Nový zákon - zákaz telesných trestov pri výchove detí

Príspevok v téme: Nový zákon - zákaz telesných trestov pri výchove detí
alize

Rozhodla som sa založiť túto tému, pretože sa chystá nový zákon o ochrane detí pred telesnými trestami rodičov, pri ich výchove. Chystá sa tiež kampaň prevýchovy rodičov, ako sa správať k svojim deťom, ako ich vychovávať bez telesných trestov. Zákon už platí v rôznych štátoch EÚ. Skúsme trocha o tom podiskutovať a podeliť sa so svojimi skúsenosťami, názormi a pripomienkami, mladé maminky, ale aj tie, ktoré už majú dospelé deti a vnúčatá.

fraisee

ano a ako vyzera europska mladez? tak ze ju dennodenne nahanaju policajti a nikto sa im neodvazi nic povedat, aby ho nezapichli nozom alebo "len tak nahodou" zo srandy nehodili pod vlak. tak to asi funguje.

mam,ka

Podla mna ten zakon nic nezmeniii.
tak ci tak budu ludia trestat deti bitkou je to staryyy staryyy sistem vychovy...
moj nazor je ze deti sa nemaju byt , no ale obcas treba cetom aj tapnuut na ritku to neni bytka samozrejme pokial to niekto neprehana...
Ja som to vyriesila tak, ze som malu nechala pozerat jeden film ke jednemu chlapcekovy dal otcim poriadne na zadok a tak ju vobec nemusiiim tapkat na ritku iba sa jej spyytat ci chce dostat po ritke a ona aj ked vobec este nevie ako bitka boli sa automaticky bojiii a ppsluuuchne takze sa to urcite da aj bez bitky...:)len treba prist na sistem...no a my sme ho nahodou objavili hihi

jajka001

myslim ze ten zakon je uplne zbytocny. ved uz nejake tie zakony na ochranu deti mame a aj tak je obrovske mnozstvo tyranych a zneuzivanych deti. keby sa radsej starali o prakticke uplatnovanie existujucich zakonov ako vymyslanim novych a zbytocnych, ktore vytvoria len na propagaciu svojej strany

alize

Štát chce rovnako chrániť práva dieťaťa, ako aj dospelých ľudí, čo sa mi zdá správne. Chce tým zabrániť, aby telesné tresty neprerástli do týrania detí, čo je tiež správne. Ale nebude prístupné podľa zákona, ani občasné capnutie dieťaťa po zadku a tu si myslím, že by bol zákon pritvrdý. Napríklad niekedy rodič capne dieťa po ruke aj v záujme jeho ochrany, napr.pred popálením, či vodou. Ťažko malému dieťaťu vysvetľovať, nedávaj ruku na sporák, lebo sa popáliš. Capnutie po ručičke vyvolá u dieťaťa istý obranný reflex, že sa to nesmie, to je môj názor.
Dnes o tom píšu v novinách že zákon má platiť od budúceho roka 2009.

joni_

to maju byt akoze uplne zakazane telesne tresty? to je podla mna trochu blbost. Jasne ze deti sa nesmu mlatit aby mali modriny alebo panicky strach, ale viem ze niektorym sibalom lepsie pomoze jedna na zadok ako dlhe psychorozhovory, zvlast ked su deti male, tak im budeme zbytocne dohovarat a vysvetlovat... poznam zo skusenosti