DIETA Z DECKEHO DOMOVA

monika9

ano zuzka mi sa pozname a ty ma zle chapes potom,ja som myslela take geny ako su dedicne alkoholizmus a podobne...ja nechcem dieta vratit za to dostane 5 v skole alebo ze nebude z neho doktor a ani vobec nechcem vratit len sa informujem

jajka001

my sme tiez mali umyvacku riadu ale dala som ju prec, tie riady neboli poriadne umyte len oplachnute, stale som to po tej umyvacke musela doumyvat. na taniere a pohare v pohode ale hrnce a salky od caju nie, alebo nejaka tazsia spina. navyse ma stvalo ze ked som nieco hladala bolo to spinave v umyvacke.kym sa riad nazbieral. radsej vsetko hned umyjem a odlozim.

pcolka8

monika9: píšem to pre teba a fakt nechápem tých ľudí, čo nemajú k tomu čo povedať a len rýpu...
mám osobnú skúsenosť, mám adoptov. dve dcéry: 1.ani z vlastných detí nikdy nevieš čo vyrastie, a ako tak čítam toto fórum, tak je to často stokrát horšie...
2.ja hovorievam, že sú veci, ktoré vieš ovplyvniť a veci, ktoré nevieš ničím ovplyvniť, ale najhoršie je tieto dve veci rozlíšiť.
3.dieťa, ktoré bolo dané do detského domova, to vníma v akomkoľvek veku, takže nie je pravdu ako tu niekto napísal, že keď si vezmeš čo najmenšie nebude to vnímať. ono to prežilo a aj keď ti o tom nikdy nepovie, jeho podvedomie to prežilo a pamatá si to, takže najdôležitejšia je istota, že budete navždy s ním, a tú istotu bude to dieťa potrebovať vždy, ak keď bude veľké a aj napriek tomu, že prišlo do rodiny čo najmenšie....viem o čom hovorím, ver mi!
4.a ako zistíš, že je to to pravé dieťa, jednoducho to budeš cítiť, ako sa hovorí ono ti "padne do oka". držím vám palce!

zuzanka65

Monika, nič nesplietam, mala som na mysli len to, čo napísala jajka001. Tvoja otázka "nakoľko sa dá ovlyvniť gény" ma k tomu priviedla, že ich asi chceš ovplyvňovať.
Poznáme sa trochu z inej témy, nemám na mysli nič konkrétne, prečo by si si nemala brať dieťatko, len či to máš skutočne premyslené, vrátiť dieťa s tým, že sorry, nevyšlo to, asi budú na príčine gény, je podľa mňa nezodpovedné.

monika9

a sukromnu sem nechcem vobec uviest,to vies primitivy by mi vypisovali...ale zalozim si taku adresu a dam ti vediet...pomaly supkam do prace,na stretnutie s riaditelom mekaca,inak hladame aj sponzorov pre ten decky domov

monika9

no ja som presla maniou umyvania okien,mali sme 5 izieb,2 chodby,kuchyna,okna velike.Potom som mala maniu upratovania dokladov,umyvania podlahy,prania....pranie mi zostalo...ludia mate doma mycku,my mame teraz a nejako sa mi nelubi ako umyla riad. Som proste psychopatka

monika9

fuh na pracovnej adrese to uz riesit nechcem lebo davam vypoved,urcite si zalozim nejaku adresu kde si mozme potom pisat