Dobrá PAMAT - viac na skodu?

Príspevok v téme: Dobrá PAMAT - viac na skodu?
vsetkoviem

Ahojte, asi mam netypick yproblem,ale ...pamatam si vsetko. Mozno si poviete,ze jeto super,a le men to zacina zneprijemnovat zivot. Myslim v tom smere, ze napriklad: pohadame sa sp priatelom, stala sa dost vazna vec, ale je to uz davno, vysvetlene, doriesene, odpustene a ja sa nehnevam...ale zrazu sa mi to z nicoho nic vybavy v hlave a zase je mi na nic,presne ako v tych chvilach,ked a to dialo, ...dokazem si spomenut na veci, ktore mi kedy v zlosti povedal, a nemyslel vazne,ale ja sa potom trapim, ked sa mi t usadi v hlave, priznal sa mi,ze na zaciatku vztahu bol s kamosmifajcit travu, ok, chalani blbi, ale man to dost zobralo,neviem prec,pripadalo mi to poza moj chrbat, necakala by som to od neho, aj toto sme doriesili, ale dnes rano adela povedala s radiu slova: fajcit travu a uz som na to hned myslela, ze preco je taky a preco to vtedy urobil...som cvok? ja si na vsetko spomeniem a len sa tyram, aj ked nechcem.... spomeniem si aj na krasne veci,ale ja s tak strasne dokazem dat do suvisu okolnosti,ze vela ludi si mysli,ze som daka vestica :))) mam ist ku psychologicke,nech ma nauci \"vymyzat\" si pamat? preco sa ti eveci stale vracaju a trapia?

reee

skus neriesit negativne veci,ktore ta napadnu a zazen ich niecim pozitivnym,ved urcite ste zazili aj vela pekneho.jednoducho ich posli prec a nerozoberaj to dalej v hlave

ivaa

spomienky z utleho dectva, tj tie 3 roky si pamatas tak komplexne, alebo len utrzkovo..a neber douvahy, to co ti potom rodicia porozpravali k tomu...

mozog

presne tak,kazdy si pamata len to,co chce...a co jemu vyhovuje,ale je pravda,ze su ludia ktory sa vedia spomienkami velmi trapit,a to by pre nich bolo lepsie,keby na to zabudli.

panča

to ze sa ti vynaraju veci z minulosti, nie je take divne. Ono totiz zle slovo boli viac ako facka..aj po dlhsom case sa zatrasies a prezivas vsetko znova .Preto sa zrejme aj hovori : Odpustim, ale nezabudnem. Ale neboj sa toho, ja mam napr. 36 rokov a pamatam si vonu mydla zo skolky a mnoho inych veci, ktore si ani samotni akteri nepamataju.Tiez privadzam okolie do uzasu..a na druhej strane si nepamatam, co som chcela urobit pred chvilou :D. Jedinou pomocou je ako Ti uz radili -zapodievat sa niecim inym

vsetkoviem

no ved to,ze mi to ide na nervy,, ze si vsetko pamatam,fakt aj veci z cias,ked som mala 3 roky,moja mama len zira....

ivaa

ja som citala o jednej zene, co si aj na ste kolena vedela presne spomenut, co robila pred 20 rokmi, uplne dopodrobna, pamatala si napsamet cele knihy a vpodstate kazdy den svojho zivota...az to je zle :D