Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

Eva531

Gratulujem vsetkym prijatym a tym z vas, ktori sa dostali nielen na vseobecne lekarstvo, ale aj na stomatologiu, odkazujem, ze ak bolo v case podavania prihlasky vasou prioritou vseobecne lekarstvo, prosim vas velmi pekne, na tu stomatologiu radsej nechodte!!! Nepozerajte sa na to, co a ako s pracovnymi prilezitostami a co a ako s financnym ohodnotenim, a podobne. Lebo ak si (pri uvahe do buducnosti) len kvoli mozonsti vyberu z pomedzi vacsieho mnozstva pracovnych prilezitosti, ci kvoli dobremu zarobku, ci inym vyhodam (zubar nemusi robit nocne...) vyberiete stomatologiu, ktora by vas urcite nebavila az natolko ako vseobecne lekarstvo, nehovoriac o tom, ze mozno by vas nebavila vobec, ako nahradnu alternativu za svoj vami dobrovolne odmietnuty velky detsky sen, tak potom vopred lutujem vasich buducich pacientov.

gbstw

Ahojte
buduci uchadzaci mediciny mam pre vas na predaj podklady:
tieto su posledne vydania (najnovsie)

UPJS KE BIO a CHE spolu za 20 € (original takmer nepouzivane)

1.LF Karlova univerzita Praha BIO, CHE, FYZ za 25 €

a mozem vam predat aj ofotene podklady na LF Masarykova univerzita Brno (rok 2007 BIO CHE FYZ) za 5 €

kontakt: geb1nko@gmail.com

Najlepsie osobny odber v KE
imageshack.us

gbstw

Ahojte
buduci uchadzaci mediciny mam pre vas na predaj podklady:
tieto su posledne vydania (najnovsie)

UPJS KE BIO a CHE spolu za 20 € (original takmer nepouzivane)

1.LF Karlova univerzita Praha BIO, CHE, FYZ za 25 €

a mozem vam predat aj ofotene podklady na LF Masarykova univerzita Brno (rok 2007 BIO CHE FYZ) za 5 €

kontakt: geb1nko@gmail.com

Najlepsie osobny odber v KE
imageshack.us

pepeterr

Jajanka:
Veľmi pekne ďakujem za podporu.

Lucy522:
napísala si:
„Načo chodite študovať medicinu ak sa potom len všetci sťažujete? Viete aka je situacia na týchto školach a do čoho idete.“

Ako sa môžeš dozvedieť aká je situácia, ak nebude tých, ktorí sa budú „sťažovať“?

Jajanka

Pepeterr

:-D Klobúk dole, som lekár, toto čo si napísal, to by malo ísť do novín, do televízie, do celého sveta !!! Všetko, všetučko je pravda ! Nič prikrášlené, nič vymyslené, čistá pravda.
Toto všetko milý práve prijatý uchádzači Vás čaká !
Kvalita smer down, totálne znechutenie. Ja som lekár, svoj titul nikde nepíšem pretože sa tak necítim. Cítim sa ako s vyšťavený unavený chudák, čo dokončil školu a neodváži sa priznať že akú. Nemám odvahu liečiť, sedím doma a topím sa v knihách. Nie v super odborných ! Otvorila som si stredoškolské učebnice, lebo som mala taký vymletý mozog zo všetkého že som musela začať od totálnej nuly ! Odznova pochopiť všetky biochemické a patofyziologické deje v organizme, dopodrobna. Bola som v koncoch. Čo sa týka kvality kníh ani sa nevyjadrujem. Viete z čoho sa učím ? Z kníh roku 71 aj nižšie ! Už nikdy nikto nenapíše takéto knihy ! Bez omáčiek dookola, ktoré človek aj tak zabudne, alebo ho akurát dopletú. Bojím sa, hrozne sa bojím. Mám všetkého plnú hlavu, ale nič neviem poriadne :-( A rodičia sa len chvália a chvália že majú dcéru doktorku, a ja sa desím kedy ma kto zavolá nedajbože na pomoc. Uff, tak asi toľko som chcela. ĎAKUJEM NAOZAJ ĎAKUJEM ZA TÚTO PRAVDU PETER ! Veľmi dobre sa to čítalo :-)

:-)))

tazko povedat, co je lepsie. ja by som asi "riskla" kosice. na kazdu skolu najdes negativne ohlasy, naozaj. byvas v kosiciach, takze nemusis platit internat, ani cestovanie, nevies, ci by si si sadla so spolubyvajucou, ci by sa nechcela ucit cez noc a ty vtedy spat, pripadne opacne. peniaze, ktore takto usetris na ubytovani sa daju pouzit na knizky. mala som spoluziacku v kosiach, ale prestupila do brna kvoli frajerovi, nehovorili nic negativne, kamarat mal negativny nazor. je to od nazoru k nazoru, pravdu zistis len ty sama. netreba to prilis prespekulovat, nazory su subjektivne. (uz som pocula aj nazor, ze na medicinu sa dostane len clovek, ktory da uplatok), co je blbost. kazda skola musi mat aj nejakych sikovnych absolventov, takze ak sa chces ucit, tak sa nedaj zastrasit racami

Lucy522

Clifford303
predsa len je toto študium mediciny iba pre ludi bohatých rodičov? ako som si myslela? Určite nie je čas na brigadu a ak by aj bol nezarobili by ste napr cez vikendy ani na intrak. Trošku vam zavidim to je pravda, moji rodičia by nemali pre mna ani na cestovne z PK do BA a nemala by som si som ako platiť ani knihy a kupovať potrebne veci k škole... a myslim že sa plati niečo aj škole, tušim nejake papterovačky... presne neviem

Denylove

Na Komenskeho a taktiež SZU v Bratislave. Česko ma nelakalo, aj ked sa o nom veľa kladne hovorí. Trochu ľutujem že som Martin neriskla, bála som sa že tam nie su podklady, že sa mi to nepodari, nevadi. Aj tak mam dosť teraz že čo spravím..?