Co mi je?-Brusna chripka??

Príspevok v téme: Co mi je?-Brusna chripka??
michaelle

Ahojte.pisem sem,lebo neviem,ci mam ist s tymto k lekarovi,alebo nie..V stvrok mi zostalo v praci zle.Zacala sa mi tocit hlava,strasne rychlo mi bilo srdce,bolo mi horuco a hned nato zima,strasne som sa spotila a celkovo na odpadnutie,no stravila som na zachode asi polhodiny a nakoniec som isla domov.Zostala som doma cely vikend,v nedelu mi uz nebolo nic,len pocit na zvracanie zostal,vcera som isla do prace a zacalo to znovu.Znovu rychlobijuce srdce,spotila som sa ako somar a znovu hnacka a pocit na zvracanie.Vydrzala som to,ale dnes som doma.Nechcem aby si mysleli ze simulujem,od vcera nejem,len celozrnne chlebicky a jablko.Bojim sa ze akonahle sa najem,pojde to von..neviem co s tym mam robit,mam tabletky na zaludok a caj,ale zatial nepomaha,moze to byt brusna chripka?Hlava ma boli,ale nos mam cisty a hrdlo tiez.Pomoc prosim :(

michaelle

Tak ja uz neviem.Zacinam mat toho dost..dnes pojdem asi do nemocnice,tentokrat uz neviem ci je to stres alebo nieco ine,stale ma boli na hrudniku a zacina ma uz aj hlava.Kazde rano mam hnacku ale len rano.A to potenie neprestava,ked sa spotim,mam studene ruky aj nohy.Myslis ze by to mohol byt aj nejaky virus?zevraj v praci vsetci kaslu a boli ich hlava..ja uz naozaj nemam ponatia co mi je :( a ty uz take stavy nemavas?prekonala si to vsetko,alebo sem-tam ti byva zle?
Vilaamalka ja som brala take co zvysuju teplo v tele a tvoj metabolizmus,ale tentokrat pochybujem ze to je z nich,ale mohli to vsetko spustit,ja uz som ich vyhodila,nemam na to nervy,sposobili mi len trasenie ruk a tiez som nevedela co so sebou a byvalo mi zle,kasli na to,kym je cas,..

jjjjj

michaelle, uplne ti rozumiem. skutocne presne viem co zazivas. nie, ja nepracujem, ja este studujem, ale akurat koncim, takze stresov mam taktiez habadej. navyse som clovek, ktory sa aj dost lahko rozrusi, vyplasi, ktory ma strach o blizkych a podobne. a potom nastal ten den - vsetko to tak naraz na teba dolahne, uz jednoducho tvoje telo nedokaze zvladat vsetok ten stres, ktoreho je fakt vela. na mna to tiez prislo z nicoho nic, mala som toho v jeden tyzden vela, potom sa to ukludnilo, mala som volno a vtedy prisli take tie stavy, ktore som uz opisovala. tiez som sa prelakala, nevedela som sa ukludnit, aj ked som si v duchu opakovala, ze vsetko je ok, uz mam po vsetkom, no telo to akosi nevedelo pochopit. snazila som sa vypnut, vela som oddychovala. v lekarni som si kupila na odporucanie lekarnicky homeopatikum sedatif pc, anxiolan, deprim a caj proti stresu. pila som akurat ten caj, uzivala spomenute homeopatikum a parkrat som uzila ten anxiolan, deprim som vobec nezacala uzivat. ale nemozes sa spoliehat len na lieky, lebo tie nie su vsetko, tie ti pomozu az vtedy, ked ty sama zacnes mat seba pod kontrolou. napriklad mne tie lieky az tak nezaberali, resp. aj pocas ich uzivania som mala tie stavy a stale som akosi z toho nevedela von. v tom tyzdni som sa aj ja uplne izolovala od ludi - taktiez som mala velky strach ci sa mi nieco zle neprihodi, ci ma to nechyti medzi ludmi, v skole, ci sa opat tak nezrutim a pod. ale neviem ci to bolo az take rozumne riesenie, lebo potom som bola doma a bolo viac prilezitosti na to, aby sa tie hnusne myslienky vracali. ked uz si doma, tak snaz sa niecom zamestnat, upratuj, rob si poriadok s vecami, pusti si nahlas hudbu alebo podobne, hlavne, aby si nemala moznost nad niecim rozmyslat a nesustredit sa tak sama na seba. lebo potom sa strasne kontrolujeme a srdce nam este viac busi a to nie je dobre. treba sa od takych myslienok oslobodit. takze tolko som k tomu chcela povedat, skutocne zalezi hlavne od teba samej ako to zvladnut, sa s tym vyrovnat a bojovat proti tomu. po tolkych utrapach sa i vo mne nieco zlomilo a islo to k lepsiemu. teraz sa snazim stale nieco robit, chodit casto do spolocnosti a tesit sa z kazdej malickosti, lebo zivot je aj o krasnych veciach, na ktore sa treba sustredit a tesit sa z kazdeho noveho rana. drz sa a kludne mozeme o tom popisat, ako sa nam dari, poradit si, neboj, zvladneme to!

