Bolesť v pľúcach?

Príspevok v téme: Bolesť v pľúcach?
sunnysweetie

ahojte, keby sa mi to stalo 1x, asi by som tomu nevenovala pozornost, ale stava sa mi to casto.. boli ma v hrudi, zacne ma tam pichat, stazi sa mi dychanie a ja mam pocit, ze mi aj vybija dych :(
o par dni na to zacnem kaslat a chorlaviet..
bojim sa, ci som neprechodila nejaky zapal, ktory sa mi teraz usadil na plucach.. mam 23r. a nefajcim, takze nad rakovinou pluc sa nepozastavujem..kedze neplujem ani krv!!!
bolieva ma aj chrbat..

neviete mi poradit, co to moze byt????
dakujem :)

farmaceutka

samozrejme, moze to byt aj chrbtica, pripadne aj krc v medzirebrovych svaloch moze sposobit to, ze sa clovek nemoze nadychnut, dokonca niekedy ani pohnut chvilku. a mozno mas ten isty problem ako ferajta z temy srdce.

sunnysweetie

farmaceutka, dakujem, moja mami mi tiez hovori,ze to moze byt srdce, ale EKG stale nic neprekazuje..
ze by to bolo zase len a len z tej chrbtice???

farmaceutka

no ak ta to tak velmi trapi, tak chod. na plucne, na RTG, nielen k praktickemu. rakoviny by som sa nebala v tvojom pripade, vykaslavanie krvi zavisi od stadia ochorenia aj lokalizacie ale hlavne- radsej zbytocne nestuduj vselijake knihy a nehladaj si priznaky. ako som pisala ferajte-akonahle sa zamerias na istu telesnu funkciu, je jedno ci tlkot srdca alebo dych, alebo hocico, automaticky ju zacnes vnimat zintenzivnene a bude sa ti zdat "nenormalne". ale ak mas dychavicu a neznasas namahu, tak plucne, alebo pripadne interne vysetrenie by bolo vhodne.

sunnysweetie

farmaceutka, myslis,ze by to mohla byt astma???
ja som si citala o rakovine pluc a okrem plutia krvi mam vsetky symptomy :(

ale bola som pred dvoma tyzdnami na krv a vsetko OK, tak sa tym utesujem,

ale casto sa mi to opakuje a trapi ma to..
len k Dr. sa mi zase nechce ist.. :(

sunnysweetie

ferajta a neriesis to???ja som si vcera normalne musela v tej zime sadnut na lavicku, bo som mala pocit, ze mi dusa a srdce vyleti.. srdce mi bilo ostosest a ja som lapala po dychu :(

farmaceutka

isteze to bude nejaka choroba, od zapalu priedusiek az po astmu, okrem toho vselico ine,nemusia to byt ani pluca, lenze bez RTG, vysetreni atd sa to nedozvies, lebo dovnutra clovek nevidi.

ferajta

podobny problem mam aj ja.. ale bez toho, ze nasledne na to kaslem a chorlavie.. to uz nie.. ale ta bolest v hrudi, pichanie, nasledne vybijanie dychu.. ja to mam zo stresu.. z toho mi aj srdce bijava.. tiez neviem co s tym..

sunnysweetie

ale moze sa mi tak prejavovat choroba???
bo vcera, ked som slapala hore kopcom, som mala pocit,ze ma zadusi :(