bolesť nôh pri korčulovaní

Príspevok v téme: bolesť nôh pri korčulovaní
lizbo

Zdravim vsetkych, chcel by som poprosit o radu. Mam od malicka ploche nohy, nejak extra nepocitujem problemy s tym, az ked sa postavim na korcule. Vtedy vydrzim na nich stat tak minutu a musim okmazite sadnut a na chvilu ich vyzut. Proste strasne krce v chodidlach... a inline su pre mna uplne super, len si ich nemozem tymto vychutnat. Uvazoval som o vlozkach Formthotics. Myslite, ze mi pomozu? lebo nestoja najmenej.Vedel by mi niekto odporucit ine vlozky, alebo ine riesenie? dakujem.

vebe

Ortopedicke vlozky je len ciastocne riesenie, hlavne pasivne, lebo len pasivne drzi klenbu. Dolezite je aj aktivne posilnit svaly, ktore drzia klenbu. Su to rozne cviky, mozes najst nieco na internete. V zasade velmi ucinne su cviky, kde sa cvici na jednej nohe- cize cvicis, povedzme dvihanie malickych ciniek a pritom treba mat vystrety chrbat a stat na jednej nohe. Vtedy telo neustale musi udrziavat rovnovahu a zapajaju sa aj male svaly na ploskach noh. Spociatku to dost boli, ale treba mat pevnu volu a kzdy den trochu pocvicit. Podobne su velmi ucinne cviky na bosu -to je taka polgula, na ktorej sa tiez balansuje a prave vtedy sa zapajaju aj tie svaliky v nohach. Na internete sa to da najst. Chodenie na boso, ked tak po trave alebo po piesku, nie po asfalte

jankaaaaaaaaa

treba zajst na ortopedicku kliniku a nechat si vyhotovit ortopedicke vlozky na mieru. a nosit ich stale v kazdej obuvi. aj na doma

neznamy

skus chodit bosy po holej zemi..samozrejme ked bude leto kazdy den sa prejdy po ulici alebo po dvore a uvidis ze pomoze,alebo si nechaj vpolovici korcul povolene snurky..viem o com hovoril mam to tiez

neznamy

skus chodit bosy po holej zemi..samozrejme ked bude leto kazdy den sa prejdy po ulici alebo po dvore a uvidis ze pomoze

diana

ahoj ja mám asi ten istý problém ja síce vydržím dlhšie (korčulujem tretí rok) ale niekedy musím zastať pre tú bolesť tiež mám ploché nohy...ale teraz som kľudnejšia že nie som sama:)ja som si istý čas dala do nich ortopedické vložky ale nemalo to efekt tak som ich vybrala.