Samovražda

robbie56

Vo vychodnom svete nie je tolko samovrazd .. ludia neziju lahko, ale su skromni, ucia sa o zakone karmy, nemaju take blbe materialne ciele(auto, dom, caju alebo chalana co vyzeraju ako z titulkov magazinov a posterov ...) ako na zapade .. . nam na zapade akoby vytvorili virtualnu realitu, v ktorej si musis mysliet ze si stastny len ak vlastnis najnovsie vyrobky a si IN, musis splnat iste ocakavania, city, priatelstva a vztahy idu bokom ... proste virtualne ciele ...

robbie56

Tazko povedat ... ja by som dal kanditatom na samovrahov pozriet par dokumentov o ludoch, ktori hladuju, musia pracovat ako otroci ... potom by si mozno niektori z nich uvedomili, ze ich "problemy" mozno ani nie su take velke ako si myslia.

Istu rolu zohrava spolocnost, ako je vedena ... cely zivot moze byt stres/napatie/zhon ... kazdy to moze prezivat inak a moze mat ine uhly pohladu ...

Mnohi ziju, aby pomahali inym, maju ciele ... taki ludia sa samovrahmi pravdepodobne nestanu, clovek ktory strati ciele mozno ... treba sa vsak snazit stale motivovat a pozerat na zivot tak, ze nielen "ja" som dolezity, a nie len "moje veci" ... podla mna je mnoho samovrahov sebeckych ... netrapi ich, ze cela rodina sa bude obvinovat a sposobia rodine velke skody na dusi ...

Kym si zivy, je nadej a zalezi len na tebe ako budes iste veci prezivat ... Vedz vsak, ze smrtou sposobis rany a budu ta nenavidiet a povazovat za blbeho a slabeho. Bojuj a nebudz zbabelec !

jajka001

su skratove samovrazdy a su aj planovane samovrazdy, samovrazdy najčastejšie pachaju ludia čo dlhodobo trpia depresiami. Skratove su take čo su pachane v afekte, napriklad ked ti umrie niekto blizky alebo pri detoch aj take banality (zdanlivo) ako zle znamky v skole, alebo sikanovanie. Psychicka labilita, to uz zavana diagnozou.

imunitka

Clovek, ktory sa zavrazdi je v tom momente psychicky labilny. Lebo ho k tomu dovedie zivotna situacia.A ak nevidi vychodisko, tak sa chce zabit.
A protirecis si.Lebo ak je niekto veriaci, tak je psychicky silnejsi,cize nie je taky labilny.

jajka001

psychicky labilnych, to znie kruto, nie je to celkom tak, nie je to vychodisko ale skôr snaha o unik od zivota, od problemov, mať od všetkého pokoj aj za cenu života, pretože život uz nedáva žiadny zmysel. a stáva sa to ľudom vo vsetkých vrstvách, chudobným aj bohatým, vzdelaným aj nevzdelaným. ľudom čo majú všetko aj ľudom čo nemajú nič. myslím že veriacich samovrahov je oveľa menej, pretoze viera im dáva silu bojovať so zivotom a nedovolí im vziať si zivot, ktorý je darom od Boha.

imunitka

Unik a jedine vychodisko pre psychicky labilnych jedincov.Teda oni to tak beru. Nevedia riesit problemy a myslia si, ze takto sa vyriesia.