Krvný obraz

Príspevok v téme: Krvný obraz
tanulka

Mam vysledky krvneho obrazu a lekarka ma vystrasila, aj ked sa mi to zda neopodstatnene....mam erytrocyty nad normou, cca 4,92 a tvrdi mi, ze je to na zenu vela!? ja som nasla udaje, ze aj hodnota do 5,4 je ok...takze nechapem, co tym myslela. mozu byt cervene krvinky na skodu? a este mam zvysenu hodnotu lymfocytov, t.j 0,496 a norma je 0,19-0,480. znamena to nejaky zapal, virus, infekciu? Vdaka za radu a odpoved...

tanulka

Prajem pekny den, opat sa prihlasujem. Otazku som uz polozila, ale do novej temy, tak radsej skusim este v tejto, ked tu som nasla odbornu odpoved. Planujem tehotenstvo a chcem zacat brat kyselinu listovu...mam vsak "problem", ze mam viac cervenych krviniek ( v teme som uz o tom pisala ). Neuskodi mi teda uzivanie kys. listovej, kedze prave ona ma vplyv na tvorbu erytrocytov a ich formovanie? mozem ju v pohode zacat uzivat? Vdaka:)

hematolog

Ak beries nejake lieky pravidelne a dlhodobo,tak urcite ta na odber krvi nezoberu.Radsej by som po case ten krvny obraz zopakoval.Kontroly sa robia najlepsie,ak clovek nema v sebe ziadne ucinne latky,ktore v tele normalne nie su.Preto je dobre robit odber,ked si po liecbe a bez liekov.

tanulka

OK, dakujem za prijemnu odpoved. vraj mam ist o nejaky mesiac znova na odber, alebo mam ist darovat krv:))) este ma tak napadlo, ze beriem lieky na posilnenie imunity - LUIVAC...tak ci aj ony nestimuluju lymfaticky system viac ako maju?....

hematolog

Skutocne sa takeho poctu ERY bat nemusis,skutocne to nie je na skodu.Ak by si ich mala malo,tak by si mala problem.Ale v opacnom pripade,ak by ich bolo az velmi vela,tak by to mohol byt problem,lebo by bola velmi zahustena krv.A k tym lymfocytom,ako si sama uviedla hornu hranicu,tak si iba mierne nad nou,takze nic hrozne nehrozi.Klud a zbytocne sa nestresovat hranicnymi hodnotami.Vonku je predsa chladno,nejake jemne prechladnutie sa moze pritrafit.