vilaamalka

ahoj michaelle. A mozes mi pls napisat ake tabletky si brala? Ja beriem teraz Stacker2 XPLC, uz ca. 2 tyzdne a tiez mam rozne divne stavy posl.dobu, no nie az tak, ako ty pises.. a tiez som uz rozmyslala, ci je to z toho. Len sa mi zda, ze teraz je to uz lepsie, ked porovnam na zaciatku.. to ma napr. oblialo, zamrazilo... cudne pocity v bruchu a uz som vedela, ze do 10 sekund je zo mna vsetko von. Tak som bola aj 5krat denne na WC, potom som si musela lahnut, unavena...ale taky neklud vo mne, ze som nevedela co so sebou... pritom som nic nevladala, ale nevedela som obsediet, oblezat...a spat uz vobec nie. Akurat teraz posledne dni som mala take zvlastne pocity, ze to neviem ani opisat... Taka depka na mna isla, alebo co... vsetko sa mi zdalo zle, nic sa mi nechcelo, nic som nemaala chut robit, akoby ze naco, aj tak je vsetko zbytocne... najlepsie mi bolo, lezat pod perinou a nemusiet nic.. Takze to bude asi tymi tabletkami? No ja by som rada dobrala to jedno balenie, lebo sa mi zda, ze ucinkuje (vidim na obleceni)... no neviem, zase ked sa tak mam citit..

michaelle

Dakujem ti.Prave som googlovala ako to je s tym busenim srdca a navalmi.Vraj to moze byt sposobene aj tabletkami na chudnutie..alebo to moze byt nieco ako Panicka porucha.Brala som tabletky s vysokym obsahom kofeinu.Alebo zeby taka mlada som mala Panicku poruchu?akoze ja sa stresujem dost casto,stale som nervozna.:(asi si za to mozem sama.Inak ja uz som doma 3den.Rano ma zasa zobudilo to busenie srdca a tlak na hrudi.Chcela som ist do prace,ale dostala som strasny strach.ze sa to znova zopakuje a tu som aspon v bezpeci..ty pracujes?Asi idem do lekarne,...

jjjjj

ja si myslim, ze to suvisi s tym stresom. tak poviem aj ja, ze presne take nieco som zazila pred tyzdnom. priznaky ake opisujes, jednoducho: strasne mi zacalo busit srdce a pichalo ma v hrudi, akoby mi stahovalo v hrdle, obcas som mala pocit, ze sa nedokazem nadychnut, dalej problemy so spankom, totalna nechut do jedla, potom pocit uzkosti, stavy placu, zrutenie, cely svet bol cierny. toto sa mi stalo po velkom vycerpani, akoby som dostala taky mensi kolaps. tvojim popisom mi to pripomina presny moj stav, takze asi to tak aj bude. a co mi pomohlo? najviac zalezi na tebe, jednoducho ty sama sa musis naucit vediet odreagovat, nemat tolko stresov, nebrat si tolko toho na plecia, vediet ohranicit cas medzi pracou a oddychom. vsetko to musi zacat inym pristupom k zivotu, inymi myslienkami, lebo takymto stylom by sme to daleko nedotiahli. nehovorim, ze u mna je to vzdy tak ako pisem, ale snazim sa, pretoze toto mi bolo poucenim. zdravie mame len jedno, treba si ho chranit, netreba oragnizmus presilovat, lebo raz nam to i tak vrati. takze ak ti smiem poradit, zajdi do lekarne kup si sumive tablety Magnesium, caj proti strese, uvar si ho, potom si pozri nejaky pekny film v TV, popritom si nieco zajedz, lebo najhorsia je ta nechut, ktoru treba prekonat, bud hlavne v klude, na nic zle nemysli, ak je mozne, tak si urob jeden den dovolenky a snaz sa dat dokopy. v lekarni proti stresu dostanes viacero pripravkov na stres, existuje homeopatikum sedatif pc alebo aj ine, snaz sa vybrat nejake prirodne a snad sa ti to zlepsi.

michaelle

Mam a este ake,,hlavne v praci..troska mi prechadza,mam suchare aj tabletky take na cmulanie,hlavne neviem co sa so mnou deje,strasne sa mi potia ruky,busi srdce a celkovo taky pocit uzkosti a hned nato toaleta..este sa mi to nikdy nestalo..ako keby mi niekto stahoval hrdlo alebo zaludok..chcem aby to uz skoncilo :(( myslis ze si mam kupit tabletky proti stresu??ze je to z toho?

jjjjj

a nemas nejake stresy? lebo to rozbuchane srdce, nechut do jedla, bolest hlavy, to byva aj ked je organizmus velmi vycerpany alebo ked je toho na tebe vela, pri stresovych obdobiach. ale tiez to moze byt uz spomenuta crevna chripka. vtedy je dobre mat lahku stravu, suchare, kase, ovocie a pod a urcite dodrziavaj pitny rezim, ten je dolezity. ak sa to nezlepsi ani po par dnoch, tak potom vyhladaj lekara.