Mrtvy zub - citlivost

Príspevok v téme: Mrtvy zub - citlivost
vlocka23

Ahojte. Pred dvoma rokmi mi bola na zube, sestke vlavo dolu, ktory ma vtedy dost potrapil, urobena korenova vypln, cize ten zub je mrtvy. Tie dva roky som mala pokoj, nic nebolelo. No teraz mam taky mensi "problem". Ten zub ma sice neboli na tlak, ani pri zuvani, no ako keby som ho v tej celusti citila, proste taka zvysena citlivost. Moze to byt sposobene studenym pocasim? Lebo pamatam si, ze aj zubarka mi vtedy vravela, ze tieto zuby mozu byt citlive na pocasie, dokonca aj v obdobi menzesu a pod. Mate s tym nejake skusenosti? Este by ma zaujimalo, aku ma takto vyplneny mrtvy zub asi zivotnost? Nechcela by som o neho tak skoro prist. dakujem za kazdu odpoved :)

[zruseny8]

zubaarko a co povies na to vytekanie akoby z dasna? neviem to blizsie popisat..akoby nejaky hnis alebo nieco take..

zubaarko

ahojte, viacmenej vsetci mate pravdu - mrtve plnene zuby su tak trosku casovana bomba, ktora sa moze skor ci neskor prejavit.
v prvom rade zavisi od toho, ako dokonale boli kanaliky zaplnene, a odtoho ci sa na hrote korena nezachovala niaka infekcia, no itak aj dokonale vyplne su pre organizmus cudzie telesa - a preto pri zmenach teploty, hormonov, imunity ci niakych ochoreniach sa mozu presne takto prejavit - divne pocity, parestezie, mierne bolesti ci citlivost. Ak neplanujete hned navstivit zubara, treba sa sustredit na to co to mohlo vyvolat a riesit to + samozrejme dokladna hygiena ust, je mozne ze nekomplikovane pripady jednoducho odzneju.
Samozrejme pri kazdej vyplni sa je mozne pokusit o preliecenie, pripadnu reendodonciu, to vam poradi vas lekar.
A co sa tyka vydrze mrtvych zubov, zuby su ovela krehsie, riziko odfarbenia ci vznik ochorenia parodontu, ale niekomu moze takyto zub vydrzat cely zivot, niekomu ani dva tyzdne...

usiko

prejde to, zubar mi vravel, ze mrtvy zub neboli ale obca sa moze vyskytnut citlivost na chladne a teple...a potom sa odmlci zase......takze oki je to....

diana2

Aj ja mám podobný problém. Som prechladená ( nádcha, bolesť hrdla...) a okrem toho ma bolí aj mŕtvy zub. Môže to spolu súvisieť? Nerada by som o ten zub prišla. Je možné, že po preliečení to prejde? Čo pomôže? Ďakujem za rady.

orgi

Ahoj, ja mam podobny problem.Mam mrtvu stolicku s vyplnou a v poslednej dobe sa nejak prilis ozyva. Asi pol roka mi z pod nej nieco vyteka, niekedy pri teplom jedle alebo sladkostiach ma tam zaboli a naposledy, ked som si okolo nej cistila medzizubne priestory dentalnou nitou, tak mi zacala dost silno odtial tiect krv, ze aj na tej niti to dost ostalo. Pritom ostatne dasna, aj ked si porezem obcas, tak to nekrvaca skoro vobec.No na buduci tyzden idem k zubarke, ale dost sa obavam, lebo chodim este ku skolskej a predsa to je trosku nekvalita. Priatel chodi k takej zubarke, kde necha za jednu navstevu v klidku aj 5 litrov, ale je onho naozaj kvaitne postarane a nemusi sa bat, ze mu nieco zanedbaju. Bohuzial, my co nemame tolko penazi na to potom takto doplacame.