Stale vysoky cukor

Príspevok v téme: Stale vysoky cukor
ofdoom78

Moja mama ma nasledovny problem - ma cukrovku, picha si inzulin, podla jej slov dodrziava dietu a predpisane casy a mnozstva jedla, atd... a stale ma casto vysoky cukor ( napr. 18 ) alebo jej velmi kolise. Riesi to s jej diabetologom, ale stale nie velmi uspesne. Neviete nam poradit, co moze byt pricinou takejto reakcie?
Dakujem.

eng

Meretseger nečuduj sa že to takto Ivo napísal. Keď si prečítaš ako viacerí prispievajúci v diskusných vláknach píšu proti inzulinu, tak zistíš prečo to takto napísal, aj keď v tomto vlakne okrem RNG nikto priamo podavanie inzulinu neodsudzuje.

A RNG píše "Takze nevidim ziadny dovod na chemicke lieky a umely inzulin(aj ked sa snazia ludi presvecit, ze je to to iste, ako ludsky, co je tak ci tak loz"

Jemu to môže byť fuk či sa používa pri DM 1 naozajstný ľudský inzulín, alebo inzulín vyrobený biotechnológiou pivnými kvasinkami, on pri DM dvojke inzulín nepotrebuje, pokiaľ sa nebude prežierať.

A kde by chcel získať potrebné množstvo naozaj Ľudského inzulínu? Však to je zvrátené!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meretseger

Tleskám, DiabetikIvo :) Kto tu safra brojí proti inzulínu? Však to je šialené. Poznám jedného psychopata, ktorý vyhlasoval, že cukrovka sa má liečiť zvieracím močom a inzulín netreba, je to zlo, ale ten by patril doživotne na uzavreté oddelenie, takže asi tak:)
Smutné, že ešte aj toto treba ľuďom vysvetľovať... V Pezinku sa ma večne pýtali, odkedy som diabetička a odkedy si pichám inzulín... Skoro som kolabovala, idioti, tu sa stále príliš nevie, že DM I a II sú dve úplne odlišné choroby. A to mi ešte lekár v PK povedal, že nie som o cukrovke dostatočne edukovaná :D:D

DiabetikIvo

muchacc,

ani v Tvojom druhom odkaze nie je o účinkoch karnozínu na liečbu diabetu nič písané. Je tam písané o poklese jeho koncentrácie pri diabete a o tom, že zvýšenie jeho koncentrácie na fiziologickú hladinu môže pomôcť predchádzať vzniku chronických komplikácií diabetu...

Nič viac od neho netreba čakať. Nie je to prostriedok na vyliečenie diabetu a ani prostriedok na odstránenie pichania inzulínu!

Ľudia prečo vlastne brojíte proti inzulínu??? Veď Inzulín je produkt ľudského organizmu rovnako ako je produktom organizmov ostatných cicavcov. A pre svoj život ho potrebuje každý cicavec a tedaj aj človek bez neho nemôže žiť.

Keď si ľudský organizmus nedokáže inzulín vyrábať, tak vzniká Diabetes Mellitus typu 1 a vtedy ho treba do organizmu dodať zvonku.

A pretože inzulín má bielkovinový charakter nedá sa zatiaľ podávať vo forme tabletiek, lebo by bol ako bielkovina v žalúdku strávený bez toho, aby sa dostal k bunkám a preto sa musí pichať injekciami.

Máte niečo proti týmto život zachraňujúcim injekciám podávaným diabetikom s diabetom typu 1? Tak vymyslite inú spoľahlivú aplikáciu inzulínu ako je pomocou injekčnej techniky.
Pokusy boli napr. inzulínový sprej, ale problém bol v presnosti dávkovania. Keď si uvedomíte, že pri malých deťoch s diabetom aj 1/2 inzulínovej jednotky vie riadne pohnúť s hladinou glykémie, tak sa netreba čudovať, že sprejový inzulín je momentálne na vedľajšej koľaji...

Uvedomte si prosím vás, že nie pichanie inzulínu je na diabete to zlé, zlé sú vzniknuté chronické komplikácie diabetu!

Pri diabete typu 2, je to trochu iné. Organizmus inzulín vyrába, ale buď v nedostatočnom množstve, alebo je jeho účinnosť nedostatočná.
Tu sa dá v mnohých prípadoch pichaniu inzulínu vyhnúť.
To nepopieram a tvrdím, že netreba k tomu vo väčšine prípadov žiadne zázračné prostriedky, stačí upraviť životosprávu, zmeniť spôsob stravovania a pridať viacej pohybu ako mal konkrétny diabetik s DM2 doteraz.

K1719

Riešenie na cukrovku: SUNRICE od fimy Kyani! Obsahuje divokú aljašskú čučoriedku a ďalších 10 super ovocí ako sú: hrozno, červená brusnica, granátové jablko, aloe vera, noni, malina, goji, hroznové jadierka/ šupka a včelie obnôžky. Každé ráno po raňajkách jedno vrecúško vypijete a už po pár dni budete vidieť a cítiť výsledok! Je to neuveriteľné a čisto prírodné! Inzulín vám klesne na polovičku, alebo úplne ho zanecháte! Vyskúšajte, stojí to za to! Informácie na stránke:

pindes.kyani.net

K1719

Riešenie na cukrovku: SUNRICE od fimy Kyani! Obsahuje divokú aljašskú čučoriedku a ďalších 10 super ovocí ako sú: hrozno, červená brusnica, granátové jablko, aloe vera, noni, malina, goji, hroznové jadierka/ šupka a včelie obnôžky. Každé ráno po raňajkách jedno vrecúško vypijete a už po pár dni budete vidieť a cítiť výsledok! Je to neuveriteľné a čisto prírodné! Inzulín vám klesne na polovičku, alebo úplne ho zanecháte! Vyskúšajte, stojí to za to! Informácie na stránke:

pindes.kyani.net

maja05

dobry den-pomahaju HORKE TEKVICKY-dostat ich kupit v lekarni,aj cez net(dajte si do googla a docitate sa aj to,ze obnovuju cinnost B-buniek pankreasu a tym aj tovrbu inzulinu)

muchacc

Pozrel som si ten dokument znova, a mas pravdu o "DM1" sa tam nikde nezmienuje, zato je tam kopec zmienok o diabetus o glykacii, o komplikaciach a o vplyve karnozinu na to.

Dalsia linka je LEN o cukrovke (diabetes) a karnozine.