Ukrutná bolesť po vybratí mandlí

Príspevok v téme: Ukrutná bolesť po vybratí mandlí
saska195

Ahojte.Vo štvrtok poobede mi vybrali mandle v lokálnej anestézii.V ten deň mi dali po operácii 2 injekcie od bolesti, v piatok som si nepýtala,lebo bolesť sa dala zniesť.Od soboty som doma a bolesť je hrozná.Užívala som Panadol,no ten moc nezaberal.Čítala som tu na stránke, že je dobrý FLECTOR,v pondelok som si ho dala u obvoďáka predpísať.Keď ho užijem je to super,môžem sa najesť,napiť,rozprávať.Keď však prestane účinkovať,je to na nevydržanie.Mám ho užívať 2xdenne.V letáku sa píše,že ho možno brať len 7dní,no ja mám už teraz strach,že tá bolesť bude trvať dlhšie a ja neviem,čo potom...Ľudia tu píšu,že ich to bolelo pár dní,no mňa operovali vo štvrtok a boli to ,,hovadsky,, ,bez FLECTORu ani rozprávať nemôžem.Bolelo to niekoho tak dlho,ako mňa?

cukríčenka

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, či niekto nevie, či pri operácii mandlí sa používa aj skalpel, alebo či tie mandle len vyštikávajú? Pretože buď mi lekári zarezali do jazyka, alebo mi ho popálili pri zliepaní rán tak, že sa mi časť jazyka oddelila od ostatku. Je to strasne, vobec neviem čo mám robiť, pozajtre idem na kontrolu,ale bolím sa, že mi budu musieť tú oddelenú časť odrezať. Už teraz to neskutočne bolí, viac než tie mandle, hoci tie tiež bolia tak, že bez tabletiek od bolesti nedokážem prehltnúť ani slinu, a je to už 5 deň od operácie.

kikiaaa12349

Zdravím,všedci píšu že ako to bolí mne mandle vybrali predvčerom a hned po narkoze ako som sa prebudila som sa začala rozprávat ešte doktor vraví že aká som výrečná :DD nič som necítila ani na druhý den uplne v pohode .. len sa mi zle prehlta a nemôžem moc jest aj ked dnes je 3 den od operacii a v poho už aj cestoviny jem :Dsom bola spokojná že žiadne bolesti ... ale zato dnes ma začalo riadne boliet ucho a ráno som musela vypit flector a tabletky dat proti bolesti .. zatial je dobré kým učinkuju .. som zvedavá na dalšie dni -_- .. ale ináč neni to až taká bolest :) . Aaspon zatial možno bolesti len prídu uvidím .. a ešte k tej krvi po operacii som asi len zo 3 krát vyplula :) ..

Haluštička

Tiež mi vybrali mandle, ale bojím sa, že Flector je moc silný a ničí mi vnútornosti. ALE Flector, na mňa účinkuje veľmi účinne. Okrem toho, je to od 15 a ja budem mať ešte len 14 o 2 mesiace. Lekári mi ešte pred operáciou vypočítali, že mám 13,88 rokov. Vie niekto, či Flector škodí žalúdku, pečeni a pod. ?
Prosím o odpoveď a ďakujem.

pichalka

NO jak tak citam nejsom jedina... Mne vyberali mandle v stredu.. dnes je pondelok a s trasne ma to boli... ledvaj prehltam sliny.. ledvaj pijem nieco zjem za cely den (málo) stale placem, ze ma to boli.. nikomu to neprajem.. ja bolest znasam velmi zle..a ked nemozem nic povedat je mi este horsie...

Malicka 160

U každého to bolo tak ako u teba, aj ja som mala stále väčšie bolesti a zrazu to prestalo, zlepšilo sa to.... Zapchávaj si uši keď prehĺtaš a moc nerozprávaj, pozor na rozčúlenie a prílišné otváranie úst.... v téme inej som písala už, že mne prasky jazvy pri hádke asi na 8-mi deň, nepodceňuj a bolesť po týždni nebude už taká veľká,....

kocurisko

Dnes som 4 deň po výbere mandlí.

Najhoršie to bolo 1 deň po výbere. Mal som obrovské bolesti a horúčky. Musel som ísť na pohotovosť pre antibiotiká. V druhý a tretí deň bolesť neustávala. Bolela ma celá sánka ako keby som ju neustále namáhal a nedokázal som ju uvolniť (na par sekúnd pomohlo kloktanie). No najhoršie je že som do toho dostal kašeľ ktorého sa neviem zbaviť. Na bolesť mám lieky novalgin, paralén a flektor (ktorý dosť štípe v hrdle)

saska195

Vo štvrtok som bola na kontrole,na otazku ako sa mám,som povedala,že hrozne,začali sa smiať...doktorka povedala,že to je normálne,že niektorí to znášajú zle,kukla mi do hrdla,že sa to hojí a mám zostať ešte doma a prísť na kontrolu v stredu
vravela som jej,že ma až uši pychajú,či nemám uši zapálené,ona,že to je tiež normálne,že pri tom bolia aj uši,zuby a všetko okolo čo je....
Holden-u mňa mandle museli ísť von,mala som nejaké alfahemolitické streptokoky(alebo také niečo,že sú veľmi nebezpečné),antibiotiká nezabrali,tak museli ísť von..
no tak dúfam, že som sa toho zbavila, aj deď nechápem, že mi vyberú mandle a bacil je fuč...? nechce sa mi tomu veriť....
A o tej zmrzke-niekde som tu čítala,že zmrzlina by sa nemala,tak neviem,lebo mne tiež chladné veci teraz hrdlu lahodia...

holden

Ja,ked mi vybrali mandle,tak som mal bolesti vyse 2 tyzdnov,takze sa necuduj,ze ta ta rana este boli,je to uplne normalne.Mozem ti vsak povedat,ze teraz by som sa uz takto nerozhodol,a to nielen kvoli tym strasnym bolestiam,ale aj preto,ze odkedy nemam mandle,tak si mi tazsie dycha,som castejsie nachladeny,citim viac priedusky,proste,tak ako som tomu predtym nechcel verit,mandle plnia dolezitu ulohu filtra,a je vzdy lepsie ich najskor liecit,ako si ich dat rovno vytrhnut.No a bohuzial,nahradne sa kupit nedaju.