Psychiatricke lieky: antidepresiva, neuroleptika, atd

Príspevok v téme: Psychiatricke lieky: antidepresiva, neuroleptika, atd
carmenka

Robim si taky prieskum.Ako reagujete na psychiatricke lieky? Ja aj s mojou kamoskou sme postrehli, ze po dlhsej dobe, mame problemy s pletou, kozou...mam pocit ze tieto lieky sposobuju vyrazky az vredy, ze takto si razia cestu na povrch...dokonca,ked som si do googla zadala akne, vyhodilo mi ze prave antidepresiva mozu podporovat ich vznik. Mne osobne to zacalo zneprijemnovat zivot, z depiek som sa dostala a teraz zacinam mat depky z tohoto. Rada by som vedela ake mate skusenosti VY! VDAKA! Predpokladam, ze to bude individulne, ale nakolko my sme predtym taketo problemy nemali, nieco na tom bude.

carmenka

Cat aj mne sa to zacalo prejavovat neskor. Poznam jedno dievca, teda zenu, ma 27 rokov a vplyvom uzivania tolkych psych. liekov ma uplne znicenu pokozku, tj tvar, ale ona si to zrejme musela rozskrabavat a na kazdeho asi lieky posobia inaksie, no ja mam takuto skusenost a nejednu s babami co uzivaju taketo lieky. Niekedy ma chyti depka skor z toho, co sa mi robi po tele, fakt zvazujem, co a ako, s liekmi bez liekov? Tiez na mne poskusali vselico a potom to takto vypalilo. Tazke rozhodovanie, aspon pre mna.

carmenka

Hmm s tymi myslienkami to poznam, ked sa stale tocia a tocia a clovek nemoze zaspat a spanok lieci, potom nam samozrejme chyba. Zobudime sa unaveni a tie zle myslienky nas dokazu potom este viac ovladnut. Ja sa uz aj zacnem citit ok a potom to vsetko pokazi moja nespavost a tak sa musim opat vraciat k liekom. Ja sa vo vnutri stale niekde ponahlam, akoby som chcela dobehnut neviem co. Inak strach je nieco iracionalne, naozaj len v nasich hlavkach, hmmm no co uz narobime. Tebe sa to stalo, tym o com si pisala vo svojom smutne krasnom pribehu a mne sa to stalo nahromadenim stresu a dvojrocnou neliecenou nespavostou...
Skusala si uz znizovat davky?

cat

carmenka:no, momentalne beriem antidepresivum Mirtazapin, benzodiazepin Neurol, a psychofarmakum atipicke neuroleptikum Tiapridal. Ale bola som v nemocnici kde mi 3krat denne podavali priehrstia liekov a menili liecbu,ale tam sa to este sice neprejavilo,prejavuje sa to teraz.

leila

mozem pisat aj sem:) no to je take zlozite niekedy sa citim ok a niekedy na mna pride taky stav, ako keby som to ani nebola ja, napriklad vcera vecer a vlastne skoro kazdy vecer ked zaspavam doma a nie u priatela tak mam zly pocit a bojim sa ale to nie naozaj ze sa mi nieco stane je to proste len samotny strach a neviem najst vysvetlenie ze preco sa bojim a hlavne ze coho a potom tych privela myslienok v hlave ale velmi vela ze sa neda zaspat a potom si este vezmem vzdy neurol a vacsinou mi to pomoze vtedy uz sa mi nechce na nic mysliet a zaspim

carmenka

nechces skusit znizit? mimochodom ako sa mas teraz? je to o nieco lepsie s tymi pocitmi? neviem ci chces pisat sem alebo do svojej temy:)

carmenka

cat aky spojenie liekov mas, mozes byt konkretna? ja som uzivala mala davku neuroleptik a myslim ze prave tie mi sposobovali potiaze s pletou

carmenka

Ja som si tvoj smutno krasny pribeh citala uz davnejsie a sledovala som, co sa s tebou deje, ked si sem tam obcas prispela. Myslim si ze priberanie suvisi s Rispenom, moja kamoska ho uzivala a teda pribrala naozaj dost, ja som z AD nikdy nepribrala, ked tak 4 kila hore dolu, ale to zaviselo aj od stresu,aky som v tom obdobi mala. Aku davku rispenu beries?
Inak s Ixelom som ako tak spokojna, ale asi ho budem menit.

leila

carmenka a ake mas celkovo pocity z ixelu? aj si pribrala? ja ano ale neviem ci z neho alebo rispenu lebo ten tiez sucasne s nim beriem a inak..raz za cas pride aj depka inokedy aj divny pocit sem tam ale ako vravim nikdy neviem ktore je z ixelu a ktore z rispenu..ak mozte pozrite si aj moju temu : moj smutno-krasny pribeh a napiste mi tam co si o tom myslite budem rada no a budete o mne vediet aj viac aj to, ze kvoli comu tie lieky beriem ale ja ich beriem uz 2 roky to bolo pisane davnejsie ved tam je aj datum vdaka este raz