by si chcel zmenit ako prve? ... veci musis asi zacat najpr riesit z vnutra... a vobec to nie je take katastrofalne ako sa tebe v momente zda...