Nemozem mat deti?

Príspevok v téme: Nemozem mat deti?
zvedavka

Ahojte vsetci, moj problem spociva v tom, ze ma stach, ze nemozem mat deticky. Ani nie ze ich mat nemozem,ale ze budem mat problem s otehotnenim. S priatelom sme "na ostro" asi pol roka, ci to je cez plodne dni alebo nie a zatial nic. Vyslovene sa o babo nesnazime, a milujeme sa nie velmi casto, tak cca 1, max. 2x do tyzdna. Nechcem teraz zozoberat ci chceme alebo nechceme teraz dieta,ale jasne nam je, ze ked ideme na ostro- nemyslim tym len bez ochrany,ale so vsetkym- ejakuluje do mna. Je mi divne ze za pol roka sa nezadarilo nic a zacinam mat obavy, ze co ak nebdem moct mat deti? TAto myslienka ma velmi strasi a bojim sa jej uz niekolko rokov. Neviem co s tym mam robit. Jedna vec je, ze pol roka asi nie je dlha doba,dalsia, ze na vysetrenia,pokial oficialne sa nesnazime o babo,len si nedavame pozor uricte neprichadzaju do uvahy a viem ze najskor zvykne chodit na vysetrenia muz, u nas by to neslo. Ale ako sa zbavit tej myslienky, ze nebudem moct mat deti? Alebo ze nebudem moct otehotniet s nim? Som z toho zufala.

lenuliatko

prepac ale myslim si ze trosku zbytocne sa trapis a stresujes.a pritom staci tak malo.zajst ku gynekologicke a povedat ze by si sa dala rada vysetrit ci mozes mat deticky v buducnosti a ci si okey.pretoze mozes mat nepriechodne vajecniky napriklad a to sa da uz dnes vyliecit a cim skor tym lepsie cim neskor tym horsie.moze to byt hocico.mala by si tam zajst.cim skor sa odhodlas tym skor mozes situaciu riesit.

gfnhfyndtn

Preco nemoze ist na vysetrenie tvoj priatel??? Ja by som vsak urcite zasla za gynekologom ci je vsetko v poriadku. Ale snazite sa o dietatko prave vtedy ked más plodné dni alebo len tak "od buka do buka??". Práve toto je dolezite. Rada1: chod na gynekologiu a daj sa vysetrit.
Rada2:ak tebe nic nezistia, vysli svojho priatela.

zvedavka

lenuliatko, vies ja stresujem, ja by som sa babu strasne velmi tesila a nevravim o mojom ocinovi:-) ale to je druha vec, neviem co tie vysetrenia obnasaju a podobne, nechcela som unahlovat taketo veci. Co ak nahodou ja budem v poriadku a zisti sa ze rpiatel je neplodny? Mna by asi porazilo. Neviem ci to chcem vediet uz teraz,ale je to strasne, neviem co ma to teraz chytilo. Viem ze cakas babo, citam to tu kazdy den. Ja budem tiez o chvilu teta- brat s manzelkou cakaju babatko (obaja su skoro tak stari ako ty- maju 21, takze mladucki:-)), ale aj ked je bracek mladsi, vzdy ma vo vstekom predbehne:-)

lenuliatko

no naco sa stresujes dopredu.nerob to.lebo oto horsie to bude.stres robi vela.ak si nieci ista daj sa vysetrit aspon ty.neber to tak ze sa davas vysterit preto ze uz chces dieta ale daj sa vysterrit preto aby si vedela ci ich mat mozes.

zvedavka

baby, dik za reakcie. No ja som neprekonala nijake zapaly, nic. Nepovedal mi gynekolog, ze nemozem mat deti, to nie. JA len, je mi to divne, ze nic sa nestalo, pritom nikdy som nebrala antikoncepciu a 3 roky praktizujeme IBA prerusovanu suloz, teraz vlastne uz ani neprerusovanu, ochranu nepouzivame. Takze "kopnut" sa nekoplo zatial za tie 3 roky nic, to by som este brala,ale je mi naozaj divne, ze pol roka uplne na ostro a nic. VIes inuska ono to nie je tak, ze my chceme uz dieta, ono je to tak, ze hej milujeme sa so vsetkym a sme si vedomi toho, ze kedze do mna ejakuluje, je tam pravdepodobnost, ze z nas budu rodicia. Teraz som sem nepisala tak, ze snazime sa o dieta a nemozem otehotniet, to nie, ja sa len bojim, ze nieco nie je v poriadku, kedze zatial s anic nestalo. A veite co je na tom najzaujimavejsie? Odkedy sa milujeme spolu tak, ze sa do mna urobi, tak menzes mam presne na den. NIkdy som to tak nemala, vzdy som mala 2-3 dni rozdiel a teraz presne na den chodi, nechapem to:-) Bojim sa toho, ked si uz skutocne povieme, ze chceme babo a budeme sa snazit a nic. Teraz sa o babo nesnazime, iba si uzivame naplno, len mne to je divne:-( No a Inuska na vysetrenie preco by som ho nedostala? Tak toto je strasne zlozite vysvetlit, nebudem sa o to ani pokusat, ale nedoatala yb som ho na yvsetrenie (mozno keby sme manzelia:-)). JA len nechcem zaspavat s pocitom ci zo mna bude niekedy mamicka, lebo pre mna je v zivote najdolezitejsie mat deticky a potom az moja kariera. Deti su moj sen a viem ake su teraz problemy s otehotnenim a bojim s aze jedneho dna zistim, ze deticky amt nemozem:-(

inuška 31

Počúvaj zvedavka, povedal ti lekár, že nebudeš môcť mať deti? Je pravda, že pol roka, to nie je večnosť. Po roku nechráneného styku, by ste mali navštíviť lekára. Ty gynekológa, aby ti urobil vyšetrenia a partner potrebuje spermiogram. Potom sa uvidí, čo je pre vás najlepšie, alebo sú centrá asistovanej reprodukcie. Uvidíš všetko dobre dopadne, len sa nestresuj to ti nepomôže. A prečo by to u vás nešlo, myslím to vyšetrenie muža?

lenuliatko

ja som otehotnela po 4 mesiacoch a tiez s ami zdalo cudne ze ked sme vzdy isli na ostro tak nic.niektore baby urob raz chybu nedaju si pozor a uz su vtom.nechapala som to.ak sa ti do roka nepodari otehotniet tak by si mala zajst za lekarkou.neprekonala si nejake zapaly vajecnikov a tak?lebo to moze sposobit problemy.alebo je na vine stres unava.vselico je mozne.